آسیاتل

بازدید: 54

گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 830350
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، از گسترش همکاری های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا خبر داد.

همکاری های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا گسترش می یابدبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین سالارآملی در نشستی با مقام های اروپایی در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: ظرفیت های گسترده ای برای همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه توسعه همکاری های علمی و فناوری وجود دارد.قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل، حوزه های فناوری های جدید، بهداشت و پزشکی و تغییرات اقلیمی را سه حوزه اولویت دار و مهم در همکاری های ایران و اتحادیه اروپایی اعلام کرد و از تلاش برای توسعه همکاری پژوهشگران ایرانی در پروژه های علمی و فناوری اتحادیه اروپا خبر داد.

وی  همچنین با اشاره به ظرفیت های پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های برتر ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی از کشورهای اروپایی را جهت تحصیل در دانشگاه های برتر کشور پذیرش کند.

همچنین قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در حاشیه نشست گفت وگوهای سیاسی عالی رتبه ایران و اتحادیه اروپا، با پاتریک چایلد معاون اداره کل پژوهش و نوآوری کمیسیون اروپا دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار، دو طرف زمینه های گسترش همکاری های مشترک را بررسی کردند. پاتریک چایلد، آمادگی اتحادیه اروپا را برای گسترش مشارکت پژوهشگران ایران در برنامه چشم انداز 2020 اتحادیه اروپا و همچنین شورای پژوهشی اروپا اعلام کرد.

انتهای پیام/

همکاری های علمی و پژوهشی ایران و اتحادیه اروپا گسترش می یابد

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا