بازدید: 22

دادستان: تکذیب خبر بازداشت تعدادی مقام قضایی در اردبیل

منبع : عصر ایران کد خبر: 701491

به دنبال اخبار منتشره در برخی از رسانه های استان مبنی بر دستگیری تعدادی مقام قضایی به اتهام مسائل اخلاقی دادستان اردبیل در مصاحبه ای اعلام کرد افراد دستگیر شده دو نفر وکیل هستند و هیچ ارتباطی به مقامات قضایی استان ندارند.

ناصر عتباتی در گفت وگو با  تسنیم در اردبیل اظهار داشت: برخی از رسانه های استان اخباری مبنی بر دستگیری تعدادی مقام قضایی اردبیل به اتهام مسائل اخلاقی را منتشر کردند که این اخبار صحت نداشته و تکذیب می شود.

وی گفت: افراد دستگیر شده دو نفر وکیل هستند و هیچ ارتباطی به مقامات قضایی استان ندارند و نه تنها کسی در این رابطه از کارکنان و مقامات دادگستری اعم از قضایی و اداری دستگیر نشده بلکه هیچ پرونده ای نیز در این زمینه تشکیل نشده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از برخورد با عاملان انتشار چنین اخبار کذب در اردبیل خبر داد و افزود: با افرادی که با این نوع رفتارهای زشت رسانه ای خواسته و یا ناخواسته چهره خادمان قضایی استان را مخدوش می کنند برخورد قانونی انجام می شود چرا که خبر منتشره از مصادیق بازر نشر اکاذیب و افترا بوده و علاوه بر مسئولیت شرعی و اخروی واجد مسئولیت کیفری است.

عتباتی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه باید قبل از انتشار هر گونه خبر در مورد صحت و سقم آن اطلاعات دقیقی داشته باشند، تصریح کرد: در این زمینه دادستانی اعلام جرم کرده و پرونده ای در دادستانی اردبیل تشکیل شده است تا نسبت به نشر اکاذیب توسط رسانه ای که این اخبار را منتشر کرده رسیدگی شود.


دادستان: تکذیب خبر بازداشت تعدادی مقام قضایی در اردبیل
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها