بازدید: 87

اجرای طرح «ایران مهارت» به دانش‌آموزان/ آموزش ۵۰۰ مهارت به دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه

منبع : فارس نیوز کد خبر: 670448
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ارائه طرح «ایران مهارت» در مدارس کشور گفت: در این طرح برای دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه حدود ۵۰۰ مهارت پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه مراسم رونمایی از طرح «ایران مهارت» که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: طرح ایران مهارت طرح مشترک آموزش و پرورش و سازمان آموزش فنی و حرفه ای است و بر اساس آن دانش آموزان با مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و آموزشکده های غیردولتی پوشش داده شده و دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه حدود 500 نوع مهارت را آموزش می بینند. 

وی ادامه داد: هر مهارت بین 2 تا 20 جلسه خواهد بود و براساس علاقه دانش آموزان، امکانات مدارس و مقتضیات منطقه ای آموزش های لازم ارائه می شود. 

وزیر آموزش و پرورش، هدف اصلی از اجرای این طرح در سال تحصیلی جاری را گامی برای مطالبات جامع از آموزش و پرورش برشمرد و گفت: در این خصوص رئیس جمهور در ابتدای سال تحصیلی جاری و نیز رهبر انقلاب اشاراتی زیادی در خصوص توجه به مهارت آموزی دانش آموزان داشته است تا دانش آموزان برخی فنون را در مدرسه کسب کنند؛ البته این طرح، طرحی نیست که دانش آموزان را برای اشتغال آماده کند. 

ادامه دارد...


اجرای طرح «ایران مهارت» به دانش‌آموزان/ آموزش ۵۰۰ مهارت به دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها