بازدید: 84

بورس تهران گزارش شش ماهه شرکت ها را این هفته دریافت کرد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 633005
تالار شیشه ای بورس تهران این هفته را با دریافت اطلاعات شش ماهه شرکت ها پشت سر گذاشت .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، شهبازی کارگزار بورس گفت : در هفته گذشته ما شاهد اصلاح قیمت های جهانی بودیم و با توجه به این امر، شرکت های مرتبط با آنها در داخل کشور یعنی شرکت های فلزی و معادن هم اصلاح قیمت داشتند .
بازار سرمایه این روزها همچنان از کمبود نقدینگی رنج می برد و کاهش نرخ سود بانکی تاثیر چندانی بر ورود نقدینگی به این بازار نداشته است .
اردستانی کارگزار بورس گفت : ما تاثیر نرخ سود واقعی بانکها را بعد از یک سال می بینیم چون بسیاری از افرادی که منابع زیاد مالی داشتند با همان نرخ های قبلی قرارداد خود را با بانکها تمدید کردند .
وی ادامه داد : ما اثر این کاهش نرخ سود بانکی را در کوتاه مدت شاهد نخواهیم بود و باید صبر کنیم تا سررسید نرخ سودها در سال آینده برسد تا ببینیم چه اتفاقی برای این پولها خواهد افتاد .
در نیمه اول امسال شش شرکت خصوصی در بورس تهران پذیرش شدند و این روند در نیمه دوم امسال با عرضه شرکت هایی چون هلدینگ شستا ادامه خواهد داشت .
درگاهی مدیر پذیرش شرکت بورس گفت : شرکت تامین سرمایه امید ، فولاد کاوه جنوب کیش و چند شرکت دیگر که از قبل در روند عرضه بودند در پائیز عرضه خواهند شد .
وی ادامه داد : با لحاظ کردن شرایط بازار و شرکت ها و ملاحظات قیمت گذاری 5 شرکت دیگر را عرضه خواهیم کرد اما این عرضه های اولیه علاوه بر ایجاد شور و هیجان آیا تاثیر دیگری هم بر بازار خواهند داشت ؟
افشار کارگزار بورس در این خصوص گفت : عرضه های اولیه باعث می شود یکسری نقدینگی ها وارد بازار شود ولی از طرف دیگر ما شاهد این هستیم که پولی که در سهم های قبلی می گشته از بورس خارج شده است .
دماسنج بازار سرمایه با ایستادن بر روی رقم 85 هزار و 879 واحد در این هفته به کار خود پایان داد . فعالان بازار سرمایه امیدوارند با ورود نقدینگی تازه به این بازار نیمه دوم امسال را پر رونق پشت سر بگذارند .


بورس تهران گزارش شش ماهه شرکت ها را این هفته دریافت کرد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها