آسیاتل

بازدید: 17

برق رسانی به منازل پس از بازسازی ساختمان‌ها/ بسیاری از مناطق برق دار شدند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 801589
برق بسیاری از مناطق زلزله زده وصل شد و برق رسانی به منازل مسکونی پس از بازسازی امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، با گذشت دو شبانه روز از وقوع زلزله در مناطق غربی کشور مسئولین در زمینه تامین آب و برق شهرهای آسیب دیده در تلاش هستند تا شرایط را به طور نسبی برای زلزله زدگان مساعد کنند.

پس از رخداد این حادثه حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد زیرساخت های برق استان کرمانشاه دچار آسیب جدی شده بود که با کمک های استان های معین و فرماندهی در منطقه هم اکنون شرایط خطوط فشار قوی و فشار متوسط به حالت نرمال نزدیک شده است.

شب گذشته مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اعلام کرد که در حال حاضر ۹۰ درصد معابر و مراکز حیاتی مهم مناطق زلزله زده کاملا در شرایط پایداری قرار گرفته اند و مراکز حیاتی حساس و معابر در اولویت برق رسانی قرار گرفته است.

جعفرزاده دلایل تاخیر در برق رسانی به روستا ها را این طور بیان کرده که برای برق رسانی به این مناطق مشکلی وجود ندارد و حتی تا ابتدای ورودی این مناطق نیز برق رسیده است، اما به دلیل اینکه بعضا برخی از روستا ها بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد دچار تخریب شده اند عملا محلی برای برق رسانی وجود ندارد.

همچنین آرش کردی مدیر عامل توانیر با بیان اینکه رسیدگی به روستا ها نیاز به زمان بیشتری دارد عنوان کرد: آواربرداری زمان ارائه خدمات را از سوی شرکت ما به هموطنان زلزله زده مان زمان بر کرده و در خصوص برق رسانی به واحد های مسکونی نیز باید گفت که امکان برق رسانی به آن ها پس از اتمام بازسازی و نوسازی ساختمان ها امکان پذیر است.

در روز جاری میثم جعفرزاده از برطرف شدن مشکل عمده برق مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: با وجود برق دار شدن منازل مسکونی هنوز برخی از مردم به علت خرابی به منازل خود رجوع نکرده اند به همین دلیل آماری از برق دار شدن آن مناطق نداریم، اما به طور عمده باید گفت که مشکل برق مناطق زلزله زده برطرف شده است.

وی با بیان این که هم اکنون برق تمام شهر سرپل ذهاب وصل شده است، خاطرنشان کرد: در این منطقه تنها وصل برق خانه هایی که دچار تخریب شدیدی شده اند اتفاق نیفتاده و در خصوص روستا ها نیز باید گفت که بخش زیادی از روستا ها برق دار شده و امروز تمرکز گروه های عملیاتی برای رفع برق روستا ها خواهد بود.

به گفته مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، اولویت در روستاها، وصل برق مراکز آبی خواهد بود، لذا با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته امروز برق بخش زیادی از روستا ها نیز وصل می شود.

انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند