بازدید: 80

پایانِ آقایی دلار در تجارت جهانی با پیمان های پولی دو جانبه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 789417
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه پایان دادن بر آقایی دلار در تجارت جهانی، شکست اقتصادی و سیاسی آمریکا ؛انعقاد پیمان های پولی دو جانبه یا چند جانبه است.

شکستن آقایی دلار در تجارت جهانی با پیمان های پولی دو جانبهحسن حسینی شاهرودی دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کماکان در شرایطی به سر می بریم که درگیر تحریم های ظالمانه آمریکا هستیم . بانک های آن دسته از کشورهای اروپایی که به نوعی از برجام حمایت می کردند، تحت تأثیر فشارهای آمریکا هنوز هم با مبادلات پولی و بانکی ما مشکل دارند.

وی با بیان اینکه ما هنوز نتوانسته ایم به گشایش ال سی و سوئیفت در سطح کلان دست یابیم،افزود: تنها با چند بانک کوچک خارجی که دارای شرایط خاصی هستند، در حال مبادله پولی- بانکی هستیم.

حسینی شاهرودی تصریح کرد: راه مناسبی که دولت در پیش گرفته و رهبری نیز به شدت از آن حمایت کرده انجام مبادلات پولی دو جانبه و یا چند جانبه است، چرا که با انجام این مهم تهدیدات و توطئه های آمریکا خنثی خواهد شد.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در شرایط فعلی تنها راه عبور کشور ما برای گذر از بحران هایی که آمریکا برایش ایجاد کرده ،انعقاد پیمان های پولی دو جانبه و چند جانبه با کشورهای دوست به ویژه آن دسته از کشورهایی است که به نوعی از ستم و تحریم های ظالمانه آمریکا ،زخم خورده اند.

وی ادامه داد: با برقراری پیمان های دوجانبه پولی چه در سطح منطقه و چه در خارج از منطقه با کشورهایی چون چین، کره شمالی، هند، مالزی، روسیه، کشورهای اسلامی منطقه و ...  دور زدن تحریم های آمریکا به راحتی امکان پذیر است.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه متاسفانه امروزه در تجارت جهانی آقایی دلار را به رخ همه کشورها می کشانند ،افزود:تنها راه شکستن چهره دلار ایجاد پیمان های پولی دو جانبه و چند جانبه است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:: با انجام این مهم ، آمریکا علاوه بر شکست سیاسی ،با شکست اقتصادی نیز روبه رو خواهد شد. جریان چرخش پولی و مالی دنیا در بانک مرکزی موجب ثبات پولی آمریکا شده که با پیمان های پولی دو یا چند جانبه شکسته می شود.

انتهای پیام /

 شکست سیاسی و اقتصادی آمریکا با حذف دلار از تجارت جهانی

پایانِ آقایی دلار در تجارت جهانی با پیمان های پولی دو جانبه
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان