بازدید: 113

روایت غربت امام حسن مجتبی (ع) در خانه خود/رحلت خاتم پیامبران (ص) بزرگترین مصیبت در جهان اسلام است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 806771
حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر ظهیری گفت: بقیع یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی در جهان است. در فرهنگ مقدس اسلام به خصوص فرهنگ ما شیعیان، برخی از زمان ها و مکان ها دارای امتیازهای ویژه ای هستند و بقیع را می‌توان یکی از همین اماکن دانست.

حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر ظهیری کارشناس علوم قرآنی و نویسنده کتاب های مذهبی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: بقیع یکی از مقدس ترین اماکن مذهبی در جهان است. در فرهنگ مقدس اسلام به خصوص فرهنگ ما شیعیان، برخی از زمان ها و مکان ها دارای امتیازهای ویژه ای هستند و بقیع را می توان یکی از همین اماکن دانست.

 این کارشناس علوم قرآنی در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: صفر، به ماه رنج مشهور است و براساس آنچه در روایت ها آمده، پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: "هر کسی که بشارت طلوع ماه ربیع الاول را به من بدهد، من هم بشارت هایی را به او می دهم".
 
رحلت پیامبر اکرم (ص)
 
حجت الاسلام و المسملین ظهیری یادآور شد: رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در روز 28 ماه صفر واقع شده و به همین دلیل اعمال متبرکه خاص خود را نیز می طلبد. اعمالی نظیر انجام غسل و خواندن دو رکعت نماز دارد که مرحوم شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان جزئیات آن را بیان کرده است.
 
این نویسنده کتاب های مذهبی همچنین گفت: رحلت خاتم پیامبران (ص) بزرگترین مصیبت در جهان اسلام محسوب می شود و به همین دلیل در این روز تمامی مغازه ها، بازار و هر فعالیتی در میان مسلمین تعطیل می شود.
 
وی افزود: همچنین روزه گرفتن در روزهای ابتدایی، میانی و پایانی هر ماه تأکید بسیاری شده که بر همین اساس، روزه در 28 ماه صفر نیز که از روزهای پایانی این ماه قلمداد می شود، دارای ارزش بسیاری است.
 
حجت الاسلام و المسلمین ظهیری در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: براساس آنچه در روایت ها آمده، زمانی که امام حسن مجتبی (ع) به شهادت رسیدند، مدینه به مدت 7 روز تعطیل شد و مردم مراسم سوگواری برای این امام بزرگوار را برپا کردند و با حضور نزد امام حسین (ع) به ایشان تسلیت می گفتند.
 
رحلت پیامبر اکرم (ص)
 
وی اظهار کرد: شهادت امام حسن مجتبی (ع) یکی از بزرگترین دسیسه های دژخیمان زمان ایشان محسوب می شود. امام حسن مجتبی (ع) در میان امامان معصوم، بسیار مظلوم بوده و در خانه خودشان نیز غریب بودند و توسط همسرشان که از سوی دشمنان تحریک شده بود، به مقام والای شهادت دست پیدا کردند.
 
انتهای پیام/

روایت غربت امام حسن مجتبی (ع) در خانه خود/رحلت خاتم پیامبران (ص) بزرگترین مصیبت در جهان اسلام است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها