بازدید: 178

نمایش «دولت ضعیفه» از دغدغه‌های اجتماعی می‌گوید

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 724458
کارگردان تئاتر گفت: نمایش «دولت ضعیفه» کاملاً ایرانی است و با هدف بیان دغدغه‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

نمایش «دولت ضعیفه» درباره دغدغه های اجتماعی استاصغر خلیلی کارگردان تئاتر، در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص انگیزه اصلی خود از اجرای نمایش «دولت ضعیفه» گفت: نمایش «دولت ضعیفه» متأثر از دو نمایشنامه دیگر است که قبلاً اجرا شده بودند. ما بر اساس برنامه ریزی قبلی این نمایش های ایرانی را بر صحنه بردیم. این نمایش، در راستای ارتباط با مخاطب و دغدغه های اجتماعی است.

او درباره ملاک انتخاب بازیگران نمایش اظهار کرد: ملاک اصلی برای انتخاب بازیگران، نزدیکی به نقش و توانایی ایفای نقش بود.

خلیلی در مورد بازخورد مخاطبان و استقبال از نمایش «دولت ضعیفه» تصریح کرد: استقبال فوق العاده بود و از لحاظ محتوا، متن و شکل اجرایی همه راضی کننده بود.

این کارگردان در خصوص تأثیر حضور بازیگران چهره در تئاتر بیان کرد: حضور بازیگران چهره در تئاتر متکی به گیشه نیست؛ ولی تأثیر کمی هم در تئاتر ندارد. در تئاتر، حرف خود نمایش مهم است. خیلی وقت ها، نمایش ها بازیگران چهره بسیاری داشتند ولی تنها شب های اول فروش داشته اند و در دیگر شب ها با شکست روبه رو شدند. بسیاری از نمایش ها هم بوده اند که بازیگران چهره ای نداشتند ولی با اقبال بسیاری روبه رو شدند.

خلیلی در پایان درباره علت کم کاری کارگردانان برای اجرای نمایش های ایرانی گفت: بیشتر کارها سلیقه کارگردانان است. به همان تعداد که ما کارگردان داریم به همان تعداد هم سلیقه برای اجرای نمایش ها هست. البته ما نمی توانیم کتمان کنیم که بخش اصلی هنر نمایش ما از خارج از کشور آمده است و زمان زیادی می خواهد که طیف بسیاری از مردم با این آثار همذات پنداری کنند.

 

انتهای پیام/

 

کارگردان تئاتر از حضور بازیگران چهره در این هنر گفت

 


نمایش «دولت ضعیفه» از دغدغه‌های اجتماعی می‌گوید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها