بازدید: 109

وزیر سوری: بازسازی شبکه حمل و نقل سوریه بیش از ۴ میلیارد دلار هزینه خواهد برداشت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 828781
وزیر حمل و نقل سوریه میزان خسارات ناشی از جنگ به شبکه حمل و نقل کشورش را بالغ بر چهار میلیارد و ۷۶۵ میلیون دلار برآورد کرد.

وزیر سوری: بازسازی شبکه حمل و نقل سوریه بیش از ۴ میلیارد دلار هزینه خواهد برداشتبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، علی حمود، وزیر حمل و نقل سوریه، در مصاحبه ای میزان خسارات ناشی از جنگ به شبکه حمل و نقل کشورش را بالغ بر چهار میلیارد و ۷۶۵ میلیون دلار برآورد کرد و از برنامه های آینده سوریه در زمینه توسعه حمل و نقل خبر داد. با این همه این مبلغ مناطق تازه آزاد شده را در بر نمی گیرد.

او تصریح کرد در طول جنگ پایانه های حیاتی حمل و نقل، بیش از ۵۰ دهنه پل خودرو و ۱۷ پل راه آهن از جمله تعدادی پل بر روی رود فرات نابود شده است.

وزیر حمل و نقل سوریه افزود در مجموع ۵۰ درصد جاده های بین شهری به طول بیش از ۴ هزار کیلومتر و ۷۵ درصد از خطوط ریلی به طول ۲۴۰۰ کیلومتر نابود شده است.

حمود در ادامه تاکید کرد ما طرحی را به منظور نحوه بازسازی نواحی ویران شده در سریعترین زمان ممکن تهیه کرده ایم که شامل تامین مواد و مصالح مورد نیاز وکارشناسان خواهد بود.

او در خصوص طرح های آینده نیز اعلام کرد البته اولویت با بازسازی و ترمیم شبکه حمل و نقل داخلی سوریه است ولی طرح هایی را برای احداث خط آهن در امتداد عراق، ایران، اردن و احتمالا چین و ترکیه نیز در دست بررسی داریم.

وزیر حمل و نقل سوریه همچنین از تدوین طرح هایی برای توسعه بنادر طرطوس و لاذقیه خبر داد.

انتهای پیام/

بیش از 4 میلیارد؛ میزان خسارت وارد شده به شبکه حمل و نقل سوریه

وزیر سوری: بازسازی شبکه حمل و نقل سوریه بیش از ۴ میلیارد دلار هزینه خواهد برداشت
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها