بازدید: 84

هشدار در مورد آمار بالای پرخاشگری در جامعه/تأثیر آموزش‌های کنترل خشم در حفظ سلامت روان جامعه

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 699657
رئیس انجمن علمی روان پزشکان ایران با اشاره به این‌که تأثیر پرخاشگری بر سلامت روان مردم و جامعه بسیار بارز است، گفت: میزان خشم و به تبع آن پرخاشگری در جامعه ما بالا است.

هشدار در مورد آمار بالای پرخاشگری در جامعه/تأثیر آموزش های کنترل خشم در حفظ سلامت روان جامعهبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مریم رسولیان در افتتاحیه سی و چهارمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران اظهارداشت: میزان پرخاشگری در جامعه ما بالا است و در سطوح مختلف فردی، اجتماعی، سیاسی و حتی محافل علمی و هنری خشم و پرخاشگری وجود دارد. یکی از علل تجربه احساس خشم، به رسمیت شناخته نشدن و یا نادیده گرفتن احساسات و عواطف و خواسته های کودکان در درون خانواده و جامعه است، که منجر به احساس محرومیت و خشم می شود و این خشم در شرایط پر استرس منجر به بروز رفتار پرخاشگرانه خواهد شد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی قانون حاکم تحمیل اراده قدرت برتر بر دیگران است که به دنبال آن ارتباط همدلانه و درک متقابل در روابط بین فردی از بین می رود. تحمیل اراده و هویت در درون خانواده منجر به بروز رابطه متعارض با پدر خانواده خواهد شد. از آن جا که بسیاری از قوانین حاکم بر خانواده بر جامعه نیز حاکم است، در این خصوص همین وضعیت در جامعه هم منجر به رابطه متعارض با حاکمان شده، و حاصل این وضعیت نابسامانی و افزایش مشکلات اجتماعی است.

رسولیان اضافه کرد: جامعه هم چون خانواده است و اگر در آن به تفاوت های فردی توجه نشود و استقلال فردی به رسمیت شناخته نشود، این امر منشاء بروز خشم و ناسازگاری و تهدید سلامت روان جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به این که در سی و چهارمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران پانلی با موضوع خشم و یک پانل هم با موضوع ریشه های اجتماعی و رواشناختی داعشیسم مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، بیان داشت: پرداختن به موضوع خشم و علل اجتماعی بروز آن و راهکار های پیشگیری از آن، در فراهم کردن فضای مناسب برای رشد، توسعه، استفاده بهینه و مثبت نیرو های خلاق جامعه حائز اهمیت است.

رسولیان اضافه کرد: امیدوارم با حضور فعال علاقه مندان به این موضوعات در همایش امسال به راهکار ها و دستاورد هایی برای ارتقاء سلامت روان جامعه برسیم.

سی و چهارمین کنگره سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران تا ۲۸ مهر در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد برگزار می شود.

انتهای پیام/ 


هشدار در مورد آمار بالای پرخاشگری در جامعه/تأثیر آموزش‌های کنترل خشم در حفظ سلامت روان جامعه
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها