بازدید: 29

جزئیات بیمه زائران اربعین حسینی توسط بیمه ایران

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 724649
گروه اقتصاد: بیمه ایران تمام زائران اربعین حسینی که بصورت انفرادی یا گروهی بصورت قانونی از کشور خارج می شوند را بیمه می‌کند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، محمد حیدری، معاون فنی بیمه ایران با اعلام این خبر افزود: این بیمه نامه شامل بیمه عمر، درمان و حوادث است و به منظور ایجاد آرامش و تامین امنیت خاطر و بهره مندی زائران عتبات عالیات از پوشش های بیمه ای مناسب  با حق بیمه 160 هزار ریالی برای هر زائر عرضه شده است .
 حیدری در خصوص پوشش های این بیمه نامه افزود: پوشش های این بیمه نامه برای  هر یک از بیمه شدگان شامل: پرداخت غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دایم کلی یا جزیی در اثر حادثه 2.000.000.000 ریال ، پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه 2.000.000.000 ریال ، هزینه های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی به علت بیماری یا حوادث 200.000.000 ریال و هزينه‌هاي درمانی سرپايي و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه 20.000.000 ريال تعیین شده است.
عضو هیات مدیره بیمه ایران، در مورد مدت پوشش این بیمه نامه برای هر یک از بیمه شدگان اظهار داشت: مدت پوشش بیمه ای برای هر یک از بیمه شدگان حداکثر 30 روز در فاصله زمانی چهاردهم مهر تا سوم آذر امسال است که این زمان از فاصله 20 کیلومتری مرزهای خروجی خاک ایران به سمت خاک عراق شروع می‌شود.
معاون فنی بیمه ایران در ادامه با اشاره به حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه های درمان از تاریخ 3 مهر 96 و به تبع آن حذف مالیات این بخش در محاسبه حق بیمه تمام شده زائران، گفت : به رغم افزایش هزینه در بخش درمان و افزایش تعهدات و سایر هزینه های جنبی، حق بیمه دریافتی از زائران کاهش یافته است . وی اضافه کرد : این حق بیمه به صورت حمایتی تنظیم شده و بیمه ایران به رغم اینکه بنگاهی اقتصادی است، لیکن با توجه به ابعاد معنوی حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی و در چارچوب مسئولیت های اجتماعی خود ، قرارداد بیمه زایران اربعین را بدون نگاه سودآوری منعقد کرده است.
به گفته آقای حیدری چنانچه پس از کسر هزینه های مربوط شامل اجرای قرارداد ، خسارتهای پرداختی و هزینه های عملیات اجرایی، بخشی از سود احتمالی از این قرارداد حاصل شود، از حق بیمه سال آینده کسر خواهد شد.
معاون فنی بیمه ایران همچنین درباره شیوه انتخاب کارگزار مربوط به این قرارداد گفت : با توجه به تجارب عوامل اجرایی، کارگزار ذیربط برای اجرای با کیفیت و مناسب خدمات از سوی سازمان حج و زیارت به بیمه ایران معرفی شد و شرکت بیمه در تعیین کارگزار نقشی نداشته ولی آنچه مورد تاکید است ارائه خدمات مورد نیاز بیمه گزاران ، هماهنگی لازم با مراجع درمانی و سایر موارد در مرزهای دو کشور همچنین شهرهای مذهبی کربلا،کاظمین ،سامرا و نجف جزو وظایف این کارگزاری قرار داده شده است.

جزئیات بیمه زائران اربعین حسینی توسط بیمه ایران
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها