بازدید: 26

رئیس جمهور نیامد، معاون اول نمایشگاه را افتتاح کرد

منبع : تابناک کد خبر: 741503
نمایشگاه امسال در حالی آغاز به کار کرد که سخنران افتتاحیه آن برخلاف سال گذشته و اغلب سنوات گذشته، معاون اول رئیس جمهور بود نه شخص رئیس جمهور. اتفاقی که در قیاس با حاشیه های بروز کرده پیش از شروع این نمایشگاه، قابل اغماض به نظر می‌رسد.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات ساعتی پیش در مصلی امام خمینی (ره) تهران آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه بیش از ۹۴۰ رسانه در قالب ۶۰۰ غرفه در مساحتی بالغ بر ۱۳ هزار متر مربع آماده بازدید علاقمندان هستند.

به گزارش «تابناک»، نمایشگاه امسال در حالی آغاز به کار کرد که سخنران افتتاحیه آن برخلاف سال گذشته و اغلب سنوات گذشته، معاون اول رئیس جمهور بود نه شخص رئیس جمهور. اتفاقی که در قیاس با حاشیه های بروز کرده پیش از شروع این نمایشگاه، قابل اغماض به نظر می‌رسد.
 
از جمله این حواشی، عدم حضور برخی رسانه های بزرگ کشور در این نمایشگاه است که دلایل مختلفی برای آن بیان می‌شود؛ از جمله هزینه بالای حضور در این نمایشگاه که اعتراضاتی را نیز به وجود آورده و حتی به برهم خوردن تعامل برخی رسانه های همسو با دولت نیز منجر شد.
 
این در حالی است که در این نمایشگاه ۱۰۰ ماهنامه، ۵۴ هفته‌نامه، ۳۰ دوهفته‌نامه، ۲۰ دوماهنامه، ۵۲ فصلنامه، بیش از ۱۱۵ رسانه برخط یا آنلاین اعم از خبرگزاری و پایگاه خبری، ۷۰ رسانه غیرسراسری (محلی، منظقه‌ای و استانی) و بیش از ۶۰ روزنامه و موسسه مطبوعاتی حضور دارند.

همچنین بیش از ۸۰ رسانه در گروه سیاسی و اقتصادی، ۸۰ رسانه فرهنگی و هنری، بیش از ۸۰ غرفه در گروه تخصصی، ۳۰ غرفه در گروه خانواده و ۲۰ غرفه در گروه دین و اندیشه در این نمایشگاه حضور دارند. علاوه بر ادارات کل ارشاد استان‌ها و برخی خانه‌های مطبوعات استانی بیش از ۵۵ رسانه استانی، منطقه‌ای و محلی با مساحتی حدود ۱۰۰۰ مترمربع در نمایشگاه حضور دارند.​
 
اهم اخبار روز نخست نمایشگاه بدین شرح است: (این خبر تکمیل می‌شود)
 
جهانگیری: نباید از رسانه دوری کنیم
۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۰

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات که صبح امروز (6 آبان ماه) در مصلی تهران برگزار شد، اظهارداشت: آقای رئیس‌جمهور همیشه مثل سال گذشته خودشان با علاقه در نمایشگاه مطبوعات حضور پیدا می‌کردند، امسال هم برنامه‌ریزی کرده بودند اما به دلیل کثرت کار و مسائل واجب تری که در برنامه‌ها پیش آمد از من خواستند در نمایشگاه حاضر شوم.

جهانگیری ادامه داد: لازم می‌دارم مراتب سپاس و تشکر دولت و رئیس‌جمهور را از یکایک اصحاب رسانه که تلاش می‌کنند فضا را برای توسعه و پیشرفت کشور محیا میکنند، تشکر کنم.

وی اضافه کرد: هم از دولتمردان و هم از شهروندان عزیز دعوت می‌کنم در این یک هفته در این میدان گفت‌وگو شرکت کنند و در جریان مسائل قرار گیرند و تلاش کنند فضا را برای گفت‌وگو در کشور مهیا‌تر شود.

جهانگیری تاکید کرد: وظیفه داریم جایگاه و نقش رسانه را در اندازه واقعی خود بشناسیم. حس هم دلی و هم نظری با رسانه‌ها پیدا کنیم، گاهی اوقات ممکن است رسانه جوری رفتار کند که ما نمی پسندیم. ما نباید از رسانه دوری کنیم، یا خدایی نکرده به رسانه هراسی روی آوریم.

معاون اول ئیس جمهور خاطر نشان کرد: از رسانه نباید ترسید با رسانه باید کار کرد حتی اگر زبان نقدش خیلی تند باشد. رسانه  و مطبوعات جای گفتن، شنیدن، ارتباط و آگاهی دادن است.

بازدید جهانگیری و وزیر ارشاد از نمایشگاه مطبوعات
۱۳۹۶/۰۸/۰۶ - ۰۹:۱۸
وزیر ارشاد به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها واقع در مصلی تهران بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، در جریان این بازدید که صبح امروز، 6 آبان ماه انجام می‌شد، حسین انتظامی ـ معاون مطبوعاتی ـ هم جهانگیری و صالحی را همراهی می‌کرد.

مراسم افتتاحیه هم با سخنرانی معاون اول رئیس جمهور تا دقایقی دیگر رسما آغاز می‌شود.

بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات از 5 تا ۱۲ آبان، ‌همه روزه از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۰:۳۰ دقیقه و در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، آماده بازدید عموم علاقمندان به مطبوعات است.

رئیس جمهور نیامد، معاون اول نمایشگاه را افتتاح کرد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها