بازدید: 31

لاریجانی: با متخلفین باید برخورد شود/گزارش تخلف وزرا و رئیس‌جمهور در زمان حیات سیاسی آن‌ها ارائه شود

منبع : عصر ایران کد خبر: 69517
 رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گزارش تخلف مربوط به وزرا یا رئیس‌جمهور باید زمانی که آن‌ها حیات سیاسی دارند ارائه شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی ‌در جریان رسیدگی به بند «ز» از تبصره یک لایحه بودجه 96 کل کشور اظهار کرد: تخلفات انجام شده غالبا و قریب به اتفاق بعد از این که دوره آقایان تمام می‌شود دیوان محاسبات فرصت می‌کند که آن‌ها را بررسی کند و بفرستد که فلان رئیس‌جمهور یا فلان وزیر در فلان جا تخلف کرده است.

وی افزود:  تخلف وزرا، ارائه گزارش تخلف وزرا و رئیس‌جمهور به مجلس باید در زمانی که آنها حیات سیاسی دارند انجام شود که اگر لازم بود استیضاح شده یا سوالی از آن‌ها پرسیده شود و زمانی که آن‌ها رفتند همانند سایر امور به آن رسیدگی می‌شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اشکالی که وجود داشت این بود که پس از رفتن آن‌ها رسیدگی نمی‌شد که به دیوان محاسبات دستور داده شد که پس از پایان دوره آن‌ها رسیدگی ها صورت گیرد.

وی همچنین افزود:‌ باید با متخلفین برخورد شود و اینگونه نباشد که فردی کاری انجام دهد و بعد فرار کند.

غلامرضا تاج‌گردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه نیز با تاکید بر اینکه این بند نباید حذف شود گفت: باید آن را اصلاح کنیم؛ به عنوان مثال در مورد بند مربوط به نیروی انتظامی هم می‌دانیم پرونده هایی وجود دارد که به قوه قضاییه رفته است.

وی افزود:‌ در قانون تنظیم برخی از مواد احکام دائمی برنامه نیز به صراحت گفته شده که مابه التفاوت این رقم ها به صورت حسابداری در دفاتر خزانه داری ثبت می‌شود.

وی تاکید کرد:‌ دیوان محاسبات همواره در گزارش تفریغ بودجه سالیانه آنچه را لازم است گزارش می‌کند.

لاریجانی: با متخلفین باید برخورد شود/گزارش تخلف وزرا و رئیس‌جمهور در زمان حیات سیاسی آن‌ها ارائه شود
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 176

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها