بازدید: 63

جوانان کرمانشاه، بیشتر از همه ایران از بیکاری رنج می‌برند/ اراکی ها کمترین نرخ بیکاری کشور را از آن خود کردند

منبع : عصر ایران کد خبر: 679164
در کرمانشاه وضع خراب است. 20 درصد کرمانشاهی ها بیکارند. جوانان کرمانشاهی می گویند هیچ کاری برای انجام دادن وجود ندارد و اگر هم هست، نامش کار نیست، بیگاری است. این طرف ماجرا اراک با 7.3 درصد، کمترین نرخ بیکاری را به ثبت رسانده است.

پول نیوز- در حالی که نرخ بیکاری کشور در 6 ماه تخست سال جاری، حدود 12 درصد اعلام شده است، استان مرکزی پایین ترین نرخ بیکاری کشور را در نیمه نخست امسال کسب کرده. دقایقی پیش، محمود نعمتی روز پنجشنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی گفت: این استان با نرخ بیکاری هفت و سه دهم درصد پایین ترین نرخ بیکاری کشور را در نیمه نخست امسال کسب کرد.

گزارش های مرکز آمار اما در نیمه اول امسال استان کرمانشاه را با شاخص بیش از 20 درصد، بیکارترین شهر کشور اعلام کرده است. 

اما این اولین بار نیست که کرمانشاه در صدر جدول بیکاری می نشیند و سال 95با نرخ 23.1 درصد و سال 94 هم این استان با نرخ 18.6 درصدی رتبه نخست بیکاری در کشور را کسب کرد. 

نیما یک جوان کرمانشاهی به پول نیوز می گوید: این شهر هیچوقت شهر نمی شود. اگر دنبال کار دولتی باشی و درس خوانده باشی که فاتحه ات خوانده است. اگر هم دنبال کار آزادی باید چندین میلیون تومان سرمایه داشته باشی. کدام جوان 22 ساله دارد که من داشته باشم؟

تخریب زیرساختهای استان در جنگ تحمیلی، عدم سرمایه گذاری در استان پس از پایان جنگ، تاخیر در بهره برداری از طرح های بزرگی همچون راه آهن کرمانشاه و حضور پرتعداد مدیران غیربومی را می توان از جمله دلایل نرخ بالای بیکاری در این منطقه دانست. مشکلاتی که به نظر می رسد حالا حالاها قرار نیست حل شوند. 


جوانان کرمانشاه، بیشتر از همه ایران از بیکاری رنج می‌برند/ اراکی ها کمترین نرخ بیکاری کشور را از آن خود کردند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها