بازدید: 56

اجرای 12 گام در جهت ساماندهی صندوق‌های صدقه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 651546
مدیر کل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: 12 گام برای ساماندهی صندوق‌های صدقه پیش بینی شده است تا این صندوق‌ها به وضعیت مطلوب‌تری نسبت به گذشته دست یابند.

اجرای 12 گام در جهت ساماندهی صندوق های صدقاتابوالقاسم رستگار مدیر کل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: 12 گام برای ساماندهی صندوق های صدقه پیش بینی شده است تا این صندوق ها به وضعیت مطلوب تری نسبت به گذشته دست یابند.

وی افزود: بحث ایمن سازی و جانمایی صندوق های صدقه از جمله اقداماتی است که به منظور ساماندهی این صندوق ها انجام می شود، در همین راستا صندوق هایی که در کنار سطل های زباله و یا جوی آب قرار دارند و دسترسی به آن ها مشکل است به محل دیگری انتقال داده می شوند.

وی با بیان اینکه انسجام در زمان و ساعت های تخلیه صندوق های صدقه از دیگر گام های ساماندهی این صندوق ها است، تصریح کرد: ساماندهی مربوط به چگونگی مردمی شدن صندوق ها از جمله واگذاری جمع آوری وجوهات صدقات به گروه های مردمی، مراکز نیکوکاری، شبکه های مردمی و معتمدان محلی انجام می شود.

رستگار خاطرنشان کرد: انتقال صندوق های صدقه به مکان های عمومی مانند مدارس، بیمارستان ها، هتل ها، فروشگاه ها، ایستگاه های قطار، فرودگاه ها و غیره در جهت افزایش امنیت و همچنین ایمن سازی صندوق ها در معابر به ویژه در مسیرهای پرخطر و آسیب پذیر که ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرند، از جمله مهم ترین گام های ساماندهی صندوق های صدقه است.

مدیر کل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد افزود: 25 درصد خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد از طریق مشارکت های مردمی انجام می شود و بیشترین مشارکت مردمی از نظر کیفیت حجم ریالی در طرح اکرام ایتام و محسنین مربوط به صندوق های صدقه خانگی است.

وی عنوان کرد: طی چهار ماه نخست امسال مردم نیکوکار 100 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند و این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است و در این مدت استان های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان و مازندران بیشترین پرداخت صدقه را به خود اختصاص داده اند.

انتهای پیام/


اجرای 12 گام در جهت ساماندهی صندوق‌های صدقه
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها