آسیاتل

بازدید: 58

بیانیه دفتر «سعد الحریری» در واکنش به اظهارات «علی‌اکبر ولایتی»

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 800626
دفتر نخست‌وزیر مستعفی لبنان با صدور بیانیه‌ای به اظهارات اخیر «علی‌اکبر ولایتی» واکنش نشان داد.

بیانیه دفتر «سعد الحریری» در واکنش به اظهارات «علی اکبر ولایتی»به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم در لبنان: دفتر «سعد الحریری» نخست وزیر مستعفی لبنان اعلام کرد وی در دیدار با «علی اکبر ولایتی» مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل، هیچ پیشنهادی برای میانجیگری بین تهران و ریاض مطرح نکرده بلکه دیدگاهش در خصوص اقدامات ایران در یمن را مطرح کرده است.

بر اساس گزارش «المستقبل»، متن بیانیه صادر شده از دفتر الحریری به این شرح است:

«اول: نخست وزیر الحریری هیچ پیشنهادی برای میانجیگری میان کشور ها مطرح نکرده، بلکه نظرش درباره ضرورت توقف مداخلات ایران در یمن به عنوان یک پیش شرط برای بهبود روابط میان ایران و عربستان را مطرح کرده است.

دوم: الحریری این دیدگاه شخصی اش را تکرار کرده است.

سوم: ولایتی پاسخ داد گفت وگو درباره یمن می تواند ورودی خوبی برای آغاز گفت وگو میان ایران و عربستان باشد، اما نخست وزیر الحریری پاسخ داد: نه؛ اول یمن بعد گفت وگو. نظر من این است که حل مشکل یمن می تواند تنها دروازه قبل از آغاز هر گفت وگو میان ایران و عربستان باشد».

علی اکبر ولایتی امروز (سه شنبه) در نشستی خبری و در پاسخ به اتهامات سعد الحریری گفت: «ایشان نکته ای را گفتند که از القائات سعودی ها بوده است. آقای حریری گفتند که در ملاقاتی که با بنده داشتند، گفته اند در امور داخلی لبنان دخالت نکنید درحالی که اصلاً چنین حرفی نزد و اصلاً مذاکرات ما تند و خشن و تهدید نبود. معلوم شد این القای سعودی هاست و حاضر نیستند لبنان را در آرامش و دوستی دو ملت ایران و لبنان را ببیند.

وی افزود: ما آقای حریری را تهدید نکردیم و در مورد مسائل جاری منطقه بحث کردیم. ایشان می خواست به نوعی وساطت کند بین ایران و عربستان سعودی و ما تأکید کردیم که ما مشکلی با عربستان سعودی نداریم، اما اینکه سعودی ها بیش از ۲ سال مردم یمن را بمباران می کنند و این کشور را محاصره کردند و ۷۰۰ هزار نفر دچار وبا شدند این دیگر ربطی به سیاست ندارد و به خاطر مسائل انسانی هم که شده با یمنی ها مذاکره کنند».

انتهای پیام/

بیانیه دفتر سعد حریری در واکنش به اظهارات علی اکبر ولایتی

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند