بازدید: 42

تصمیم ترامپ درباره برجام، فاجعه‌آمیز است

قائم‌مقام سابق وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه تصمیم دولت این کشور درباره توافق هسته‌ای با ایران را «فاجعه‌آمیز» توصیف کرد.

به گزارش بولتن نیوز، «وندی شرمن»، قائم مقام سابق وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور درباره توافق هسته ای با ایران را «فاجعه آمیز» خواند.

به نوشته «ساندی مرنینگ هرالد»، شرمن که با وبگاه «فیرفاکس مدیا» صحبت می کرد، تأثیرات اعلام عدم پایبندی ایران به برجام بر تلاش برای مذاکره با کره شمالی را «مشکل سازترین» جنبه تصمیم ترامپ توصیف کرد.

وی که در دوران مذاکرات هسته ای با ایران سرپرستی هیئت مذاکره کننده آمریکایی را به عهده داشت گفت: «من فکر می کنم که شانس مذاکره با کره شمالی بالا نیست، ولی این فرصت وجود دارد تا به منظور کاشتن از تنش ها و دور ماندن از جنگ گفت وگو کنیم.»

شرمن همچنین اضافه کرد: «خروج از توافق ایران، هر گونه توافق با کره شمالی در آینده نزدیک را غیرممکن یا تقریباً غیرممکن می کند.»

مقام سابق آمریکایی تصریح کرد تصمیم ترامپ درباره برجام اعتبار آمریکا را از بین برد و باعث ایجاد تردید در ارزشمندی مذاکره با واشنگتن شد.

«شرمن»، درباره اظهارات روز جمعه ترامپ که وظیفه تصمیم گیری درباره برجام را به کنگره محول کرد، گفت: «اینکه رئیس جمهور بگوید از اینجا به بعد مشکل کنگره است به معنی رها کردن اختیاراتش به عنوان فرمانده کل قوا است.»


تصمیم ترامپ درباره برجام، فاجعه‌آمیز است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها