بازدید: 64

اروپا به جای بحث از «مذاکره متمم» آمریکا را برای اجرای برجام متقاعد کند/اروپا با آمریکا در تضعیف توان دفاعی و منطقه‌ای ایران هم‌موضع است

منبع : فارس نیوز کد خبر: 709201
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اروپایی‌ها با آمریکا در تضعیف توان دفاعی و منطقه‌ای ایران هم موضع هستند، گفت: حرف از مذاکره متمم درحالی اروپایی‌ها نتوانستند آمریکا‌یی‌‌ها را برای اجرای مفاد برجام متقاعد کنند، توهم است.

حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل بین الملل در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره به مواضع اخیر آمریکا و اتحادیه اروپا در مورد ایران اظهارداشت: اروپایی ها دلشان نمی خواهد که برجام برهم بخورد و دلیلش نیز این است که هزینه های لغو برجام را باید آنها بپردازند چون آمریکایی ها با ما رابطه ای ندارند.

وی افزود: همواره اروپایی ها درصدد بودند تا با تصویب برجام و رفع تحریم ها اقتصادشان را با استفاده از بازار ایران سامان دهند و از طرفی دیگر نیز با آمریکا در حوزه منطقه ای و توان دفاعی ایران هم موضع هستند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه اروپایی ها علاوه بر اتخاذ موضع همکاری با آمریکا در تضعیف توان دفاعی و منطقه ای ایران، خواستار ایفای نقش در منطقه نیز هستند، تصریح کرد: این در حالی است که ما برای حل مسائل منطقه ای ما با مشکل مواجه نیستیم و منطقه را ایران اداره می کند و نه اروپایی ها و نه آمریکایی ها نقشی در اداره منطقه ندارند.

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اظهارات برخی مقامات اتحادیه اروپا پیرامون مذاکره متمّم برای رفع برخی ایرادات برجام تصریح کرد: این حرف ها توهم و خوش خیالی است چون آمریکایی ها به همین توافق برجام نیز که ایران پذیرفته متعهد نیستند و اروپایی ها نتوانستند آنها را برای اجرای مفاد آن متقاعد کنند.

انتهای پیام/


اروپا به جای بحث از «مذاکره متمم» آمریکا را برای اجرای برجام متقاعد کند/اروپا با آمریکا در تضعیف توان دفاعی و منطقه‌ای ایران هم‌موضع است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها