بازدید: 98

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷/ بنزین تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس یورو ۴ نیست

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 665378
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مباحثی درباره افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷ آغاز شده است که امکان دارد این اتفاق بیافتد؛ منتهی اگر این اتفاق رخ دهد باید طوری این موضوع مدیریت شود که به قاچاق نینجامد.
احتمال افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷/ بنزین تولید پالایشگاه ستاه خلیج فارس یورو ۴ نیستهدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان با اشاره به واردات بنزین به کشور گفت: در حال حاضر وزارت نفت حدود ۱۰ میلیون بشکه بنزین به کشور وارد می کند؛ این درحالی است که طبق برنامه های مدون، باید تاکنون در این زمینه به خودکفایی لازم دست پیدا می کردیم و حتی می توانستیم صادارت هم داشته باشیم، اما به دلیل راه نیفتادن پالایشگاه ستاره خلیج فارس درحال حاضر این اتفاق رخ نداده است.

وی افزود: در حال حاضر تنها یک بخش از فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه اندازی شده است و تولید بنزین در آن یک بخش هم یورو ۴ نیست.

خادمی در ادامه درباره افزایش قیمت بنزین درسال ۹۷ اظهارداشت: مباحثی درباره افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷ آغاز شده است که امکان دارد این اتفاق بیافتد؛ منتهی اگر این اتفاق رخ دهد باید طوری این موضوع مدیریت شود که به قاچاق نینجامد چرا که درحال حاضر سامانه مورد نظر در این زمینه و کارت سوخت از میان برداشته شده و دولت آن را انجام نمی دهد که این خود باعث افزایش قاچاق بنزین خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای پروژه توتال در کشور بیان داشت: پیرامون این موضوع وزیر نفت اذعان داشتند که فاز ۱۱ پروژه توتال آغاز شده است، اما شواهد نشان می دهد که هنوز هیچ اتفاقی ر.خ نداده است.

انتهای پیام/

احتمال افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷/ بنزین تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس یورو ۴ نیست
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها