بازدید: 103

خواندن مکرر لاحول ولا قوة الا بالله در مسیر پیاده روی اربعین/شلوغی مسیر ما را از معنویت این راه دور نکند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 753830
کارشناس علوم قرآنی گفت:مراسم اربعین فرصت خوبی است که فرهنگ برادری و اخوت و وحدت حول محور ولایت فقیه تبلیغ شود. از همه ملل و اقوام در این اجتماع شرکت می کنند و فرصت بسیار خوبی است تا چهره امریکا و اسرائیل و نقشه های آن ها افشا شود.

حجت الاسلام والمسلمسن محمد خوش نظر کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درباره اعمالی که  در مسیر پیاده روی اربعین می توان انجام داد گفت: پرهیز از تکروی، همکاری و هماهنگی و حرکت گروهی در پیاده روی اربعین لازم است.

وی افزود: گفتن ذکر، خواندن دعاها و زیارت هایی که در مفاتیح آمده است از جمله زیارت عاشورا، ذکر استغفار، صلوات و لاحول ولا قوة الا بالله که در روز عاشورا ذکر امام حسین (ع) بود از اعمالی است که زائر کربلا در مسیر پیاده روی اربعین می تواند انجام دهد.

حجت الاسلام و المسلمین خوش نظر از پیاده روی اربعین به عنوان یک فرصت یاد کرد و توضیح داد: این مراسم فرصت خوبی برای خودسازی و مبارزه با نقشه های ضد اسلامی دشمنان است. دشمنان به دنبال از بین بردن اخلاق و فرهنگ اسلامی هستند و ما باید با رعایت اخلاق حسینی خود را بسازیم، صبور باشیم، صبور بودن را تمرین کنیم و به ضعیفان کمک کنیم.

این کارشناس علوم قرآنی ادامه داد: این مراسم همچنین فرصت خوبی است که فرهنگ برادری؛ اخوت و وحدت حول محور ولایت فقیه تبلیغ شود. از همه ملل و اقوام در این اجتماع شرکت می کنند و فرصت بسیار خوبی است تا چهره امریکا و اسرائیل و نقشه های آن ها افشا شود.

حجت الاسلم و المسلمین خوش نظر درباره حال و هوای پیاده روی اربعین که خود نیز آن را تجربه کرده است بیان کرد: در مسیر کربلا و حرم امام حسین(ع) زائر متعلق به خود نیست چرا که در فضای کاملا معنوی قرار گرفته و شور حسینی را احساس می کند، بنابراین باید با توجه به شلوغی این اجتماع مراقبت کنیم تا این حال معنوی را از دست ندهیم .

وی درباره رفتار مردم عراق با زائران حسینی در مسیر پیاده روی اربعین نیز افزود: ساکنان عراق حس برادری خوبی دارند که تجربه کرده ام. آنان مهمان نواز بوده و با مهربانی از زوار استقبال می کنند، گاهی اوقات اگر برخوردی پیش آید طرف مقابل را در آغوش می گیرند و از حق خود گذشته و ایثار می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خوش نظر خاطر نشان کرد: در این ایام بیش از هر زمانی فضای معنوی خاصی بارگاه و حرم امام حسین(ع) را در بر گرفته و حضور امام عصر (عج) در آن احساس می شود.

 

انتهای پیام/


خواندن مکرر لاحول ولا قوة الا بالله در مسیر پیاده روی اربعین/شلوغی مسیر ما را از معنویت این راه دور نکند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها