بازدید: 159

افزایش 200 درصدی بلیط اتوبوس برای بازگرداندن زائران ایرانی از مرز / کاهش 40 درصدی تصادفات جاده ای اربعین و افزایش امنیت مراسم

منبع : تابناک کد خبر: 786641
در این بسته خبر می‌توانید اخبار مربوط به آب و هوا و آخرین وضعیت جوی شهرهای مسیر حرکت زائران حسینی، وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزهای کشورمان با عراق، توصیه‌های پلیس و دیگر نهادهای مسئول، رویدادهای مرتبط با راهپیمایی اربعین در خاک کشورمان و آنچه در این خصوص در خاک عراق رخ می‌دهد را مطالعه کنید و مد نظر داشته باشید که این خبر در حال به روزرسانی و تکمیل است.
افزایش 200 درصدی بلیط اتوبوس برای بازگرداندن زائران ایرانی از مرز به داخل/ کاهش 40 درصدی تصادفات جاده ای اربعین و افزایش امنیت مراسمدر این بسته خبر می‌توانید اخبار مربوط به آب و هوا و آخرین وضعیت جوی شهرهای مسیر حرکت زائران حسینی، وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزهای کشورمان با عراق، توصیه‌های پلیس و دیگر نهادهای مسئول، رویدادهای مرتبط با راهپیمایی اربعین در خاک کشورمان و آنچه در این خصوص در خاک عراق رخ می‌دهد را مطالعه کنید و مد نظر داشته باشید که این خبر در حال به روزرسانی و تکمیل است.

در این بسته خبر می‌توانید اخبار مربوط به آب و هوا و آخرین وضعیت جوی شهرهای مسیر حرکت زائران حسینی، وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزهای کشورمان با عراق، توصیه‌های پلیس و دیگر نهادهای مسئول، رویدادهای مرتبط با راهپیمایی اربعین در خاک کشورمان و آنچه در این خصوص در خاک عراق رخ می‌دهد را مطالعه کنید و مد نظر داشته باشید که این خبر در حال به روزرسانی و تکمیل است.

به گزارش «تابناک»؛ پس از گذشت دو روز از اربعین حسینی جمع زیادی از زائران تلاش می کنند تا با رساندن خود به مبادی ورودی مرزهای غربی کشور راهی شهر و دیار خود شوند؛ تلاشی که شنیده می شود با بی برنامگی آزار دهنده ای از سوی مسئولان در جریان است.

آنچه در ادامه خواهد آمد، مشروحی کامل از شرایط جوی شهرها و جاده های مسیر حرکت زائران حسینی، وضعیت ترافیکی مسیرها و حاشیه های پیش آمده در جریان این رویداد بزرگ فرهنگی مذهبی است.

آخرین وضعیت آب و هوا و پیش بینی هواشناسی

سازمان هواشناسی کشورمان شرایط آب و هوایی و وضعیت آب و هوای امروز جمعه را در گذرگاه های مرزی کشورمان و همچنین عتبات عالیات بدین شرح اعلام کرده است: مرز خسروی با دامنه دمایی 13 تا 23 سانتی گراد، آب و هوایی نیمه ابری و در برخی ساعات وزش باد همراه با رگبار باران را تجربه می کند. مرز مهران با دامنه دمایی 14 تا 28 سانتی گراد، آب و هوایی کمی ابری و بارش پراکنده با وزش باد دارد. شلمچه با دامنه دمایی 17 تا 29 سانتی گراد، آب و هوای صاف و در برخی ساعات وزش باد و غبار محلی را تجربه می کند. 

شهر زیارتی نجف با دامنه دمایی 13 تا 26 سانتی گراد، نیز آب و هوایی نیمه ابری و در برخی ساعات افزایش باد همراه با گرد و غبار را تجربه می کند و کاظمین با  دامنه دمایی 14 تا 24 سانتی گراد، آب و هوایی نیمه ابری، گاهی وزش باد و گرد و غبار خواهد داشت.

 شهره بصره با دامنه دمایی 14 تا 25 آب و هوایی صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد دارد و شهر زیارتی کربلا با دامنه دمایی 15 تا 26 سانتی گراد، آب و هوای نیمه ابری با احتمال وزش باد شدید و گرد و غبار خواهد داشت.

همچنین شهر ایلام با دامنه دمایی 9 تا 20 سانتی گراد، آب و هوایی کمی ابری تا ابری گاهی وزش باد و بارش پراکنده دارد، اهواز با دامنه دمایی 13 تا 29  کمی ابری با وزش باد و کرمانشاه نیز با دامنه دمایی 4 تا 20 آسمانی نیمه ابری در برخی ساعات ابری همراه با وزش باد و احتمال رگبار باران خواهند داشت.

افزایش 200 درصدی بلیط اتوبوس برای بازگرداندن زائران ایرانی از مرز به داخل/ کاهش 40 درصدی تصادفات جاده ای اربعین و افزایش امنیت مراسم

 آخرین وضعیت ترافیکی

بر اساس اخبار دریافتی در رابطه با آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی به خصوص مسیرهای بازگشت مرزهای سه‌گانه شلمچه، چزابه و مهران، در حال حاضر حجم تردد در محورهای مهران به ایلام، سرابله به حمیل و همچنین مسیرهای بازگشت از مرزهای شلمچه و چزابه پرحجم و دارای ترافیک سنگین است.

در شرایطی که دو روز از اربعین حسینی گذشته است، هم‌اکنون بار بازگشت زوار اربعین حسینی در مرزهای سه‌گانه شدت گرفته است و جمعیت پرشمار زائران ایرانی برای ورود به کشور به سمت مرزها در حرکت هستند.

همچنین بر اساس اطلاعیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به مناسبت ایام اربعین حسینی محدودیت های ترافیکی در جریان است که بر اساس آن، در ‌استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری‌ تردد کامیون و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 07:00 روز دوشنبه مورخ 96/08/15 الی ساعت 07:00 روز سه‌شنبه مورخ 96/08/23 در محورهای اهواز – سوسنگرد، بستان – چذابه، اهواز – خرمشهر و شلمچه ممنوع است؛ برای شلمچه مسیر جایگزین وجود ندارد ولی خودروهایی که قصد رفتن به خرمشهر را دارند می توانند از مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس تردد ‌کنند.

‌تردد اتوبوس‌ها از ساعت 07:00 روز دوشنبه مورخ 96/08/15 الی ساعت 07:00 روز سه شنبه مورخ 96/08/23 در محور هفتگل – باغملک – ایذه - دهدز – شهرکرد و بالعکس ممنوع است و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس به‌عنوان مسیر جایگزین تعیین شده است.

در استان ایلام تردد تریلرها، کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 07:00 روز دوشنبه مورخ 96/08/15 الی ساعت 07:00 روز سه‌شنبه مورخ 96/08/23 از محورهای دهلران – مهران، حمیل – ایلام، قلاجه – ایلام و ایلام – مهران ممنوع است.

در استان لرستان تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 07:00 روز دوشنبه مورخ 96/08/15 الی 07:00 روز سه‌شنبه مورخ 96/08/23 در محورهای پلدختر – اسلام آباد و پلدختر – اندیمشک و بالعکس ممنوع است.

در مرزهای غربی مرز شلمچه در استان خوزستان، همچنان بار ترافیکی سنگینی را تجربه می‌کند و مبادی ورودی خرمشهر نیز شاهد ترافیکی نیمه سنگین هستند. و با وجود آنکه مرز مهران در طول سال‌های گذشته بیشترین تعداد مسافر اربعین را به خود اختصاص داده اما در حال حاضر به نسبت مرز شلمچه ترافیک کم تری دارد و جز تعدادی از جاده‌های نزدیک به مهران، راه‌های منتهی به مرز، ترافیکی نسبتا روان دارند.

 سرهنگ نادر رحمانی در مورد آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور به خصوص مرزهای سه‌گانه مهران، چذابه و شملچه گفت: در حال حاضر بار بازگشت زائران راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر مهران به ایلام در محور صالح‌آباد نیمه‌سنگین است.

وی افزود: تردد در محور چذابه - بستان - سوسنگر پرحجم است؛ همچنین وضعیت ترافیکی در محورهای سرابله - حمیل - اسلام‌آباد - ماهیدشت پرحجم گزارش شده است.همچنین محور شلمچه - خرمشهر- اهواز نیز دارای وضعیت ترافیکی پرحجم گزارش شده است.

ترافیک سنگین در مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی 

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: ترافیک درمسیر های بازگشت از مرزهای مهران،شلمچه و چذابه پرحجم و روان گزارش شده است.
 
سرهنگ نادر رحمانی ؛در خصوص آخرین وضعیت ترافیک جاده های کشور اظهار کرد: برابر آخرین گزارش های دریافتی از مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور در محور انزلی به فومن استان گیلان بارش پراکنده باران گزارش شده است.

وی افزود:در محور خوی در استان آذزبایجان غربی، محور اردبیل به سراب و خلخال در استان اردبیل مه گرفتگی و کاهش دید افقی مشاهده می شود.

وی گفت: درباند جنوبی آزادراه کرج - قزوین محدوده ترمینال شهید کلانتری تا پل فردیس و باند جنوبی آزادراه تهران - کرج محدوده پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره ترافیک نیمه سنگین است.

سرهنگ رحمانی گفت: درمسیر های برگشت استان ایلام محور مهران به صالح آباد و صالح آباد به ایلام،استان خوزستان  محورهای چذابه به اهواز و شلمچه به خرمشهر و در استان کرمانشاه محور حمیل به اسلام آباد ترافیک پرحجم و روان گزارش شده است.


سؤاستفاده از زائران اربعین تمامی ندارد/بلیت ۲۰۰ هزار تومانی اتوبوس مهران-تهران


در نبود نظارت کافی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سؤاستفاده از زائران اربعین حسینی وارد فاز جدید شده و بلیت اتوبوس مهران-تهران به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.  

یکی از زائران اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌متاسفانه در زمان بازگشت زائران اربعین حسینی هیچ نظارتی از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بر عملکرد رانندگان اتوبوس صورت نمی‌گیرد.  

وی ادامه داد: این مسئله باعث شده تا هر سال در زمان بازگشت زائران نرخ بلیت‌های اتوبوس به خصوص از مرز مهران بالاتر از نرخ‌های مصوب تعیین شود.  وی با بیان این‌که رانندگان اتوبوس هر قیمتی که دوست داشتند را اعلام می‌کردند، تصریرح کرد:‌ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به عنوان متولی فقط به رانندگان می‌گفت نباید بیشتر از نرخ‌های مصوب از مردم پول دریافت کنید که البته آنها نیز به این حرف‌ها توجهی نمی‌کردند.  

وی با انتقاد از این‌که سازمان راهداری عملا هیچ ابزاری برای برخورد با رانندگان نداشت، اظهار کرد: نکته تاسف‌بار این‌که اکثر شرکت‌های تعاونی به جز یک شرکت (جهان سیر آسیا) با نرخ‌های مصوب اعلام شده زائران را سوار نمی‌کنند.  

وی تاکید کرد:‌ هر سال زائران اربعین حسینی با این مشکلات مواجه می‌شوند و هیچ مسئولی هم نیست که به این وضعیت رسیدگی کند، آنها فقط شعار می‌دهند.

کاهش ۴۰ درصدی حوادث رانندگی در اربعین

رئیس پلیس راهور ناجا گفت:‌تصادفات منجر به جرح و فوت در ایام اربعین حسینی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته است. 

سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: موج بازگشت زائران اربعین حسینی آغاز شده است و زائران، کشور عراق را به مقصد شهر‌های خود ترک می‌کنند.

 وی افزود: زائرانی که با خودروی شخصی تا مرز کشور آمده اند و وسیله نقلیه آنها در پارکینگ پارک بوده، حتما از سلامت خودرو اطمینان حاصل کنند و سپس به سمت مقصد حرکت کنند. 

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه رانندگان باید به ازای هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند، ادامه داد: رانندگان به توصیه های پلیس و تابلوهای راهنمای مسیر توجه داشته باشند و از سرعت و سبقت غیر مجاز پرهیز کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند. وی گفت:‌سفرها در ایام اربعین حسینی در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته و بیش از 2 میلیون نفر از مرزها عبور کردند. 

سردار مهری با اشاره به کاهش 40 درصدی حوادث رانندگی در اربعین گفت: در ایام اربعین حسینی تصادفات منجر به جرح و فوت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته است.


افزایش 200 درصدی بلیط اتوبوس برای بازگرداندن زائران ایرانی از مرز / کاهش 40 درصدی تصادفات جاده ای اربعین و افزایش امنیت مراسم
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد