آسیاتل

بازدید: 25

سومالی به دلیل مخالفت با محاصره قطر در معرض انتقام‌گیری قرار گرفته است

منبع : فارس نیوز کد خبر: 702503
وزیر خارجه قطر تأکید کرد که سومالی به دلیل تسلیم نشدن در برابر خواسته کشورهای محاصره‌کننده قطر، در معرض انتقام‌گیری قرار گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر گفت کشورهایی که تسلیم خواسته های کشورهای محاصره کننده قطر نشدند از جمله جزایر کومور و سومالی در معرض باج گیری و انتقام گیری قرار دارند.

آل ثانی در مصاحبه با مجله «جان افریک» که این هفته به پرونده «بحران شورای همکاری خلیج فارس ، آفریقا در میان درگیری بین قطر و عربستان» اختصاص داشت، افزود: کمک های انساندوستانه به سومالی قطع و برخی سیاستمداران آن در معرض باج خواهی قرار گرفتند اما با این حال دولت این کشور ثابت قدم و پایدار باقی ماند.

روز شنبه وقوع دو انفجار در موگادیشو پایتخت سومالی باعث کشته شدن 276 نفر کشته و حدود 300 نفر زخمی شدند.

وزارت خارجه قطر نیز با صدور بیانیه ای زخمی شدن کاردار سفارت خود در سومالی را تأیید و اعلام کرد که خسارت های زیادی به ساختمان سفارت وارد آمده است.

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر از ژوئن گذشته به سبب آنچه حمایت قطر از تروریسم خواندند، روابط خود با این کشور را قطع کرده اند.

میانجی گری کویت برای حل بحران به وجود آمده ادامه دارد اما چهار کشور مذکور بر پذیرش خواسته های 13 گانه خود از سوی قطر اصرار دارند و از جمله این خواسته ها نیز کاهش سطح روابط قطر با ایران، اخراج رهبران حماس و اخوان المسلمین از قطر و تعطیلی شبکه الجزیره است.

انتهای پیام/م

عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند