بازدید: 70

روسیه حمله هوایی به مناطق مسکونی ادلب را تکذیب کرد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 621239
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی وزارت دفاع روسیه حملات هوایی این کشور به مناطق مسکونی در استان ادلب سوریه را تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو،­ ایگور کوناشینکوف روز سه شنبه در بیانیه ای گزارشهای دیده بان حقوق بش سوریه درباره حملات هوایی روسیه به مناطق مسکونی در استان ادلب سوریه و کشته شدن دهها غیر نظامی را رد کرد.
کوناشیکوف افزود نیروی هوایی روسی هرگز مناطق مسکونی این کشور را بمباران نکرده است و گزارشهای دیده بان حقوق بشر سوریه که با استناد به  اظهارات شاهدان عینی و یا نیروهای کمک رسان داوطلب ارایه شده است، واقعیت ندارد چون دیده بان حقوق بشر سوریه در واقع اقدامات تروریست های جبهه النصره و دیگر گروههای مسلح را پوشش رسانه ای می دهد.
 سخنگوی وزارت دفاع روسیه تاکید کرد جنگنده های روسیه پس از پرواز های شناسایی و جمع آوری اطلاعات از منابع دیگر  10 هدف و موضع تروریست های مسلح را در استان ادلب بمباران کردند و  اهدافی که بر اثر حملات هوایی روسیه منهدم شدند از مناطق مسکونی دور بودند.
ایگور کوناشینکوف گفت جنگنده های روسیه پایگاههای زیر زمینی تروریست ها، انبارهای سلاح و مهمات، خودروهای زرهی، سامانه های پرتاب موشک و یک کارگاه ساخت خودروهای بمب گذاری شده را در استان ادلب هدف قرار دادند و همه این اهداف دور از مناطق مسکونی قرار داشتند.
گفتنی است دیده بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه مدعی شده بود بر اثر حملات هوایی روسیه در استان ادلب سوریه که بخش اعظم آن در کنترل تروریست های تکفیری  قرار دارد، دست کم  37 غیر نظامی از جمله 12 کودک کشته شدند.
رامی عبدالرحمن رئیس ر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه که یک نهاد مخالف دولت سوریه و مقر آن لندن است، اعلام کرد در حملات هوایی روسیه به بسیاری از محله ها و روستاهای ناحیه جسر الشغور در استان ادلب دست کم  37 غیر نظامی  کشته شدند. 

روسیه حمله هوایی به مناطق مسکونی ادلب را تکذیب کرد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها