آسیاتل

بازدید: 17

دیدار ولایتی با میشل عون

منبع : صدا و سیما کد خبر: 766059
مشاور مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور لبنان گفت لبنان به برکت مقاومت یکی از امن ترین کشورهای عربی منطقه است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت ،علی اکبر ولایتی شب گذشته با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار و با وی درباره روابط دوجانبه و تحولات جاری منطقه گفتگو کرد.
ولایتی در این دیدار ضمن تبریک پیروزی های دولت لبنان در عرسال و مناطق شرقی این کشور علیه تروریست ها تاکید کرد: این پیروزی ها نشان دهنده کفایت سیاسی و اقتدار دولت لبنان است. اینکه در زمان ریاست جمهوری میشل عون ائتلاف بین نیروهای سیاسی صورت گرفته یک پیروزی بزرگ برای لبنان است.
مشاور مقام معظم رهبری ضمن اعلام دوباره دعوت آقای روحانی از رئیس جمهور لبنان برای سفر به کشورمان، ابراز امیدواری کرد این سفر به زودی و در فرصت مناسب صورت پذیرد.
میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران نقش فعالانه ای در حل بحران آوارگان سوری ایفا و کمک کرد تا آنها به کشورشان بازگردند و ایران نقش موثری در برقراری ثبات و امنیت در منطقه دارد.
وی افزود: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 600 هزار آواره سوری در خاک لبنان زندگی می کنند و بیروت بیش از این قادر نیست تبعات آوارگی سوری ها را بپذیرد بنابراین باید برای حل این موضوع اقدام منطقه ای و بین المللی انجام شود.
رئیس جمهوری لبنان تصریح کرد: بیروت از مجامع بین المللی و سازمان ملل متحد می خواهد تا در راستای حل بحران پناهجویان سوری اقدام کنند. این در حالی است که برخی مواضع بین المللی با موضع دولت لبنان همراه نیست و این جای ابهام دارد و باعث شده است تا روند حل بحران با تاخیر مواجه شود.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا