بازدید: 99

بررسی شکایت هلال احمر از ثبت اسناد در کمیسیون اصل 90/ تاکنون مقدمات طرح کاداستر اجرایی نشده است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 795971
عضو هیئت رئیسه کمیسیون گفت: متاسفانه به دلیل کمبود بودجه، سارمان ثبت اسناد نتوانست مقدمات طرح اجرای کاداستر را انجام دهد.

بررسی شکایت هلال احمر از ثبت اسناد در کمیسیون اصل 90/ تاکنون مقدمات طرح کاداستر اجرایی نشده استمحمدرضا امیرحسن خانی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 در گفت و گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از بررسی شکایت هلال احمر از ثبت اسناد کشور در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

وی ادامه داد: در این نشست رئیس سازمان ثبت اسناد، هلال احمر، مرکز پژوهش های مجلس، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات حضور یافتند.

نماینده مردم طبس و فردوس تصریح کرد: شکایت سازمان هلال احمر از ثبت اسناد به دلیل عدم تخصیص 40 درصد سهم این سازمان از طرح کاداستر بود.

وی ادامه داد: در مجلس نهم طی طرح کاداستر مصوب شد که تمام اموال و دارایی های غیرمنقول، دارای شناسنامه شوند تا با مشخص شدن مالک و نقل و انتقال ها شفافیت ایجاد شود؛ اما ثبت اسناد تا کنون نتوانسته به دلیل نداشتن بودجه کافی مقدمات این کار را فراهم کند.

امیرحسن خانی تأکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس سازمان ثبت اسناد باید 40 درصد درآمد خود را به هلال احمر ارائه کند، در کنار آن هم باید طی 5 سال با خریداری لوازم مختلف مقدمات اجرای طرح کاداستر را هم انجام می داد که متاسفانه به دلیل نداشتن بودجه کافی نتوانسته نه مقدمات و نه سهم هلال احمر را فراهم کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون گفت: بر اساس گزارشات مرکز پژوهش ها، اجرای طرح کاداستر به نفع کشور، دولت، مردم و قوه قضاییه است.

وی خاطرنشان کرد: قرار شد برای کمک به اجرای این طرح برای ثبت اسناد یا در بودجه تغییری انجام شود و یا 40 درصد سهم هلال احمر از این سازمان حذف شود.

انتهای پیام/


بررسی شکایت هلال احمر از ثبت اسناد در کمیسیون اصل 90/ تاکنون مقدمات طرح کاداستر اجرایی نشده است
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها