بازدید: 35

جریان های سیاسی عبور از روحانی را کلید زده اند

منبع : تابناک کد خبر: 82173
عضو جبهه پایداری با بیان اینکه اقبال مردمی از رئیسی رو به افزایش است، تاکیدکرد: جریان های سیاسی عبور از روحانی را کلید زده اند، بهتر است رئیس جمهور از حضور در انتخابات انصراف دهد.
نصرالله پژمانفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: در مسیر انتخابات باید کسانی که به هر دلیلی از شرایط رای آوری مناسبی برخوردار نیستند به نفع فردی که امروز شرایط بهتری برای رای آوری دارد کنار بروند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: امیدوارم در مسیر انتخابات چنین روندی پیش بیاید و در نهایت همه جریان های سیاسی که در مبانی فکری اشتراکاتی دارند به یک نقطه متمرکز برسند.

وی وضعیت رئیسی را در انتخابات ارزیابی کرد و گفت: اقبال مردمی رئیسی بسیار بالاست در ارتباط مستقیم با شهرستان ها مشخص شد که در چند روز گذشته مردم از کاندیداتوری ایشان استقبال کرده اند و تصور می کنم کاندیداهای دیگر در آینده نزدیک به سمتی خواهند رفت که به نفع رئیسی انصراف بدهند و با او بیعت داشته باشند.

این نماینده همچنین وضعیت جبهه مردمی نیروهای انقلابی را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: آنها به هدفشان یعنی وحدت دست پیدا کرده اند.

پژمانفر در ادامه به وضعیت روحانی و جهانگیری در انتخابات اشاره کرد و افزود: شرایط دولت نشان دهنده این موضوع است، که نگران رای آوری روحانی هستند، آنها اگر چنین نگرانی نداشتند هرگز با کاندیدای دوم یعنی جهانگیری در انتخابات حاضر نمی شدند.

وی گفت: مشخص است دولت در دفاعیات مشکل دارد و در این زمینه از آمادگی لازم برخوردار نیست، تیم دولت به دنبال ایجاد فرصت بیشتر برای توجیه عملکرد خود در چهارسال گذشته است به همین جهت جهانگیری نیز در انتخابات اعلام کاندیداتوری کرد.

این نماینده تاکید کرد: حضور جهانگیری چه با هماهنگی روحانی باشد چه بدون هماهنگی با رئیس جمهور باشد چالشی برای روحانی است چرا که این پیام را مخابره میکند که دولت در زمینه رای آوری روحانی برای چهارسال دوم نگران است.

پژمانفر اظهار داشت: اگر جهانگیری بدون هماهنگی روحانی در انتخابات حضور پیدا کرده باشد به معنا عبور بدنه دولت از روحانی است، البته برداشت بنده این است که همه جریان های سیاسی عبور از روحانی را کلید زده اند و باید دولت این موضوع را بپذیرد.

وی عنوان کرد: با این شرایط به نفع روحانی است که از حضور در انتخابات انصراف بدهد چرا که همه جریان های چب و راست و حتی در داخل دولت  از او عبور کردند و دیگر گزینه هیچ جریانی نیست.

این عضو جبهه پایداری در خصوص معرفی کاندیدا و برخورد جمنا با این اظهار نظر، عنوان کرد:  جریان های سیاسی از بلوغی برخوردار هستند بنابراین حمایت پایداری از یک کاندیدا فشار به جمنا نخواهد بود هر چند که جمنا نیز تاکید دارد باید بر روی یک کاندیدا به وفاق رسید و امروز برای اینکه معلوم شود آقای رئیسی تا چه اندازه از وفاق بالایی برخوردارد است باید هم گروه ها و جریان های اصولگرایی اعلام نظر کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: اگر جبهه پایداری اعلام نظر کند در راستای کمک به تصمیم گیری جمنا است و این کار بر اساس ضوابط از پیش تعیین شده است اما هر جریانی که می خواهد اعلام نظر کند باید نیم نگاهی به تصمیم گیری های مردم داشته باشد.

جریان های سیاسی عبور از روحانی را کلید زده اند
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 130

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش