بازدید: 71

آخرین جزییات از طرح مسکن اجتماعی/ همکاری با تعاونی برای واگذاری مسکن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 638812
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق مصوبه هیئت دولت مسکن اجتماعی به صورت قیمت تمام شده منظور، مصوب و در اختیار متقاضیان و واجدان شرایط این نوع مسکن قرار بگیرد.

قیمت تمام شده مسکن اجتماعی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد/ همکاری با تعاونی برای واگذاری مسکن اجتماعی به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه طرح مسکن اجتماعی در خانه دار کردن اقشار کم درآمد گامی موثر است، گفت: در مصوبه اجرای طرح مسکن اجتماعی یک نکته ای مغفول و از قلم افتاده است و آن این است که قیمتی که باید واحد مسکونی در اختیار متقاضیان برای مسکن اجتماعی قرار گیرد جا افتاده و به سازمان ابلاغ نشده است.

این مقام مسئول در سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: طبق آخرین تفاهم نامه ای که طی روز های گذشته با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشتیم پیشنهاد مشترکی به هیات وزیران ارایه شد تا زمین واحد های مسکونی به صورت قیمت تمام شده باشد، چون در اختیارات و شرح وظایف هیات وزیران تعیین این قبیل موارد وجود دارد.

عظیمیان افزود: در حالیکه پیش از آن نمی دانستیم که باید به صورت قیمت تمام شده، آزاد و یا منطقه ای باشد، پیشنهاد مشترکی به هیات وزیران ارایه کردیم تا مسکن اجتماعی به صورت قیمت تمام شده منظور، مصوب و در اختیار متقاضیان و واجدان شرایط این نوع مسکن قرار بگیرد. بنا به تصمیم هیات وزیران مقرر شد تا قیمت مسکن اجتماعی به صورت تمام شده در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن تاکید بر این مطلب که وظیفه سازمان در اجرای طرح مسکن اجتماعی تامین زمین است، گفت: سازمان در این مورد آمادگی کامل دارد و طبق ابلاغیه ای که به تمامی استان ها داشته ایم سهم هر استان را در تخصیص زمین و اینکه در کدام منطقه باشد تعیین کرده ایم.

وی همچنین تصریح کرد: سازمان تلاش می کند تا بر حسب برنامه های دولت و تاکید وزی راه و شهرسازی برای کمک به اقشار کمتر برخوردار و نیازمند به مسکن، حداکثر تلاش و کمک را ارایه کند. سازمان تلاش می کند تا به هر شکلی که لازم است مساله را حل و زمین لازم را برای اجرای این طرح تامین کند.

عظیمیان با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات، تهران بیشترین و کهگیلویه وبویراحمد کمترین مسکن اجتماعی را در بُعد مساحت و واحد به خود اختصاص داده اند، گفت: سازمان ملی زمین و مسکن آمادگی دارد تا زمین را به قیمت تمام شده که قیمت ناچیزی است و نه قیمت روز، در اختیار تعاونی ها و افرادی که به صورت خودمالک و مشارکتی می خواهند علاوه بر ساخت و ساز های مربوط به خود در بخشی از اجرای طرح مسکن اجتماعی مشارکت داشته باشند قرار دهد.

عظیمیان با اشاره به این مطلب که به رغم تغییر و تحولات دولت و تغییرات عمده، سازمان هیچگونه وقفه و رکودی در ارایه خدمات تحت وظایف خود نداشته است، گفت: در سال جاری هدف گذاری کرده ایم تا زمین یکصد هزار واحد مسکونی را تامین کنیم که این یکصدهزار واحد شامل مسکن اجتماعی، مسکن مهر، مسکن اجاره ای، اجاره به شرط تملیک و انواع موضوعات مسکنی است که طبق قانون تعریف شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ۲۵ درصد از کل یکصد هزار واحد مربوط به طرح مسکن اجتماعی است که اجرای مسکن اجتماعی توسط خیرین مسکن ساز، یا کمیته امداد امام خمینی و یا هر دستگاهی که حاضر باشد اینکار را انجام دهد انجام خواهد شد و طی نامه ای نیز به تمامی استان های کشور ابلاغ شده است.

عظیمیان افزود: وظایف ما در سازمان ملی زمین ومسکن، تامین زمین برای اجرای طرح مسکن اجتماعی است که بیشترین توافق و تفاهم را نیز برای اجرای طرح مسکن اجتماعی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی داشته ایم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: با این اقدام، سازمان در تلاش است تا در راستای سیاست های دولت، تعاونی هایی را که کارگاه های ساختمانی را فعال می کنند مشمول معافیت های دولتی کند تا با اینکار یکی از اهداف دولت که تامین مسکن برای اقشار کم درآمد است تامین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بدین معنا یک تعاونی اگر بخواهد برای اعضای تعاونی خود زمین بگیرد زمین به قیمت روز محاسبه می شود، اما اگر آمادگی داشته باشد تا کارگاه بیشتری را فعال کند که بخشی از آن در قالب مسکن اجتماعی نیز باشد امکانپذیر است و قیمت زمین به صورت قیمت تمام شده و نه قیمت روز محاسبه می شود. همچنین، آن افرادی که متقاضی دریافت مسکن اجتماعی خواهند بود توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی معرفی می شوند.

وی همچنین در بیان دیگر اقداماتی که سازمان انجام می دهد، گفت: پاسخ به مراجعات مردمی، پاسخ به درخواست هایی که سازمان های دولتی و غیردولتی از سازمان دارند، یکی از اصلی ترین کار هایی که در طول روز در سازمان ملی زمین و مسکن انجام می شود.

عظیمیان ادامه داد: متناسب با آن جلسات هیات مدیره مرتب تشکیل شده است و بخشی از تصمیمات نیز به صورت مصوبه به استان ها ابلاغ شده است.

وی یادآور شد: مجموعه وظایفی از جمله مسکن، تعیین مدیریت اراضی، حل اختلافاتی که در رابطه با زمین و همچنین املاک در استان های سراسر کشور وجود دارد، تامین نیازمندی کاربری های متناسب با وظایف وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، آموزش عالی، ورزش و گردشگری در سطح کشور بخشی دیگر از اقداماتی است که در سازمان ملی زمین و مسکن انجام می شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طی ۶ ماه گذشته، ۱۰۰ پرونده واگذاری، وفق قوانین و مقررات به افراد، سازمان های دولتی و سازمان های غیردولتی واگذار شده است.

به گفته وی، شرکت در کمیسیون ها و جلساتی که در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود بخشی از وظایفی است که سازمان آن را به صورت مرتب انجام می دهد، همچنین شرکت در کمیسیون ها و جلساتی که از طرف دستگاه قضایی درخواست می شود، همینطور شرکت در جلساتی که از طرف وزارت راه و شهرسازی و همچنین دیگر سازمان های دولتی برنامه ریزی می شود، بخشی از روال جاری فعالیت های سازمان است.

 انتهای پیام/

 100 پرونده واگذاری مسکن طی 6ماه گذشته

آخرین جزییات از طرح مسکن اجتماعی/ همکاری با تعاونی برای واگذاری مسکن
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»