بازدید: 40

مشاوران تحصیلی در مدارس مناطق زلزله‌زده مستقر می‌شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 826009
محبی گفت: با بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده غرب کشور مشاورانی برای کمک به دانش‌آموزان از نظر روحی در این مناطق مستقر می‌شوند.

مشاوران در مدارس مناطق زلزله زده مستقر می شوندسلیمان محبی مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ 
در مورد آخرین وضعیت مدارس زلزله زده این استان، اظهار کرد: مدارس استان از شنبه این هفته در سراسر استان بازگشایی شدند و فقط مدارس 2 شهر ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب به دلیل شدت خسارات وارده از روز شنبه بازگشایی نشده بودند که با توجه به تلاش های آموزش و پرورش از چهارم آذرماه دایر خواهند بود.

وی ادامه داد: برای تأمین فضای آموزشی دانش آموزان در محل هایی که نیاز به کانکس است، این مسئله تأمین شده، همچنین برای برخی روستاها چادرهای گروهی ارسال کردیم، علاوه بر آن در مدارسی که ایمنی لازم برای حضور دانش آموزان برقرار است، معلمان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه تصریح کرد: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس وجود ندارد، اما فرهنگیان و معلمان در مدارس حاضر شده تا روند آموزشی را دنبال کنند.

محبی بیان کرد: یکی از مهم ترین مسائلی که برای ما اهمیت دارد، بازسازی روحی و روانی دانش آموزان است، چرا که به دلیل این حادثه برخی از دانش آموزان خانواده خود را از دست دادند و فضا به گونه ای است که بار روانی برای آنها به دنبال داشته است. البته از طرف آموزش و پرورش مشاورانی در مدارس در حال استقرار هستند تا به کمک دانش آموزان بیایند، اما به هرحال این مسئله زمان بر بوده و به سرعت برطرف نمی شود.

انتهای پیام/

بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده از شنبه

مشاوران تحصیلی در مدارس مناطق زلزله‌زده مستقر می‌شوند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها