بازدید: 181

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تخلفات منطقه آزاد ماکو/به دلیل تخلفات محرز گزارش به قوه قضائیه ارسال شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 731827
رئیس کمیسیون اقتصادی گزارش تخلفات منطقه آزاد ماکو را قرائت و نمایندگان در نهایت با ارسال آن به قوه قضائیه موافقت کردند.

گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تخلفات منطقه آزاد ماکو/به دلیل تخلفات محرز گزارش به قوه قضائیه ارسال شدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان  محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی در صحن علنی امروز (چهارشنبه سوم آبان ماه) گزارش این کمیسیون را درباره تخلفات منطقه آزاد ماکو را در صحن قرائت کرد.

نمایندگان در پایان قرائت این گزارش با 164 رای موافق، 26 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 225 رأی مأخوذه این گزارش را تأیید و با ارسال آن به دلیل محرز شدن تخلفات به قوه قضائیه موافقت کردند.

براساس درخواست کمیسیون اقتصادی و همچنین شریف پور نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت و شوط با عنایت به دستور هیئت رئیسه مجلس مبنی بر اعمال ماده 236 آئین نامه داخلی مجلس در خصوص بررسی تخلفات منطقه آزاد ماکو، موضوع به کمیسیون اقتصادی جهت رسیدگی ارجاع و پس از بررسی های همه جانبه و برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دیگر دستگاه ها و نهادهای متولی و نظارتی، نهایتا در جلسه مورخ 27 فروردین ماه سال 96 اعمال ماده 236 آئین نامه داخلی در موضوع مذکور به تصویب رسید، سپس نمایندگان اعزامی این کمیسیون در منطقه حضور یافته و پس از نشست با مدیران منطقه، مدیران دستگاه های نظارتی گزارش خود را به کمیسیون ارائه کردند.

در نهایت گزارش تهیه شده در جلسه مورخ 17 مرداد سال 96 کمیسیون اقتصادی مطرح و به تصویب رسید. اینک گزارش آن جهت انجام تشریفات قانونی مندرج در آئین نامه داخلی مجلس و قرائت در صحن علنی تقدیم می شود.

در اجرای ماده 236 آئین نامه داخلی، نماینده متقاضی سوالات خود را پیرامون مسائل و مشکلات در منطقه آزاد ماکو جهت بررسی به مراجع نظارتی اعلام و کمیته بازرگانی به شرح ذیل نسبت به ارسال سوالات به مراجع ذیربط اقدام نمود.


در حال تکمیل .....


گزارش کمیسیون اقتصادی درباره تخلفات منطقه آزاد ماکو/به دلیل تخلفات محرز گزارش به قوه قضائیه ارسال شد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها