بازدید: 130

صدور ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار روادید اربعین برای زائران/ بازگشت ۴۰۰ هزار زائر به کشور

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 772537
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از صدور ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار روادید اربعین برای زائران خبرداد.

زائربه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، حسین ذوالفقاری در یک برنامه رادیویی گفت: امروز شاهد حاصل یک سال برنامه ریزی و تلاش همه افراد در ستاد اربعین برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر از نیرو های ایران درگیر خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی هستند و در این رابطه با مشکل خاصی مواجه نیستیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در خصوص آخرین آمار صدور روادید برای زائران اربعین حسینی اظهارکرد: تاکنون حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار روادید برای زائران اربعین صادر شده و از اول ماه صفر تاکنون حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر تاز مرز ها خارج شده اند.

ذوالفقاری ادامه داد: برخی از زائران اربعین نیز که پیش از این ویزای خود را دریافت کرده بودند، قبل از ماه صفر عازم کشور عراق شده و اکنون وارد کشور شده اند.

وی با اشاره به آمار زائرانی که تاکنون به کشور بازگشته اند تصریح کرد: ۴۰۰ هزار زائر از ابتدای ماه صفر تاکنون به کشور بازگشته اند و خوشبختانه در این بازه زمانی با هیچ مشکل امنیتی مواجه نبوده ایم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر کاهش تعداد افراد فاقد ویزا در مرز های کشور اذعان کرد: در سال جاری به نسبت سال گذشته با مشکلات کمتری در بحث زائران بدون ویزا مواجه هستیم و با برنامه ریزی های صورت گرفته، جلو حضور زائران بدون ویزا به گیت های خروج گرفته شده است.

ذوالفقاری با اشاره به کاهش معطلی زائران در مرز های ایران گفت: در شرایطی که در یک روز نزدیک ۳۰۰ هزار زائر از مرز های سه گانه ایران راهی کشور عراق می شوند، اما گلایه ای از معطلی در مرز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه " زائران باید برای برگشت از کشور عراق سفر خود را مدیریت کنند" اظهارکرد: نمودار ها اکنون نشان می دهد که مردم سفر خود را مدیریت کرده اند و درخواست ما این است که زائران روز بعد از اربعین عجله ای برای برگشت به کشور نداشته باشند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از رصد لحظه ای مشکلات پیش روی زائران خبرداد و خاطرنشان کرد: بازرسانی که در خاک عراق و مرز ها مستقر هستند، به صورت لحظه ای مشکلات را رصد کرده و برای حل آن ها برنامه ریزی می شود.

ذوالفقاری با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای بازگشت زائران از مرز مهران تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰۰ اتوبوس در مرز مهران دپو شده و اگر با تجمع جمعیت مواجه شویم، برای برگرداندن زائران از مرز مهران به سمت ایلام و کرمانشاه از این اتوبوس ها استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: برای تغذیه و اسکان زائران در مرز مهران برنامه ریزی شده و زائران در مرز با مشکل مواجه نخواهند بود.

انتهای پیام/


صدور ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار روادید اربعین برای زائران/ بازگشت ۴۰۰ هزار زائر به کشور
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها