بازدید: 43

13 نکته کلیدی، که برای دستیابی به موفقیت باید بدانید

راهنمایی ها و استراتژی های بسیاری در مورد چگونگی موفقیت در زندگی وجود دارند، اما شاید بتوان گفت که یکی از بهترین راه های موفقیت همان مسیری است که بسیاری از افراد موفق آن را رفته اند.
نواندیش: مهم نیست که چند سالتان است، از کجا هستید یا در زندگی چه کار میکنید، همه ما به عنوان انسان اشتراکاتی داریم، یکی از این تشابهات تمایل به موفقیت است. 

به گزارش نواندیش، در این بین تعریف هر فرد از موفقیت متفاوت است. بعضی ممکن است پیدا کردن یک همسر خوب یا داشتن فرزندانی صالح را موفقیت تلقی کنند و بعضی دیگر چیزهای دیگری را ملاک موفقیت بدانند، اما در مجموع اکثر مردم موفقیت را با داشتن ثروت، شهرت و قدرت برابر می دانند.

ما همه می خواهیم موفقیت را به دست بیاوریم تا بتوانیم یک زندگی راحت و بی دغدغه داشته باشیم. دستیابی به این مهم اگرچه آسان نیست اما می توان آن را به دست آورد .

 راهنمایی ها و استراتژی های بسیاری در مورد چگونگی موفقیت در زندگی وجود دارند، اما شاید بتوان گفت که یکی از بهترین راه های موفقیت همان مسیری است که بسیاری از افراد موفق آن را رفته اند. سایت لایف هک 13 نکته برای دستیابی به موفقیت از برخی از موفق ترین و مشهورترین افراد جهان را ذکر کرده که برای شما نقل می کنیم:

1. بزرگ فکر کنید

میکل آنژ از چهره های برجسته هنری جهان در این باره نگاه جالبی دارد او می گوید: بزرگترین اشتباه ما نه نرسیدن به هدف که انتخاب اهدافی ساده و داشتن افکاری کوچک است بنابر این همیشه باید اهداف بزرگی را در سر داشته باشید و بالاترین چشم انداز را برای خود تعیین کنید.

2. آنچه را که دوست دارید پیدا کرده و آن را انجام دهید 

اپرا وینفری، یکی از افراد موفق حوزه رسانه در این باره می گوید: اگر واقعا شغل خود را دوست دارید و آن را با علاقه انجتم می دهید، بدانید که در مسیر موفقیت قرار گرفته اید.

3. یاد بگیرید که چگونه زندگی را متعادل کنید

فیلی نایت، مدیر عامل شرکت نایکی درباره این راز مهم برای دستیابی به موفقیت می گوید: در زندگی و کسب و کار، یک نبرد دائمی و ناپایدار بین صلح و هرج و مرج در جریان است. هیچکدام از این دو نمی توانند بر دیگری تسلط یابند، اما هر دو می توانند تحت تأثیر یکدیگر قرار گیرند. کلید موفقیت این است که چطور با این دو موضوع کنار بیایید.


4. از شکست نترسید

از هنری فورد، بنیانگذار فورد موتورز نقل شده است که شکست، به سادگی فرصتی مناسب برای شروع دوباره ای بهتر و هوشمندانه تر است.

5. یک تصویر بدون تردید از موفقیت داشته باشید

کلنل سندرز، موسس KFC جمله بی نظیری درباره این راز موفقیت دارد او می گوید: "پس از آن که تصمیم گرفتم اگر چیزی را بخواهم می توانم به آن برسم هیچ چیز نتوانست مانع من بشود. بنابر این هیچ گاه نگذارید چیزی بین شما و هدفتان قرار گیرد.

6. مرد عمل باشید


لئوناردو داوینچی، نابغه عصر رنسانس در این باره می گوید : از مدتها پیش نکته ای توجه من را به خودش جلب کرده است که بسیاری تنها حرف از موفقیت می زنند اما موفقترین آدم ها آن هایی هستند که منتظر موفقیت نمی مانند بلکه به سمتش حرکت می کنند.

7. از درگیری اجتناب کنید

مهمترین عنصر در فرمول موفقیت این است که بدانید چگونه با مردم برخورد کنید.

از تئودور روزولت، رئيس جمهور اسبق آمريكا این جمله به یادگار مانده است: مهم ترين عنصر در دستیابی به موفقیت، دانستن چگونگي برخورد با مردم است.

8. از بیان ایده های جدید نترسید
فردی که ایده جدیدی دارد، تا زمانی که ایده موفق شود، باید تلاش کند.

از مارک تواین، نویسنده شناخته شده درباره این راز مهم در موفقیت نقل شده است که : فردی که سرشار از ایده های جدید است نباید از بیان آن بترسد.

9. باور کنید که شما ظرفیت موفقیت را دارید

اگر بتوانید چیزی را تصور کنید، می توانید انجامش دهید.

والتر دیزنی، بنیانگذار شرکت معروف والت دیزنی همیشه می گفت: اگر بتوانید چیزی را باور داشته باشید، می توانید آن را انجام دهید.

10. همیشه یک نگرش مثبت ذهنی را حفظ کنید

هیچ چیز نمی تواند مرد را با نگرش ذهنی مناسب از دستیابی به هدف خود متوقف کند؛ هیچ گاه نگرش ذهنی منفی به شما کم نمی کند.

از توماس جفرسون، سومین رئیس جمهور آمریکا نقل شده است که  هیچ چیز نمی تواند مانع از دستیابی فردی که دارای نگرش مثبت است به موفقیت بشود.

11. اجازه ندهید دچار تردید شوید

اجازه ندهید که احساس غرور کرده و یا دلسرد شوید این دو احساس هر دو خطرناک هستند.

از آبراهام لینکلن، رئيس جمهور فقید آمريکا جمله جالبی در این باره دارد او می گوید: "اجازه ندهيد هيچ احساس دلسردي بر شما غلبه کند و همواره مطمئن باشید که موفقیت در یک قدمی شما است.

12.  سخت کار کنید

جی سی پنی، موسس کمپانی پنی به نکته جالبی اشاره می کند: اگر شما معمولی کار کنید موفقیتتان نیز معمولی خواهد بود پس برای دستیابی به اهداف بزرگ باید سخت کار کرد.

13. همیشه به اندازه کافی شجاع باشید

استیو جابز، یکی از بنیانگذاران شرکت اپل و از برجسته ترین افراد موفق جهان می گوید: همیشه شجاعت پیروی از قلب و شهود خود را داشته باشید. آنها به نوعی قبلا می دانند که شما واقعا می خواهید به چه چیزی تبدیل شوید. بقیه چیزها در مرحله بعدی قرار دارند. 

13 نکته کلیدی، که برای دستیابی به موفقیت باید بدانید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

ایران صفر - عمان صفر /گزارش لحظه به لحظه

ایران صفر - عمان صفر /گزارش لحظه به لحظه

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فراملی بررسی شد

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون جرایم سازمان یافته فراملی بررسی شد

گزارش تصویری بازی تیم‌های اردن و ویتنام

گزارش تصویری بازی تیم‌های اردن و ویتنام

گزارش تصویری از بازی ایران و عمان

گزارش تصویری از بازی ایران و عمان

گزارش تصویری از بازی ژاپن و عربستان

گزارش تصویری از بازی ژاپن و عربستان

گزارش عضو هیئت رئیسه مجلس درباره نقاط ضعف و قوت لایحه بودجه ۹۸

گزارش عضو هیئت رئیسه مجلس درباره نقاط ضعف و قوت لایحه بودجه ۹۸