بازدید: 29

حالات خواب شما نشانه چیست؟

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 624109
سلامت نیوز: حالت خواب شما می تواند با چیزهایی همچون کمردرد، خروپف و تعداد بیدار شدن ها در حین خواب شبانه در ارتباط باشد. حتی حالت خواب شما می تواند بیانگر چیزهایی در مورد شخصیت شما نیز باشید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، بر همین اس

سلامت نیوز: حالت خواب شما می تواند با چیزهایی همچون کمردرد، خروپف و تعداد بیدار شدن ها در حین خواب شبانه در ارتباط باشد. حتی حالت خواب شما می تواند بیانگر چیزهایی در مورد شخصیت شما نیز باشید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، بر همین اساس در این مقاله به این موضوع می پردازیم که حالت خواب چگونه می تواند روی سلامتی شما تاثیر بگذارد و بیانگر شخصیت شما باشد.


خوابیدن روی شکم
آیا معمولا روی شکمتان می خوابید؟ اگر این گونه است، آیا در خوابیدن مشکلاتی دارید؟ این حالت خواب نمی تواند برای شما سودمند باشد. وقتی که روی شکمتان می خوابید، بیشتر در معرض احساس بی قراری قرار دارید. علاوه بر این، خوابیدن روی شکم می تواند باعث کشیدگی گردن یا قسمت تحتانی کمر شود. باوجوداین، اگر معمولا روی شکم خود می خوابید، توصیه می شود که از یک بالشت بسیار نرم استفاده کنید یا از هیچ بالشتی استفاده نکنید تا به گردن شما فشار وارد نشود.
حالت شکم: سقوط آزاد. به طورکلی حدود 7 درصد از جمعیت جهان روی شکم خود می خوابند و این حالت خواب می تواند بیانگر شخصیت فرد نیز باشد. بر اساس نتایج بعضی از تحقیق ها افرادی که روی شکم می خوابند و دست های خود را در اطراف یا زیر بالشت قرار می دهند، افرادی اجتماعی و خونگرم هستند. علاوه بر این، چنین افرادی زیاد انتقادپذیر نیستند.


خوابیدن به پشت
این حالت می تواند منجر به درد کمر در بعضی از افراد شود. و اگر کمردرد داشته باشید، خوابیدن در این حالت می تواند درد کمر را بدتر کند. علاوه بر این، اگر در حین خواب خروپف می کنید یا دچار قطعی تنفس می شوید خوابیدن در این حالت می تواند باعث بدتر شدن این مشکلات شود. اگر یکی از این مشکلات رادارید و نمی توانید به شیوه ای از شر آن ها رها شوید به پزشک خود مراجعه کنید تا در درمان مشکلتان به شما کمک کند.
حالت کمر: سرباز. حدود 8 درصد از مردم جهان به این حالت خواب علاقه مند هستند. در این حالت فرد به پشت خود می خوابد و دست هایش کنار بدنش قرار می گیرند. بعضی از تحقیق ها می گویند که افراد علاقه مند به این حالت خواب معمولا افرادی ساکت هستند و از دیگران کناره می گیرند. علاوه بر این، چنین افرادی از خودشان و دیگران انتظار زیادی دارند.
حالت کمر: ستاره دریایی. حدود 5 درصد از مردم جهان این گونه می خوابند. در این حالت فرد روی کمر خود می خوابد و دست هایش در بالای سرش قرار می گیرند. بر اساس نتایج بعضی از تحقیق ها، چنین افرادی معمولا شنونده های خوبی هستند و نمی خواهند که مرکز توجه باشند.


خوابیدن به پهلو
برای خوابیدن به پهلو شیوه های زیادی وجود دارند، اما راحت ترین شیوه این است که به پهلو بخوابید و زانوهای خود را اندکی به سمت قفسه سینه خم کنید. به این حالت خوابیدن حالت جنینی نیز می گویند.
حالت پهلو: جنینی. حدود 40 درصد از مردم جهان این گونه می خوابند. این حالت خواب مرسوم ترین حالت خواب در میان خانم ها است، به طوری که تعداد خانم هایی که به این حالت می خوابند دو برابر تعداد مردهای علاقه مند به این حالت خواب است. نتایج بعضی از تحقیق ها نشان می دهند که چنین افرادی خونگرم، صمیمی و حساس هستند، اما در اطراف خود یک پوسته حافظتی دارند.
حالت پهلو: تنه درخت. در این حالت فردی که به پهلو خوابیده است دست هایش روی یا کنار پهلوهایش است. حدود 15 درصد از مردم جهان به مانند یک تنه درخت می خوابند. نتایج بعضی از تحقیق ها می گویند که چنین افرادی اجتماعی، آسان گیر و زودباور هستند.
حالت پهلو: آرزومند. حدود 13 درصد از مردم جهان به این حالت می خوابند. در این حالت پهلو دست های فرد به بیرون و جلوی بدنش قرار دارند. نتایج بعضی از تحقیقات نشان می دهند که چنین افرادی روشن فکر، اما شکاک هستند و وقتی که تصمیمی را می گیرند روی آن پافشاری می کنند.
حالت پهلو: قاشقی. وقتی که بدنتان نزدیک بدن همسرتان است به تعداد بیشتری از خواب برمی خیزید، اما در آغوش گرفتن همسر می تواند برای شما خوب باشد. در آغوش گرفتن همسر باعث می شود که بدن شما یک ماده شیمایی به نام اکسیتوسین (oxytocin) ترشح کند که می تواند استرس شمارا کاهش دهد، شمارا به همسرتان پیوند دهد و به خواب سریع تر شما کمک کند.


اگر خروپف می کنید
برای کاهش سطح سروصدا در طول خواب شبانه، حالت پهلو بهترین حالت است. اگر دوست دارید که روی کمرتان بخوابید، استفاده از چند بالشت می تواند در کاهش سروصدا موثر باشد. اگر خروپف شما باعث به نفس نفس افتادن شما یا احساس خستگی در روز بعد می شود یا اگر خروپف شما باعث بیدار شدن خودتان یا همسرتان می شود به پزشک خود مراجعه کنید. خروپف با صدای بلند می تواند نشانه ای از آپنه خواب یا قطعی تنفس در حین خواب باشد. چنین مشکلی می تواند منجر به سکته مغذی، فشارخون بالا و بیماری قلبی شود.


اگر کمردرد دارید
اگر مبتلابه کمردرد هستید حالت پهلو بهترین حالت برای خوابیدن شما است. برای اینکه فشار روی باسن ها و کمر خود را کاهش دهید می توانید بالشتی رابین پاهای خود قرار دهید. اگر فردی هستید که معمولا به پشت می خوابید می توانید یک بالشت را زیر زانوهای خود قرار دهید تا انحنای طبیعی کمر خود را حفظ کنید.
اگر باردار هستید
درصورتی که باردار هستید، حالت پهلو معمولا حالت راحت تر و سالم تری برای شما و کودکتان است. و اگر روی پهلوی چپ خود بخوابید بهتر است، چون در این حالت خون و مواد مغذی بیشتری به بدن شما رسانده می شود. اگر کمردرد دارید، زیر شکم خود بالشتی قرار دهید تا وزن را تحمل کند. علاوه بر این، خم کردن زانوها و قرار دادن یک بالشت بین زانوها نیز می تواند سودمند باشد.


تشک شما باید چگونه باشد؟
تشکی که مناسب با حالت خواب و بدن شما باشد می تواند برای شما سودمند باشد. تشک باید به حدی سفت باشد که کمر و حالت خواب شما را تحمل کند و علاوه بر این تشک باید به حدی نرم باشد که متناسب با فرم بدن باشد. به طورکلی، یافتن یک تشک خوب به این آسانی نیست و به همین دلیل بعضی از مغازه های تشک فروشی به مشتری خود اجازه می دهند که برای چند هفته از یک تشک استفاده کنند تا از مناسب یا نامناسب بودن آن برای خود مطمئن شوند.
منبع:WebMD


حالات خواب شما نشانه چیست؟
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • حالات خواب شما نشانه چیست؟


  سلامت نیوز: حالت خواب شما می تواند با چیزهایی همچون کمردرد، خروپف و تعداد بیدار شدن ها در حین خواب شبانه در ارتباط باشد. حتی حالت خواب شما می تواند بیانگر چیزهایی در مورد شخصیت شما نیز باشید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، بر همین اس
 • خواب کم نوزاد نشانه چیست؟


  پسر ۹ ماهه ای دارم که شبها خیلی زودبه زود از خواب بیدارمیشه ولی خیلی کم درحد۱۰دقیقه شیرمیخوره ومیخوابه دوباره یه ساعت دیگه بیدارمیشه.میخوام بدونم علتش چیه این همه بیدارمیشه وچیکار کنم بیشتر بخوابه
 • عرق کردن در خواب نشانه چیست؟


  بسیاری هستند که در خواب عرق می کنند اما این عرق ها همیشه به خاطر گرم بودن هوا نیست و می تواند دلیلی برای بیماری باشد پس بهتر است با دلایل اصلی تعرق شبانه آشنا شوید.
 • خواب سبک نوزاد، نشانه چیست؟


  شب ها هم نهایتا چهارساعت می خوابد. در طول روز هم سه ساعت به نظر شما مشکل مهمی است؟
 • لگد زدن یا ضربه زدن در خواب نشانه چیست؟


  طبق نتایج مطالعات، افرادی که عادت به لگد زدن یا ضربه زدن در خواب دارند ممکن است مبتلا به اختلال مرتبط با بیماری پارکینسون، بخصوص در مردان، باشند.
 • حرف زدن کودک در خواب، نشانه چیست؟


  اصلا از ما حرف شنوی ندارد. اغلب در خواب حرف می زند و دعوا می کند.
 • اختلالات خواب نشانه چیست؟


  به گفته محققان، اختلال خواب می تواند نشانه اولیه بیماری پارکینسون و سایر مشکلات نورولوژیکی باشد.
 • تمایل به خواب زیاد نشانه چیست؟


  همیشه دلیل خواب‌آلوده بودن و خستگی، کمبود خواب یا کار زیاد نیست. دلایل بسیاری وجود دارد که می‌تواند سبب شود شما همیشه احساس خستگی کنید.
 • خواب زیاد زن باردار نشانه چیست؟


  هفته 30 بارداری هستم. تا قبل از 6 ماهگی خوابم خیلی کم بود. اما الان خیلی زیاد شده.
 • صدای نوزاد در خواب، نشانه چیست؟


  دخترم در خواب گاهی برای چند ثانیه گریه می کنه و بعد خودش آرام میشه.
 • خواب زیاد در بارداری نشانه چیست؟


  خستگی در سه ماهه اول بارداری امری طبیعی و بسیار شایع است و حتی ممکن است تا آخر حاملگی ادامه داشته باشد.
 • از خواب پریدن نوزاد، نشانه چیست؟


  پسرم دو ماهشه الان دو روزه میخوابه همش تو خوابه از خواب میپره و نفس تندتند میزنه دستاشو میده بالا انگار ترسیده لطفا راهنمایی کنید اینا نشانه تشنجه؟ چیکار باید بکنم ؟
 • خروپف کودکان در خواب، نشانه چیست؟


  خروپف شبیه تمام صداهای دیگر توسط ارتعاشاتی ایجاد می‌شود که ذراتی را در هوا جهت ایجاد امواج صوتی ایجاد می‌کنند.
 • نشانه‌های یک «خواب خوب» از دیدگاه طب سنتی چیست


  دستیار تخصصی طب سنتی ایران در این مطلب نشانه‌های یک «خواب خوب» را تشریح کرد.
 • نشانه‌های یک «خواب خوب» از دیدگاه طب سنتی چیست


  دستیار تخصصی طب سنتی ایران در این مطلب، نشانه‌های یک «خواب خوب» را تشریح کرد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»