بازدید: 49

مقامات کلمبیا از کشف و توقیف بیش از دو تن کوکائین خبر دادند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 810721
ارتش کلمبیا اعلام کرد مقامات این کشور دو هزار و ۳۴۱ کیلو کوکائین را در جنوب غرب کلمبیا کشف و توقیف کردند.

مقامات کلمبیا از کشف و توقیف بیش از دو تن کوکائین خبر دادندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش کلمبیا روز شنبه اعلام کرد مقامات این کشور دو هزار و ۳۴۱ کیلو کوکائین را در جنوب غرب کلمبیا کشف و توقیف کردند.

ارتش کلمبیا در بیانیه ای اعلام کرد در عملیاتی هماهنگ میان نیروی هوایی و نیروی زمینی، نظامیان که با چهار بالگرد پشتیبانی می شدند، یک آزمایشگاه تولید مواد مخدر را در منطقه توماکو در مرز اکوادور منهدم کردند.

این منبع اعلام کرد در این عملیات دو هزار و ۳۴۱ کیلو کلرهیدرات کوکائین، ۴۵۰ کیلو برگ کوکا و ۱۰ کیلو کوکائین در حال فرآوری کشف و توقیف شد.

این آزمایشگاه به یک گروه مخالف فارک که توافقنامه صلح امضا شده میان دولت و نیرو های مسلح انقلابی سابق کلمبیا موسوم به فارک را به رسمیت نمی شناسد، تعلق داشت.

بنابر اعلام سازمان ملل متحد، کلمبیا نخستین تولید کننده برگ های کوکا در جهان است که از آن برای تولید کوکائین استفاده می شود. کلمبیا همچنین بزرگ ترین تولید کننده کوکائین در جهان است به طوری ۱۴۶ هکتار زمین در این کشور برای کشت برگ های کوکا به کار می رود. کلمبیا در سال ۲۰۱۶، ۸۶۶ تن کوکائین تولید کرده است.

توماکو بندری در کناره اقیانوس آرام در استان نارینو و یکی از گذرگاه هایی است که از آنجا برای صدور مواد مخدر به آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام/

کشف و توقیف دو هزار و ۳۴۱ کیلو کوکائین در کلمبیا

مقامات کلمبیا از کشف و توقیف بیش از دو تن کوکائین خبر دادند
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها