بازدید: 133

طرح وزیر دولت ترامپ برای راه‌اندازی جنگ اقتصادی با ایران

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 634519
وزیر کشور آمریکا در نشستی گفت که کشورش بایستی از موقعیت اقتصادی خود برای کاستن از درآمدهای نفتی ایران استفاده کند.

«رایان زینک»، وزیر کشور آمریکا در نشستی گفته واشنگتن اکنون در موقعیت مناسبی برای استفاده از «برتری اقتصادی‌اش» جهت کاستن از درآمدهای نفتی ایران دارد.

به گزارش نامه نیوز، روزنامه واشنگتن‌اگزماینر که اظهارات وزیر امریکایی را پوشش داده نوشته است: «ایالات متحده به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گاز طبیعی و نفت خام در دنیا تبدیل شده است. این موضوع باعث کاهش وابستگی این کشور به نفت خاورمیانه شده است.»

این روزنامه می‌افزاید: «این موضوع به آمریکا توانایی لازم را می‌دهد تا با آغاز صادرات بیشتر نفت سهم کشورهایی مانند ایران در بازار نفت را کاهش دهند. در همین حال، ترامپ در حال بررسی خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران است که تحریم‌ها علیه صادرات نفتی ایران را رفع کرد.»

زینک که روز جمعه در اندیشکده بنیاد هریتیج سخنرانی می‌کرد گفت: «نفوذ اقتصادی آمریکا می‌تواند تک تک قطرات نفتی که ایران تولید می‌کند را جایگزین کند و برتری در زمینه انرژی هم بخشی از همین طرح است.»

این وزیر دولت ترامپ، ایران را «تهدیدی جدی» خواند و مدعی شد که ایران در تلاش برای تولید موشک‌های قاره‌پیما است. وی گفت: «بهتر است که علاوه بر گزینه نظامی، گزینه‌هایی هم برای مقابله با ایران در زمینه اقتصادی داشته باشیم.»

وی همچنین گفت: «من درباره ایران نگران هستم. من نگران توان هسته‌ای آنها هستم و اینکه آنها در حال ساخت موشک‌های قاره‌پیما هستند.»

سیاستمداران آمریکا در طول سال‌های گذشته بارها درباره ایده استفاده از انرژی به عنوان سلاح اظهار نظر کرده‌اند. طرفداران این طرح می‌گویند هدف از اعمال چنین سیاستی اعمال نفوذ بر متحدانی مانند عربستان سعودی، قطر و استرالیا برای مقابله با کشورهای دشمن آمریکا نظیر ایران، روسیه و چین است.

طرح وزیر دولت ترامپ برای راه‌اندازی جنگ اقتصادی با ایران
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها