بازدید: 304

انتشار آلبوم جدید همایون شجریان/امشب کناز غزل‌های من بخواب+ عکس

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 760961
بعد از هفت سال، سرانجام آلبوم «امشب کنار غزل‌های من بخواب» با آهنگسازی «فردین خلعتبری» و آواز «همایون شجریان» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، ترانه های آلبوم "امشب کناز غزل های من بخواب" برای کوارتت زهی به همراه سنتور، لوتار و تنبک نوشته شده است.

زنده یاد افشین یداللهی ترانه های این اثر را سروده، بهنام ابوالقاسم ایده پرداز آن بوده، پدرام فریوسفی نوازنده ویولن اول، پانیذ فریوسفی نوازنده ویولن دوم، پریسا پیرزاده نوازنده آلتو، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولن سل، مهیار طریحی نوازنده سنتور، کاوه صالحی نوازنده ساز جدید «لوتار» و آیین مشکاتیان نوازنده تنبک گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند.

تمامی قطعاتِ "امشب کناز غزل های من بخواب" اثر عاشقانه است: هجوم خاطره، پلِ خواب، تار موی پریشان، سکوت بین دو حرف این گل شب بو، زیر سقف خیال، تاکور، اقرار پشت اقرار، بید، قرار، امشب کناز غزل های من بخواب، آخرین شعاع آفتاب زمستانی، حوا، آغوش خالی و ... از جمله قطعاتِ این آلبوم است.
 
امشب کناز غزل های من بخواب، با صدای همایون شجریان منتشر شد
حساسیت های خالقانِ  و نوازندگان "امشب کناز غزل های من بخواب" در این اثر چنان بوده که سبب شده تا بعد از اتمامِ کار، دوباره ضبط شود.

رهبری نوازندگان را «بهنام ابوالقاسم» که در این سال ها همکاری مستمری با «خلعتبری» دارد، برعهده داشته و تعدادی از نوازندگان این اثر در آنسامبلِ «ذاستا» نیز حضور دارند؛ اما این آلبوم را نمی توان محصولِ گروه ذاستا دانست.

بنا بر این گزارش و به گفته عوامل این آلبوم وقفه در انتشارِ آلبوم  "امشب کناز غزل های من بخواب" حساسیت های بیش از اندازه ی گروه در اجرا، انتخاب شعر، نوازندگی و فعالیت های موازی هر کدام از عوامل به عنوان خواننده و آهنگساز به همراه قطعاتِ جدیدی که به اثر اضافه شد و همچنین تصمیمِ ناشر مبنی بر انتشار، موجبِ این زمانِ هفت ساله شد.


انتهای پیام/


انتشار آلبوم جدید همایون شجریان/امشب کناز غزل‌های من بخواب+ عکس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها