بازدید: 35

درمان کولیک در نوزادان، گریه‌های بی انتها

منبع : نی نی بان کد خبر: 758109
کولیک در نوزادان همراه با دردهای شکمی در نوزادان تازه متولد شده همراه می باشد.
گاه با وجود اینکه نوزاد شما تازه تغذیه کرده است و سیر شده است و پوشک او نیز عوض شده است کودک بطور مداوم و برای مدت طولانی گریه می کند که این امر ممکن است یکی از نشانه های کولیک در نوزادان باشد.
اگر نوزاد شما بدون دلیل خاصی اما با نیروی زیاد برای بیش از سه ساعت در روز و سه روز در هفته گریه کند احتمال این وجود دارد که به کولیک مبتلا شده باشد. تخمین زده شده است که کولیک در نوزادان از هر ۳ نوزاد ۱ نوزاد را درگیر می کند. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند و نوزادانی که شر خشک مصرف می کنند به یک میزان در معرض خطر ابتلا به کولیک قرار دارند. تا پایان مطلب با بررسی علایم و روش های درمان کولیک در نوزادان همراه ما باشید.
جالب است بدانید کولیک دلیل خاصی ندارد اما برخی از عوامل مثل روده نابالغ و حساسیت های غذایی می توانند باعث ایجاد این بیماری در نوزادان شوند. این اختلال ممکن است یکی از شرایط استرس زا برای نوزاد سالم باشد. کودک ممکن است به شدت گریه کند، دست خود را مشت کند و یا پاهای خود را به سمت شکم نزدیک کند. همچنین ممکن است شکم نوزاد ورم کرده باشد. کولیک به طور خود به خود تا سن ۴ ماهگی رفع می شود.

بررسی علایم، نشانه ها و روش های درمان کولیک در نوزادان
کولیک در نوزادان همراه با دردهای شکمی در نوزادان تازه متولد شده همراه می باشد. کولیک یک بیماری رایج است و تخمین زده می شود که حدود ۲۰% از نوزادان را در طول ماه های اول زندگی خود درگیر کند. تمام نوزادان به دلایل مختلف گرسنگی، سرماخوردگی، خستگی، گرما یا نیاز به تعویض پوشک گریه می کنند. برخی از نوزادان ممکن است پس از اینکه سیر شدند و تمیز شدند باز هم گریه کنند. اگر نوزاد بطور مداوم گریه کند اما در ظاهر سالم باشد مشکوک به ابتلا به بیماری کولیک می باشد.

دلایل ابتلا به کولیک
دلایل اصلی کولیک در نوزادان ناشناخته می باشند و به همین دلیل است که روش قطعی برای درمان آن وجود ندارد. برخی از دلایل اصلی ابتلا به کولیک در نوزاد شامل موارد زیر می باشند:
-رشد دستگاه گوارشی همراه با ماهیچه ها که اغلب باعث ایجاد اسپاسم می شود.
-گاز معده
-هورمونی که سبب ایجاد شکم درد یا بد اخلاقی نوزاد می شود.
-حساسیت به نور، صدا و غیره
-سیستم عصبی در حال رشد

علایم رایج کولیک
کولیک در نوزادان یک نوع بیماری نمی باشد بلکه یک الگوی گریه مداوم و طولانی مدت نوزاد می باشد. اگر یک نوزاد سالم تا سن چهارماهگی رفتارهای زیر را داشته باشد مبتلا به کولیک می باشد.
-گریه بلند و طولانی نوزاد که اغلب سه ساعت در روز و سه روز در هفته طول می کشد و این دوره بیش از سه هفته ادامه داشته باشد.
-گریه طولانی مدت از ۶ بعدظهر تا نیمه شب در نوزادی که تغذیه کاملی داشته است.
-گریه نوزاد بطوری که پاهای خود را به سمت شکم می کشد و دستان خود را مشت می کند و انگشتان خود را خم می کند. رنگ صورت نوزاد در اثر گریه زیاد می پرد.
-نوزاد ممکن است گاز معده خود را خارج کند.
کولیک معمولا در سه ماهگی نوزاد بطور خود به خود بهبود می یابد. دارویی برای درمان کولیک در نوزادان بصورت قطعی وجود ندارد و اما برخی از داروهایی که برای این اختلال مورد استفاده قرار می گیرند شامل: داروهای ضد نفخ و پروبیوتیک ها می باشند. قبل از استفاده از هر یک از این داروها حتما با پزشک متخصص کودکان مشورت کنید.

روش های عالی برای تسکین گریه نوزاد
-استفاده از پستونک باعث می شود کودک آرام شود.
-بغل کردن کودک.
-نگاه داشتن نوزاد در حرکت. استفاده از تاب
-آواز خواندن برای نوزاد، تن صدا می تواند نوزاد را آرام کند.
-نوزاد را بغل کرده او را تکان دهید و بصورت ممتد کلمه (( هیش)) را برای او تکرار کنید.
-نوزاد را به حمام برده و به آرامی شکم او را ماساژ دهید.
-اگر هیچ یک از این موارد برای تسکین نوزاد موثر نبود او را برای ده دقیقه در گهواره قرار دهید.
بیماری کولیک یکی از اختلالات نوزاد است که برای والدین که برای اولین بار و به تازگی صاحب فرزند شده اند نگران کننده می باشد. بهتر است در صورت مشاهده علایم کولیک در نوزادتان به پزشک اطفال مراجعه نمایید.

درمان کولیک در نوزادان، گریه‌های بی انتها
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
 • درمان کولیک در نوزادان، گریه‌های بی انتها


  کولیک در نوزادان همراه با دردهای شکمی در نوزادان تازه متولد شده همراه می باشد.
 • درمان کولیک در نوزادان، علت گریه کردنش چیه؟


  متخصص بردم قطره کولیک داده ولی گریه هاش کم نشده. در روز چندبار ازاین گریه داره. متاسفانه نمیدونم دردش چیه.
 • درمان کولیک نوزادان، توسط الگوی گریه


  کولیک نوزادان یکی از اختلالات شایع دوران نوزادی است که با تظاهر گریه های شدید نوزاد بروز کرده و مادر را دچار استرس و نگرانی می کند.
 • علت گریه نوزادان، کولیک دارد؟


  در صورت مشاهده گریه های طولانی مدت حتما به پزشک کودکان مراجعه نمایید تا وی به طور کامل کودک را معاینه نموده تا از کولیک وی مطمئن شوید.
 • دل درد کولیک در نوزادان، موجب ساعتها گریه است؟


  سرم سه ماه و نیمه هست دچار رفلاکس و کولیک رفلاکسش با دارو درمان شده و ده روزی هست که بی قراری هاش کم شده ولی بعد از این مدت امشب سه چهار ساعت مدام گریه کرد تا خوابش برد.
 • گریه کردن نوزادان، کولیک دارد؟


  علت گریه نوزادم در طول شبانه روز چیست؟
 • علائم کولیک در نوزادان، شدید گریه میکنه!


  کولیک یکی از بیمارهای رایج در نوزادان تازه متولد شده می باشد و یکی از علائم رایج آن گریه های طولانی است.
 • روش های درمان کولیک نوزادان (1)


  برخی نوزادان پس از به دنیا آمدن تا حدود ۳ تا ۵ ماهگی، گریه و بی قراری می‌کنند، که این امر هم برای مادر و هم برای نوزاد بسیار دشوار می‌باشد.
 • روش های درمان کولیک نوزادان (3)


  برخی نوزادان پس از به دنیا آمدن تا حدود ۳ تا ۵ ماهگی، گریه و بی قراری می‌کنند، که این امر هم برای مادر و هم برای نوزاد بسیار دشوار می‌باشد.
 • روش های درمان کولیک نوزادان (2)


  برخی نوزادان پس از به دنیا آمدن تا حدود ۳ تا ۵ ماهگی، گریه و بی قراری می‌کنند، که این امر هم برای مادر و هم برای نوزاد بسیار دشوار می‌باشد.
 • علت و درمان کولیک در نوزادان، آیا میدانید؟


  اگر به تازگی بچه دار شده اید و تجربه چیزی بیشتر از گریه‌های طبیعی به جهت رفع نیاز در نوزاد خود می‌بینید، به طوریکه هرچه امتحان کنید نمی‌توانید گریه فرزنداتان را کنترل کنید به دنیای کولیک نوزادان خوش آمدید!
 • علل و راهکارهای درمان کولیک در نوزادان


  بسته جدید نی نی بان با موضوع کولیک نوزادان علل احتمالی بروز این اختلال در شیرخواران و راه‌های درمانی مورد تایید را به شما میگوید.
 • درمان کولیک نوزادان، چگونه؟


  زمانی که کودک شما ساعت ۳ نصفه شب گریه می کند و هیچ چیز برای بیش از چند دقیقه او را آرام نمی کند چه کار می کنید؟
 • راه درمان کولیک نوزادان، چگونه؟


  اکثر نوزادان دچار کولیک نمی‌شوند بلکه 40 درصد آنان در سه ماه اول دچار درد می‌شوند که به آن کولیک می‌گویند.
 • راه درمان کولیک نوزادان چیست؟


  آیا وزنگیری اش خوب بوده است؟ با اینگه خیلی شیر کم می خوره و از کولیک رنج می برد!

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها