بازدید: 147

انعطاف فصلی در بازار اجاره مسکن +جدول

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 648379
با اتمام فصل طلایی جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره مسکن، برخی مالکان آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای در مناطق مختلف شهر تهران قیمت وشرایط اجاره واحدهای خود را تعدیل کردند.
به گزارش صبحانه،تحقیقات میدانی از بازار اجاره مسکن پایتخت در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین وضعیت قیمت‌های پیشنهادی برای اجاره آپارتمان‌های مسکونی نشان می‌دهد عمده مالکانی که هم‌اکنون حاضر به تخفیف یا تعدیل شرایط اجاره برای متقاضیان و مستاجران شده‌اند مالکان واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ هستند.

هم‌اکنون انعطاف فصلی اجاره‌بهای مسکن در بازار عرضه این گروه از واحدهای مسکونی علاوه بر آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ، در برخی از فایل‌های اجاره واحدهای مسکونی میان متراژ و کوچک متراژ نیز مشاهده می‌شود؛ اما فراوانی این دسته از آپارتمان‌ها که هم اکنون با تعدیل قیمت یا تسهیل شرایط اجاره همچون سهم بیشتر رهن از اجاره ماهانه به بازار مسکن عرضه شده‌اند معمولا در آپارتمان‌های بزرگ متراژ واقع در مناطق گران‌قیمت پایتخت بیشتر از سایر واحدها وسایر مناطق است.

فعالان بازار اجاره می‌گویند پیش‌بینی می‌شود مطابق با روال معمول هر سال طی روزهای آینده انعطاف فصلی در بازار اجاره در میان واحدهای میان‌متراژ و کوچک‌متراژ واقع در مناطق معمولی شهر تهران نیز افزایش یابد؛ درحال حاضر، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید اجاره‌بهای واحدهای مسکونی کوچک‌متراژ به دلیل استقبال دانشجویان از این واحدها همچنان در سطح نرخ‌های پیشنهادی ماه‌های تابستانی است؛هر چند در این گروه از فایل‌های اجاره نیز مواردی از تعدیل قیمت وشرایط پرداخت اجاره از سوی مالکان به چشم می‌خورد. با این حال، آنچه به‌عنوان مشخصه بازار اجاره مسکن در مهرماه سال 96 قابل ذکر است عرضه کافی و عدم کمبود فایل اجاره در بخش‌های مختلف این بازار است؛ هرچند تحت تاثیر کاهش نرخ سود بانکی هم‌اکنون تمایل موجران به دریافت اجاره ماهانه بیشتر از رهن کامل است اما کماکان در میان فایل‌ها مواردی از واحدهای اجاره‌ای رهن کامل با شرایط قیمتی مناسب به چشم می‌خورد.

انعطاف فصلی در بازار اجاره مسکن +جدول

انعطاف فصلی در بازار اجاره مسکن +جدول
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
 • انعطاف فصلی در بازار اجاره مسکن +جدول


  با اتمام فصل طلایی جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره مسکن، برخی مالکان آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای در مناطق مختلف شهر تهران قیمت وشرایط اجاره واحدهای خود را تعدیل کردند.
 • بازار اجاره مسکن قابل کنترل نیست / افزایش ۳۰ درصد اجاره‌ها +جدول نرخ اجاره در تهران


  مدیر علمی طرح جامع مسکن با بیان اینکه بازار اجاره قابل کنترل نیست، گفت: با افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت برخی از واحد‌های مسکونی افزایش نرخ اجاره طبیعی است که پیش بینی می‌شود میزان افزایش قیمت‌ها حدود ۳۰ درصد باشد.
 • وضعیت شب عید بازار اجاره مسکن +جدول


  بازار اجاره مسکن با ورود به آخرین ماه از سال ۹۶ با وضعیتی نه چندان متفاوت نسبت به ماه‌های قبل تنوع نسبتا مطلوبی از فایل‌های واحدهای استیجاری را در خود جای داده است.
 • اثر رشد معاملات مسکن بر بازار اجاره +جدول


  افزایش معاملات مسکن در نیمه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سبب شده پس از دو سال ثبات نسبی نرخ رهن و اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران، امسال اجاره‌بهای آپارتمان‌های مسکونی با رشد بالاتری همراه شود.
 • تب بازار اجاره مسکن فروکش کرد +جدول


  رقابت بین مستاجران بر سر واحدهای مسکونی مورد پسند آنها منجر به رشد ناگهانی اجاره بها در بعضی محله‌های پایتخت طی تابستان گذشته شد؛ رشدی که به عنوان پیش‌درآمد رونق مسکن خود را نشان داد و با این‌که در شروع مهرماه فروکش کرد قیمت اجاره را بالا نگه داشت.
 • شرایط ویژه در بازار اجاره مسکن +جدول


  بازار اجاره واحدهای مسکونی در آستانه آغاز فصل اوج جابه‌جایی‌ها در یک شرایط ویژه قرار گرفته است؛ این شرایط ویژه بیش از آنکه ناشی از تحولات اخیر بازار معاملات مسکن باشد بیشتر از جو روانی حاکم بر بازارها و متغیرهای بیرونی تاثیر گرفته است.
 • پرتقاضاترین متراژ در بازار اجاره مسکن +جدول


  واحدهای مسکونی با مساحت ۷۵ مترمربع پرتقاضاترین آپارتمان‌ها در بازار اجاره شهر تهران طی یک فصل گذشته بوده است.
 • بازار اجاره بها ۹۷ متاثر از قیمت مسکن +جدول


  اگرچه افزایش اخیر قیمت مسکن، بر افزایش اجاره بها در نیمه دوم سال گذشته بیشترین تأثیر را داشت، اما عواملی، چون تورم، عدم توازن عرضه و تقاضا و کاهش سود سپرده در این امر بی تأثیر نبوده است.
 • افزایش فایل رهن کامل در بازار اجاره مسکن +جدول


  فایل اجاره آپارتمان‌های رهن کامل در بازار واحدهای مسکونی زیر ۱۰۰ متر در مناطق مختلف شهر تهران افزایش یافت.
 • رشد قیمت مسکن به تابستان سال ۹۷ موکول شد/ بازار اجاره بها متاثر از قیمت مسکن+ جدول


  اگرچه افزایش اخیر قیمت مسکن، بر افزایش اجاره بها در نیمه دوم سال گذشته بیشترین تأثیر را داشت، اما عواملی، چون تورم، عدم توازن عرضه و تقاضا و کاهش سود سپرده در این امر بی تأثیر نبوده است.
 • قیمت بخاری گازی در بازار/ بهای اجاره مسکن در منطقه آرژانتین + جدول


  بسته نبض بازار در چهارمین روز هفته به بررسی قیمت ارز، طلا و اقلام اساسی در بازار پرداخته است.
 • اجاره مسکن در منیریه+ جدول


  یک دستگاه آپارتمان ۲۷۰ متری واقع در منیریه. امام خمینی - ولیعصر با مبلغ ماهانه یک میلیون تومان اجاره و ۲۵۰ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.
 • جدول/ قیمت اجاره مسکن در تهران


  در حالی که تا یکی، دو هفته گذشته تعداد آپارتمان‌هایی که با وجود عدم برخورداری از امکانات کامل، به قیمت‌های بالاتر از ارزش اجاری ملک در بازار عرضه شده بودند، قابل توجه بود؛ اما در اولین روز مهر ماه حباب قیمت پیشنهادی تعدادی از این املاک ترکید و قیمت‌ه
 • جدول/ رهن و اجاره مسکن در منطقه ۳ تهران


  لیست آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای در منطقه ۳ تهران به شرح زیر است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.
 • جدول/ قیمت روز اجاره مسکن ۱۳۹۸/۶/۲۴


  بررسی قیمت اجاره در بازار مسکن حاکی از آن است که در منطقه ۱۲ یک واحد مسکونی ۱۷۰ مترمربعی با ۳۵۰ میلیون رهن کامل و سوئیت ۳۵ متری واقع در خیابان ایران با شرایط ۲۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۲.۵ میلیون تومانی عرضه شده است.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها