بازدید: 386

سنگ تمام نهاوندی‌ها برای پذیرایی از مسافران اربعین/ آغاز پرواز‌های کرمانشاه به نجف از امروز

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 766755
سنگ تمام نهاوندی‌ها برای پذیرایی از مسافران اربعین، آغاز پرواز‌های کرمانشاه به نجف از امروز و ... را امروز در بسته خبری «در استان‌ها چه خبر» بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سنگ تمام نهاوندی ها برای پذیرایی از مسافران اربعین، آغاز پروازهای کرمانشاه به نجف از امروز و ... را امروز در بسته خبری «در استان ها چه خبر» بخوانید.

مردم نهاوند برای پذیرایی از مسافران اربعین در داخل و خارج عراق سنگ تمام گذاشتند

باشگاه خبرنگاران: نهاوند به دلیل قرار گرفتن در مسیر عبور زائران به استان کرمانشاه امسال نیز مانند سال گذشته میزبان زائران بسیار زیادی از نقاط مختلف کشورمان و حتی کشور های مسلمان خارجی است که برای رسیدن به مرز در نهاوند مورد پذیرایی قرار می گیرند و سپس رهسپار سرزمین عشق می شوند. طبق پیش بینی ها امسال بیش از یک میلیون زائر برای حضور عاشقانه در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی از شهرستان نهاوند عبور می کنند و در دو موکب بزرگ در شهر نهاوند و فیروزان پذیرایی می شوند و به راه خود ادامه می دهند. علاوه بر حضور جوانان مؤمن و مخلص نهاوند که با قلبی مالامال از عشق و ارادت به امام حسین (ع) افتخار خادمی سیدالشهدا را دارند تمام مردم نقاط شهری و روستایی نهاوند نیز با نیتی خدایی نذورات خود را برای استفاده زائران به این موکب ها اهدا می کنند یا در اختیار ستاد اربعین قرار می دهند تا به کشور عراق ارسال شود. حجت الاسلام گودرز سیفی تولیت آستان مقدس شاهزاده محمد (ع) نهاوند که چندین سال است با عشق به امام حسین (ع) نذورات مردم را جمع آوری و به موکب های مستقر در کربلا اعزام می کند دراین باره می گوید که به رسم هرساله و با توجه به ارادت مردم نهاوند به سالار شهیدان اولین محموله از نذورات مردم نهاوند که شامل اقلام خوراکی بود به کربلا اعزام شد. مردم نهاوند واقعاً مؤمن هستند و با اخلاص بی نظیر خود کریمانه ازآنچه دارند برای استفاده زائران اربعین حسینی تقدیم می کنند. این محموله شامل چندین تن میوه سیب، خشکبار، مواد غذایی و خوراکی، قند، خرما و بسیاری از موارد دیگر است که در مسیر پیاده روی اربعین برای موکب حضرت زهرا (س) در شهر کربلا مورداستفاده قرار می گیرد. خدا را شکر امسال میوه باغات نهاوند محصول پربرکتی داشتند و زائران اربعین حسینی نیز از این برکت بی بهره نشدند و کشاورزان زحمت کش نهاوند در این محموله بیش از ۱۲ تن سیب را در اختیار ما قراردادند. با همکاری معتمدان و مردم مؤمن نهاوند عوامل جمع آوری نذورات مردم که در پیاده روی اربعین مورداستفاده قرارمی گرفت را جمع آوری کردند و امروز این محموله ۵۰ تنی از آستان مقدس این امام زاده عزیز بارگیری شد. با توجه به اینکه تا ایام اربعین چند روز دیگر زمان هست و مردم همچنان کمک های خود را اهدا می کنند در روز های آینده نیز محموله دیگری برای موکب های کربلا ارسال می شود.

سنگ تمام نهاوندی ها برای پذیرایی از مسافران اربعین/ آغاز پرواز های کرمانشاه به نجف از امروز

سنگ تمام نهاوندی ها برای پذیرایی از مسافران اربعین/ آغاز پرواز های کرمانشاه به نجف از امروز

سنگ تمام نهاوندی ها برای پذیرایی از مسافران اربعین/ آغاز پرواز های کرمانشاه به نجف از امروز


پروازهای کرمانشاه به نجف از امروز آغاز شد

تسنیم: مدیر کل فرودگاه کرمانشاه با اشاره به اینکه پروازهای هفتگی کرمانشاه به نجف از فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه از امروز 13 آبان آغاز شده گفت که در حال برنامه ریزی برای ادامه این پروازها بعد از ایام اربعین نیز هستیم. تعداد پروازهای استان به 152 مورد در هفته افزایش یافته؛ با اضافه شدن این پروازها به تعداد پروازهای هفتگی استان کرمانشاه به صورت هفتگی 152 مورد پرواز از مبدأ کرمانشاه انجام می شود. از هفتم آبان ماه شرکت هواپیمایی آتا برای نخستین بار با 12 پرواز فعالیت خود را در فرودگاه کرمانشاه آغاز کرده است، این شرکت هواپیمایی با برقراری 12 پرواز روزانه در مسیر تهران – کرمانشاه و بالعکس فعالیت خود را آغاز کرد. این پرواز از هفتم آبان ماه در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در ساعت 9 توسط هواپیمای بوئینگ 737 از فرودگاه کرمانشاه انجام می شود. با توجه به ظرفیت های بالقوه استان و هاب بودن و نقش محوری فرودگاه کرمانشاه در غرب کشور به دنبال این هستیم که پروازهای بیشتری در فرودگاه کرمانشاه برقرار و رکورد تعداد پروازها در تاریخ استان شکسته شود. هم اکنون 152 پرواز برنامه ای هفتگی به مقاصد تهران، مشهد مقدس، عسلویه، کیش، قشم، بندرعباس، شیراز و نجف توسط شرکت های هواپیمایی ایران ایر، آسمان، کاسپین، تابان، ایرتور، نفت، کیش ایر، قشم ایر، آتا در این فرودگاه انجام می شود.

مشاهده 3 قلاده یوزپلنگ آسیایی در توران شاهرود

ایسنا: سرپرست اداره پارک ملی توران ضمن گشت و کنترل در محلی به نام شکسته های آغل گزو در محدوده تنگه تاریک موفق به مشاهده سه قلاده یوز پلنگ بالغ شد که در محل خط الراس نظاره گر دشت های پایین دست بودند که پس از مشاهده سریع اقدام به گرفتن عکس از یوزها کرد و حدود چهار دقیقه به مشاهده یوزها و عکاسی از آنها مشغول بود سپس جمعیت سه قلاده ای این گونه نادر و سمبل زیست محیطی کشور و استان به آرامی دور شدند. در پی پایش و نظارت منطقه نیم ساعت قبل از مشاهده یوزها تعداد ۱۸ راس آهو در محل دشت شورچاه و ۴۰ دقیقه بعد از مشاهده یوزها تعداد ۱۳ راس قوچ و میش در محل چشمه واشنگ مشاهده شد که این نشان از پتانسیل بالای منطقه به لحاظ طعمه و حضور گونه یوزپلنگ آسیایی دارد. از ابتدای سال تاکنون ۹ مرحله توسط دوربین و هم به صورت مشاهده مستقیم تصویر یوزپلنگ ثبت شد و جمعیت این گونه در منطقه مورد پایش قرار گرفت البته اثرات سوء خشکسالی به زیستگاه ومنابع آبی، طرح های توسعه ای بی ضابطه و حضور دام در کل سطح زیستگاه از چالش های اصلی حفاظت از این گونه نادر است. با احیاء زیستگاه های خسارت دیده و تامین منابع آبی پایدار و حفظ امنیت زیستگاهی، باید بیش از پیش به حفظ این جاندار ارزشمند کمک کرد.

تولید 700 تن گوشت شتر در خراسان جنوبی

روابط عمومی جهادکشاورزی استان خراسان جنوبی: از آغاز امسال برای تولید 700 تن گوشت شتر در خراسان جنوبی 1450 نفر شتر در واحدهای صنعتی و سنتی استان کشتار شد. ارزش گوشت شتر تولید شده در استان 210 میلیارد ریال است؛ بهره برداران صنعتی و سنتی شترداری در استان هزار نفر هستند. 250 تن از گوشت شتر تولید شده در استان به استانهای تهران، یزد، خراسان رضوی، قم، سمنان و سیستان و بلوچستان ارسال می شود. خراسان جنوبی با جمعیت 29 هزار و 737 نفر شتر، رتبه دوم صنعت پرورش شتر در کشور را به خود اختصاص داده است. خراسان جنوبی بیش از 300 واحد صنعتی و سنتی پرورش شتر دارد.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


سنگ تمام نهاوندی‌ها برای پذیرایی از مسافران اربعین/ آغاز پرواز‌های کرمانشاه به نجف از امروز
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها