بازدید: 106

سن ابتلا به سرطان در کشور کاهش یافته است/شایع‌ترین بیماری مقاربتی که سبب بروز سرطان می‌شود

منبع : فارس نیوز کد خبر: 641909
رئیس دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی با اشاره به اینکه سن ابتلا به سرطان در کشور کاهش یافته است، گفت: امروزه ابتلا به ویروس hpv یکی از شایع‌ترین بیماری مقاربتی و مهم‌ترین عامل بروز سرطان زنان است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مریم سادات حسینی، در آستانه برگزاری دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی اظهارداشت: سال گذشته دوره اول این کنگره با حضور  18 سخنران خارجی برگزاری شد که امید است امسال حضور متخصصان داخلی و خارجی در این گردهمایی بزرگ علمی افزایش یابد.

وی افزود: چالش های حوزه مامایی و زنان محور اصلی این کنگره  بوده که قرار است پزشکان ایرانی و خارجی در خصوص مباحث اصلی این حوزه ها به گفت و گو بپردازند.

به گفته حسینی؛ هم چنین قرار است در این کنگره مباحثی که متخصصان و ماماهای سراسر کشور در خصوص آن اتفاق نظر ندارند به بحث بپردازند تا بتوان به نتیجه علمی و صحیح دست پیدا کرد .

مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در این گردهمایی علمی به مباحث مهمی از جمله طب مادر و جنین، هورمون درمانی، چالش های دوران بارداری، حفظ قدرت باروری در زنان مبتلا به سرطان و ... پرداخته شود.

وی با بیان اینکه سن ابتلا به سرطان در کشور کاهش یافته است، گفت: با توجه به این مساله پزشکان باید تلاش کنند قدرت باروری را در افراد جوان و مبتلا به سرطان حفظ کنند که خوشبختانه امروزه این امر در کشور ما امکانپذیر است.

حسینی پرداختن به مسایلی همچون بیماری های مقاربتی را از دیگر مباحث چالشی این کنگره دانست و خاطرنشان کرد: امروزه ابتلا به ویروس hpvیکی از شایع ترین بیماری مقاربتی و مهم ترین عامل بروز سرطان زنان است.

وی افزود: به همین  دلیل پرداختن به روش های تشخیصی، درمانی و پیشگیری از این بیماری الزامی است. زگیل تناسلى از تظاهرات عفونت با ویروس HPV  یا ویروس پاپیلوماى انسانى است. این ویروس انواع زیادى دارد که به دو دسته پر خطر و کم خطر تقسیم می شوند.

مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه نوع کم خطر باعث بروز زگیل تناسلى در ناحیه دستگاه تناسلى خارجى می شود، خاطرنشان کرد: بیشترین راه انتقال این بیماری تماس جنسی است ولى راه هاى انتقال دیگرى هم برای آن مطرح شده است.

وی یادآور شد: زگیل هاى تناسلى خارجى بسیار مسرى است و بیش از 70 درصد شرکاى جنسی در صورت تماس با فرد مبتلا دچار علائم می شود. در صورت ابتلا، ویروس براى مدت طولانى در بدن باقى می ماند ومی تواند مجددا عود کند.

حسینی تصریح کرد: هدف از درمان، از بین بردن زگیل ها است که بسته به محل و تعداد زگیل ها و هزینه درمان متفاوت است.

انتهای پیام/


سن ابتلا به سرطان در کشور کاهش یافته است/شایع‌ترین بیماری مقاربتی که سبب بروز سرطان می‌شود
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها