بازدید: 29

سوال برندینگ حاجی دلیگانی از وزیر نفت به صحن ارجاع شد/ اقناع قاضی پور از سه سوال و عدم اقناع از دو سوال از زنگنه

منبع : فارس نیوز کد خبر: 672796
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت:حاجی دلیگانی از توضیحات وزیر نفت درباره دو سوال خود قانع نشد بنابر این این سوال برای بررسی به صحن علنی ارجاع شد.

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، هدایت الله خادمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز سؤال دو تن از نمایندگان از وزیر نفت در دستور کار قرار گرفت که وزیر با حضور در کمیسیون، به سؤالات آنها پاسخ داد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح سؤالات حسینعلی حاجی دلیگانی از وزیر نفت افزود: یکی از سؤالات حاجی دلیگانی این بود که چرا برخلاف اختیارات قانونی، وزارت نفت بنا دارد طرحی به نام «برندینگ» را اجرا کند که در این راستا وزیر نفت پاسخ هایی را درباره هدف برندینگ جهت ارائه خدمات بهتر به مردم ارائه داد، اما در نهایت نماینده مردم شاهین شهر از توضیحات وزیر قانع نشد که این سؤال به صحن علنی ارجاع می شود.

چرا شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت همچنان گرایش بسیاری به واردات لوله های گاز دارند
خادمی در تشریح دومین سؤال حاجی دلیگانی از زنگنه که مربوط به مسائل منطقه ای بود، ادامه داد: در این سؤال، حاجی دلیگانی درباره اینکه چرا پالایشگاه اصفهان از ایفای حقوق محل شهرستان فعالیت خود یعنی شهرستان های شاهین شهر، میمه و برخوار امتناع می کنند و خوراک پتروشیمی اصفهان را تحویل نمی دهد، توضیحاتی از وزیر خواست که در نهایت از این سؤال نیز قانع نشد؛ لذا این سؤال برای تصمیم گیری به هیأت رئیسه مجلس ارجاع می شود.

وی با بیان اینکه پس از این نادر قاضی پور سؤالات خود را از وزیر مطرح کرد، یادآور شد: یکی از 6 سؤال نادر قاضی پور در این باره بود که چرا شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت همچنان گرایش بسیاری به واردات لوله های گاز دارند؛ در حالی که کارخانه های لوله سازی به ورطه تعطیلی کشانده می شوند که در این راستا نیز زنگنه توضیحاتی ارائه داد؛ در نهایت نماینده ارومیه از این توضیحات قانع نشد، اما مقرر شد که کمیته ای برای بررسی آن، تشکیل تا پایان مهر این گزارش ارائه شود.

قانع نشدن قاضی پور از سوال درباره واردات بی رویه پمپ های صنعتی بی کیفیت از چین
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در تشریح سؤال دوم قاضی پور افزود: سؤال بعدی نماینده ارومیه درباره علت واردات بی رویه پمپ های صنعتی بی کیفیت از چین و عدم حمایت از شرکت های تولیدکننده داخلی که دارای توان و محصولی باکیفیت تر هستند، بود که در این راستا وزیر نفت توضیحاتی ارائه کرد؛ اما در نهایت نادر قاضی پور از این توضیحات قانع نشد.

خادمی ادامه داد: سؤال بعدی قاضی پور در این باره بود که چرا از شرکت های داخلی در زمینه پیمانکاری های صنعت نفت و گاز که دارای تجارب بالایی هستند و همچنین از شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید محصولات ساخت داخل هدایت نمی شود که در این راستا نیز وزیر نفت توضیحاتی به نماینده ارومیه ارائه داد که در نهایت قاضی پور از این توضیحات قانع شد.

قانع شدن قاضی پور از سوالی درباره افزایش کارمزد جایگاه های فروش و پخش فرآورده های نفتی

وی در تشریح چهارمین سؤال نماینده مردم ارومیه از وزیر نفت اظهار کرد: نماینده مردم ارومیه علت عدم نظارت وزارت نفت بر پالایشگاه ها جهت تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان قیر را جویا شد که در این راستا نیز وزیر نفت توضیحاتی ارائه داد اما در نهایت این عضو کمیسیون صنایع از توضیحات وزیر قانع نشد.

خادمی تصریح کرد: پنجمین سؤال قاضی پور از وزیر نفت این بود که چرا در چند سال اخیر نسبت به افزایش کارمزد جایگاه های فروش و پخش فرآورده های نفتی اقدام نکرده اید، که زنگنه توانست با توضیحات خود، قاضی پور را قانع کند و در نهایت قاضی پور از توضیحات وزیر در این باره قانع شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین سؤال قاضی پور از نامدار زنگنه گفت: در این سؤال نماینده مردم ارومیه از وزیر پرسید که چرا اجباراً وزارت نفت می خواهد جایگاه های فروش را به سیطره صندوق بازنشستگی وزارت نفت درآورد که وزیر در این باره نیز توضیحاتی ارائه کرد و در نهایت نماینده مردم ارومیه از توضیحات وزیر قانع شد؛ لذا بخشی از سؤالاتی که قاضی پور از آن اقناع نشده بود، به صحن علنی مجلس ارجاع می شود.

انتهای پیام/


سوال برندینگ حاجی دلیگانی از وزیر نفت به صحن ارجاع شد/ اقناع قاضی پور از سه سوال و عدم اقناع از دو سوال از زنگنه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین استقلال/ از جشن تولد برای اسماعیلی تا مصدومیت مهاجم آبی پوشان

گزارش تمرین استقلال/ از جشن تولد برای اسماعیلی تا مصدومیت مهاجم آبی پوشان