بازدید: 84

اعلام آمار ضد و نقیض تورم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی/ کدام نرخ واقعی است؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 745583
با توجه به اعلام آمار ضد و نقیض نرخ تورم از سوی مرکز آمارو بانک مرکزی در پایان هر ماه شاهد اعلام ارقام ‌متفاوتی از تورم هستیم که این امر موجب می‌شود تا آمار دقیقی از شرایط واقعی اقتصاد در اختیار مردم قرار نگیرد.

اعلام آمار ضد و نقیض تورم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی/ کدام نرخ واقعی است؟به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در حالی که نرخ تورم مهر ماه از سوی مرکز آمار و سپس بانک مرکزی اعلام شده که آمار این دو مرجع دارای تناقض فراوانی بوده است، در آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار تورم مربوط به مهر ماه ۸.۲ درصد اعلام شده و این در حالی است که این آمار از سوی بانک مرکزی ۹.۸ درصد بوده است.

به علاوه در هر نوبت امید علی پارسا رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرده که اصلی ترین مرجع اعلام آمار در سطح کشور مرکز آمار است ولی در پایان هر ماه شاهد اعلام آماری بالاتری از این مرکز ، توسط بانک مرکزی هستیم.

در نرخ اعلام شده از سوی آمار تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در ۱۲ ماه منتهی به مهرماه، برای کل کشور ۸.۲ درصد، مناطق شهری ۸.۰ درصد و مناطق روستایی ۹.۱ درصد است.

به علاوه این نرخ از سوی بانک مرکزی شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ايران در مهرماه ۱۳۹۶ به عدد ۱۰۸.۴ رسيد که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزايش يافت.

نرخ خدمات و کالای مصرفی در 12 ماه منتهی به مهر ماه از سوی مرکز آمار ۸.۲ درصد و از سوی بانک مرکزی ۹.۸ درصد اعلام شده که این اعداد و ارقام حاکی از تفاوت چشم گیر بین این آمار است در حالی که هر دو در یک بازه زمانی تعیین شده اند.

همچنین در این دو آمار شاهد اعداد و ارقام متفاوتی مبنی بر افزایش شاخص های تورم هستیم به طوری که بانک مرکزی ۸.۴ درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل و مرکز آمار رقم کمتری را نشان می دهد.

براساس این گزارش، تکرار آمار و ارقام ضد و نقیض در پایان هر ماه از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار موجب شده تا آمار و اعداد دقیقی از شرایط واقعی اقتصاد در اختیار مردم قرار نگیرد و گویا این دو مرکز قصد اتحاد رویه در تعیین و اعلام آمار را ندارند.

انتهای پیام/


اعلام آمار ضد و نقیض تورم از سوی مرکز آمار و بانک مرکزی/ کدام نرخ واقعی است؟
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها