بازدید: 25

شفر: امیدوارم بعدها بنویسند اولین مربی آلمانی موفق استقلال بودم/ دوست داشتم مثل بابی مور بازی کنم

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 679822
سرمربی آلمانی تیم استقلال تهران ابراز امیدواری کرد به اولین مربی آلمانی موفق در این تیم تبدیل شود.
وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با فولاد شرکت کرد و در جمع خبرنگاران درباره موضوعات زیادی صحبت کرد.

 به گزارش نامه نیوز، متن اظهارات شفر را در ادامه می خوانید:


صحبت های اولیه
 
قبل از اینکه درباره بازی صحبت کنم باید درباره تجربیات اولیه ام صحبت کنم. خیلی خوشحالم که شما خبرنگاران را می بینم و می دانم شغل شما چقدر مهم است. شما پل ارتباطی بین تیم و تماشاگران هستید. خیلی دوست دارم که دوستانه و خالصانه باهم کار کنیم و همه چیز هم در نهایت به فوتبال ایران ختم می شود. هرچقدر فوتبالیست ها بهتر باشند، تیم ملی ایران هم بهتر می شود. کار سرمربی ایران هم راحت تر می شود برای انتخاب بازیکنان در روسیه. استقلال یکی از دوست داشتنی ترین تیم هاست. این تیم تاریخچه بسیار غنی و بزرگی دارد. بازیکنان بزرگی در این باشگاه بوده اند. کسانی از این تیم در آسیا و آلمان هم توانایی خود را نشان داده اند.

 
اولین حضور در استقلال؟

می دانم که برای بسیاری از خبرنگاران آلمانی داربی مهم است و دوست دارند که برای داربی به اینجا بیایند. انتخاب من به عنوان سرمربی استقلال با بازتاب هایی که داشت، خیلی مثبت بود. این باشگاه با این تماشاگران بزرگش، باعث افتخار من است که عضوی از این مجموعه باشم. باعث افتخار است که بتوانم کمک کنم تا استقلال به جایگاه اصلیش یعنی صدر جدول برگردانم. خودتان می دانید که کار سخت است و ما یک هفته است کار می کنیم بدون ملی پوشانمان. فولاد تیم بسیار خوبی است. آنها خیلی قشنگ باهم بازی می کنند و ما هم روی این مسئله کار می کنیم. چیزی که فردا احتیاج داریم، آرامش، جرات، اعتماد به نفس، صبر و شانس است. در آلمان می گویند خوش شانسی را باید به دست آورد. در هفته گذشته کار من این بود که بررسی کنم تا ببینم ضعف استقلال در کجا بوده است و چرا در اینجا جدول قرار دارد. از نظر بدنسازی و فنی به خوبی کار کردیم. چگونه پرس کنیم و چگونه نگذاریم حریف به خوبی مقابل ما بازی کند. چگونه پرس ایجاد کنیم تا حریف اشتباه کند و چگونه توپ را به جلو ببریم و پاس های خوبی به فرواردها بدهیم. خودتان می دانید که دو سوم گل ها از طریق توپ از دست رفته توسط حریف بدست می ایند. شما 4 ثانیه برای رسیدن به جلو زمان می خواهید. یک سوم دیگر هم ضربات ایستگاهی است و روی همه این ها کار می کنیم. همیشه گفته ام که هدفمان قدم به قدم بهتر شدن است. بازیکنان خیلی خوب تمرین می کنند و به من نشان دادند که می توانند از مرز توانایی های خود رد شوند. من مخصوصا می گویم ما. من و تیمم سعی کردیم همه مشکلات را رد بکنیم. بازهم می گویم که زمان می خواهیم تا به توانایی مد نظر من برسیم. در هفته های آینده فشرده تر تمرین می کنیم تا قبل از بازی داربی، امیدوارم آمادگی کامل را داشته باشیم و پیروز باشیم. یک چیز دیگر هم اینکه ما الان در زمین شماره 2 آزادی تمرین می کنیم. از مسئول زمین می خواهم تشکر کنم که زحمت کشید و یک چمن خوب مثل فرش ایرانی در اختیار ما قرار داد. این را می خواهم بگویم که ما به کمک اعضای خود نیاز داریم و کسی که به ما کمک کند را فراموش نمی کنیم. مربی استقلال نماد این باشگاه است. ذهنیت خودم را باید تماما در اختیار باشگاه قرار دهم و امیدوامر مشغله های دیگر ذهنی نداشته باشم و تنها به مسائل تیمی فکر کنم. باید همراه باشیم تا به موفقیت برسیم. نمی توانم بگویم فردا با چه سیستمی بازی می کنیم. باید با ملی پوشانم صحبت کنم که آیا خسته هستند یا نه. چیزی که می دانم این است که وقتی عضو باشگاه بزرگ استقلال هستید، خستگی معنا ندارد. دوست دارم تماشاگران استقلال با تمام وجود و قلبشان به ورزشگاه بیایند. از اینجا از آنها خواهش می کنم تا یار دوازدهم ما باشند. آنها می توانند استادیوم را به رنگ زیبای دریا، یعنی آبی دربیاورند. این را هم می گویم که باید زحمت بکشیم تا پیروز شویم. من با تمام وجود پشت تیمم هستم. من توقع دارم بازیکنان وظایف خود را در بهترین شکل ارائه دهند. تا الان نشده به واسطه مدیر، مسئول یا تماشاگران بازیکنی را در زمین نمی گذارم و بازیکنان مطمئن باشند که به آنها توجه می کنم و این مسئله را همه جا مورد نظر داشته ام. در این هفته به من احترام زیادی از سوی هواداران گذاشته شده است. پس با هم می توانیم به جایگاه خودمان برسیم.


مشکل خط حمله استقلال؟

همانطور که گفتم اول باید توپ را با بازی فشرده بدست بگیریم. باید بتوانیم توپ را سریعا به مهاجمان برسانیم. نه اینکه توپ را از دست بدهیم. باید جرات این را داشته باشیم که شوتزنی هم داشته باشیم. یک تیمی بود به نام آرژانتین که تا 16 قدم هم می رسیدند ولی شوت نمی زدند و طبیعتا گل هم نمی زدند. من دوست دارم بازیکنان در نبردها پیروز باشند.


شناخت از فولاد خوزستان؟

فولاد تیم خوبی است و بازیکنانش همدیگر را به خوبی پیدا می کنند و پاسکاری روانی دارند. سه بازیکن آنها خیلی جالب هستند. شماره 10، 24 و 7 آنها خیلی خوب هستند. آنها تیم یکدستی هستند. هدف ما این است روی این مسائل کار کنیم ولی وقت ما کم است. روی تاکتیک تیمی کار کرده ایم و شرایط بازی را در تمرین کار کردیم. صد درصد شانس برد داریم و در غیر این صورت به ورزشگاه نمی رفتیم.

 

تاثیر گذاری در استقلال؟

اعتماد به نفس را فقط در تمرین بدست می آورید. من وقتی اینجا آمدم احساس کردم که بازیکنان ساکت هستند و نمی توانند حرف بزنند. وقتی شانه ها آویزان است، نشانه خوبی نیست. من از آنها خواستم که آزاد باشند و بخندند. وقتی فکر و روان شما آزاد است، جراتتان هم بر می گردد. بازیکنانم باید بدانند پشت آنها هستم و هدف ما بهتر شدن است. تصاویر تمرینات ما نشان می دهد که بازیکنان ما در مسیر بهترین هستند و اعتماد به نفسشان بالاتر رفته است. از بازیکنان خواسته ام که حرفه ای بودن در بیرون زمین را هم داشته باشند. باید در استقلال بازیکن خوبی باشید و قطعا این بازیکنان خوب هستند. همه نشان داده اند که گرسنه یادگیری هستند.

 

عملکرد ضعیف مربیان آلمانی؟

سرمربی تیم استقلال درباره انتقادات در رابطه با حضور او و عملکرد ضعیف کخ در استقلال گفت: می توانید بگویید چرا موفق نبودند؟ خبرنگار گفت مشکلاتی میان بازیکنان بود و شفر در ادامه گفت: یکی از مشکلات را امروز در بایرن مونیخ می بینیم. وقتی بازیکنان بخواهند مشکلات را با رئیس باشگاه مطرح کنند این مشکل ایجاد می شود. البته این مسئله ربطی به استقلال ندارد. حرف کلی این است که در این مواقع همه کار مربی خود به خود خراب می شود. بازیکن وقتی جرات داشته باشد، باید با مربی مستقیم صحبت کند و بگوید می توانم با تو صحبت کنم؟ بازیکنی که به مدیر حرفش را بزند، باشگاه نیازی به او نخواهد داشت. من نمی دانم آن زمان چه مشکلی بوده ولی هیچ باشگاهی نباید این کار را بکند. من از تهران به عنوان یک مربی ایرانی خوشم آمد و از روز اول هم گفتم می خواهم طولانی مدت اینجا باشم. امیدوارم یک خانه خوب را هم به من بدهند و بعدا بنویسید من اولین مربی موفق آلمانی استقلال بودم.

 

رفتار غیر حرفه ای بازیکنان ایرانی؟

این سوال خوبی است. من با بازیکنانم زیاد صحبت می کنم و تمرینات انفرادی هم با آنها انجام می دهم. من به همه بازیکنان گفتم که چرا یک مسی، نیمار و رونالدو داریم. چه فرقی بین آنها و دیگران است؟ چون بیشتر تمرین می کنند. چون وقتی تمرین تمام می شود روی نقاط ضعف خود کار می کنند. بازیکنان بزرگ تر را مرجع تقلید خود قرار دادند. من همیشه دوست داشتم مثل بابی مور بازی کنم. همیشه بازی هایش را نگاه می کردم و بر اساس آن تمرین می کردم. من به مهمت شول می گفتم بازی های کرایف را ببین. یا هافبک های نفوذی خوب را نگاه کند تا بهتر شود و بعدها دیدید که به تیم ملی رسید. یا حتی اولیور کان. چقدر مایر با او کار کرد و او بارها فیلم های مایر را می دید. همیشه خواسته ام بازیکنان خودشان برای آینده تصمیم بگیرند. برای یک بازیکن ملی شدن، یک مسیر هست و آن هم تمرین کردن. هیچوقت یک مربی بازیکن بد را بازی نمی دهد. برای من بازیکن شماره 1 و 20 مهم هستند. می دانم هسلر در ایران بوده است و می دانید چقدر بازیکن بزرگی بوده است. او 33 ساله بود ولی بعد تمرین بازهم ضربه آزاد تمرین می کرد و تا آخرین روز بهترین بود. من از بازیکنانم توقع دارم و در کنار آنها هستم. عمر عبدالرحمان را ببینید. 16 ساله بود که به العین آمد. یک جوری با او تمرین کردم که همه قائل هستیم بهترین بازیکن آسیا است. مربی یک پدر برای بازیکن است و تجربیات خود را در اختیار او قرار می دهد. وقتی که نشان دهد یک بازیکن چه از من می خواهد، من در کنارش هستم. تک تک بازیکنان برای من مهم هستند. در جامائیکا که بودم، لیگ آمریکا بازیکنان زیادی از جمع این تیم خرید و این کار ما بود.

شفر: امیدوارم بعدها بنویسند اولین مربی آلمانی موفق استقلال بودم/ دوست داشتم مثل بابی مور بازی کنم
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تدوین ۲ گزارش برجامی در مجلس

تدوین ۲ گزارش برجامی در مجلس

گزارشی از وصول مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی نداریم/ تولید کننده‌ها مخالف پرداخت بدهی با اوراق بهادار هستند

گزارشی از وصول مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی نداریم/ تولید کننده‌ها مخالف پرداخت بدهی با اوراق بهادار هستند

پشت پرده اصرار بر عدم گرانی نرخ هتلها در نوروز چیست؟ / گزارشی از یک پروپاگاندا در حوزه گردشگری

پشت پرده اصرار بر عدم گرانی نرخ هتلها در نوروز چیست؟ / گزارشی از یک پروپاگاندا در حوزه گردشگری

قتل خاشقجی، گزارش سیا و ادامه حمایت دولت آمریکا از عربستان (۲)

قتل خاشقجی، گزارش سیا و ادامه حمایت دولت آمریکا از عربستان (۲)

قتل خاشقجی، گزارش سیا و ادامه حمایت دولت آمریکا از عربستان (۲)

قتل خاشقجی، گزارش سیا و ادامه حمایت دولت آمریکا از عربستان (۲)

فراهم شدن امکان صحت سنجی برگه الکترونیک گزارش آزمون کالا‌های سلامت محور در شبکه ملی آزمایشگاهی (LIMS) در فروردین ۹۸

فراهم شدن امکان صحت سنجی برگه الکترونیک گزارش آزمون کالا‌های سلامت محور در شبکه ملی آزمایشگاهی (LIMS) در فروردین ۹۸

هیئت رئیسه مجلس هنوز گزارش پنجم برجام را قرائت نکرده است/ تدوین گزارش ۶ ماهه ششم در کمیته هسته‌ای

هیئت رئیسه مجلس هنوز گزارش پنجم برجام را قرائت نکرده است/ تدوین گزارش ۶ ماهه ششم در کمیته هسته‌ای