بازدید: 114

پرونده فرمان مهاجرتی ترامپ به دیوان عالی آمریکا ارجاع شد

منبع : عصر ایران کد خبر: 816550

شبکه خبری سی ان بی سی گزارش داد؛ کاخ سفید عصر دوشنبه (به وقت محلی) پرونده مربوط به طرح منع ورود اتباع هشت کشور به خاک آمریکا را به دیوان عالی ارجاع داد.

به گزارش ایرنا، دولت آمریکا با این اقدام خواستار اجرای کامل ابلاغیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور با هدف اعمال محدودیت های مسافرتی برای اتباع کشورهای ایران، چاد، لیبی، سوریه، کره شمالی، ونزوئلا، سومالی و یمن شده است.


یک دادگاه تجدید نظر در کالیفرنیا چندیث پیش تنها اجرای بخشی از این ابلاغیه را که در حکم سومین فرمان مهاجرتی ترامپ است، مجاز دانسته بود.
بر اساس حکم دادگاه، اتباع شش کشور با جمعیت اکثریت مسلمان از این فهرست تنها در صورتی از ورود به آمریکا منع می شوند که هیچ ارتباط خویشاوندی با آمریکایی ها نداشته باشند.


پیش از این دو نسخه دیگر از این طرح در دولت آمریکا تدوین شده بود که با تصمیم دیوان عالی این کشور، بخش هایی از آن ها در ماه های گذشته به اجرا درآمد.


محدودیت های جدید علیه اتباع کشورهای خارجی قرار بود از 18 اکتبر (26 مهر) به طور دائمی به اجرا درآیند؛ اما با حکم دو قاضی متوقف ماندند.


دیوان عالی آمریکا که اکنون وظیفه رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد، متشکل از چهار قاضی دمکرات و پنج جمهوریخواه است که یکی از آن ها را «دونالد ترامپ» خود به این کرسی منصوب کرده است.


پرونده فرمان مهاجرتی ترامپ به دیوان عالی آمریکا ارجاع شد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها