بازدید: 67

علت گریه نوزادان، کولیک دارد؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 694156
در صورت مشاهده گریه های طولانی مدت حتما به پزشک کودکان مراجعه نمایید تا وی به طور کامل کودک را معاینه نموده تا از کولیک وی مطمئن شوید.
کولیک شیرخواران به صورت گریه حداقل 3 ساعت در روز حداقل 3 روز در هفته که حداقل به مدت 3 هفته طول بکشد تعریف میشود.معمولا 20%کودکان با  کولیک دست و پنجه نرم می کنند و این حالت به طور معمول در عصرها ایجاد می شود. گرچه علت بروز کولیک هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما مطالعات، عوامل مختلفی نظیر افزایش گاز روده، نوع شیر(مادر یا خشک)، عدم تحمل به لاکتوز والرزی به پروتئین شیر گاو را در ایجاد ان دخیل دانسته اند  و معمولا این حالت به دلیل مشکلات پزشکی نظیر فتق یا عفونت نیست. 
گریه های شدید شیرخوارگی برای والدین کودک دلهره آور است. اما به طور معمول این علایم تا 4 ماهگی کودک برطرف می شود و مهم ترین راهکار در مواجهه با کودک مبتلا به کولیک توجه به وی است  لذا نیازی به تغییر رژیم غذایی در نوزاد وجود ندارد. البته به خاطر داشته باشید که اگرچه هر گریه ای به علت بیماری نیست اما همه گریه ها هم علتی مثل کولیک ندارد. بنابراین در صورت مشاهده گریه های طولانی مدت حتما به پزشک کودکان مراجعه نمایید تا وی به طور کامل کودک را معاینه نموده تا از کولیک وی مطمئن شوید. توجه داشته باشید که تشخیص کولیک تنها با رد سایر بیماریها توسط متخصص کودکان قابل انجام است.

علت گریه نوزادان، کولیک دارد؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها