بازدید: 52

نحوه شیردهی به نوزاد، زمان مهم است؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 608577
شیردهی باید در محیطی آرام و خالی از هر گونه تنش و اضطراب هم برای کودک و هم برای مادر باشد و حتما در زمان گرسنگی انجام شود.
گاز می‌گیرد، چنگ می‌زند و با ناخن سینه را خراش می‌دهد. اگر کودک شما هم هنگام شیر خوردن این رفتارهای عصبی را از خود نشان می دهد، گفتگو باپریسا زینلی بوجانی، روان درمانگر کودک و نوجوان شما را راهنمایی می‌کند تا در آرامش به فرزند دلبندتان شیر بدهید.

دلیل نا آرامی و رفتار خشونت‌آمیز بعضی از نوزادان هنگام شیر خوردن چیست؟
مواردی در شیرخوردن بچه مهم است که باید حتما رعایت شود مثل زمان مناسب شیردهی و محیط مناسب شیردهی. مسلما اگر هر یک از  موارد ذکر شده در زمان شیردهی اتفاق بیفتد کودک هنگام شیر خوردن رفتار‌های آزار‌دهنده از خود نشان می‌دهد.

زمان مناسب شیردهی چه زمانی است؟
مهم‌ترین و اولین نکته‌ای که مادران عزیز باید درباره ی شیر دادن به فرزند خود بدانند این است که به هیچ عنوان برای جلوگیری کردن از نق زدن و گریه های کودک به او شیر ندهند. همه‌ی گریه‌ها و بی قراری‌های کودک دلیلی بر گرسنگی او نیست که بخواهیم هر گریه‌ای را با شیر دادن به نوزادمان از بین ببریم؛ پس، قبل از هر چیزی دلیل گریه و بی‌قرار کودک را جستجو کنید و اگر کودک واقعا نیاز به شیر خوردن داشت و احساس گرسنگی کرد به او شیر بدهید.

محیط شیردهی باید چگونه باشد؟
شیردهی باید در محیطی آرام و خالی از هر گونه تنش و اضطراب هم برای کودک و هم برای مادر باشد و حتما در زمان گرسنگی انجام شود. کودک در سنین پایین‌تر همه‌ی امنیت روانی اطرافش را در مادر جستجو می‌کند و به صورت مستقیم مادر موضوع و عامل امنیت کودک محسوب می‌شود پس حالت روانی مادر در هنگام شیردهی در درجه‌ی بالایی از اهمیت قرار دارد که همواره باید به این موضوع مهم و اساسی توجه کرد. پس به هیج عنوان در شرایط عصبانیت، ناراحتی، گریه، اضطراب، شلوغی‌های بیش از حد به کودک شیر ندهید و هم چنین در شرایط ناآرامی خود کودک؛ همیشه سعی داشته باشید این موقعیت آرامش‌بخش را که هم برای مادر و هم برای کودک باید با لذت و عشق همراه باشد را با لحظه‌های تنش‌زا همراه نکنید.

برای آرام کردن کودکی که در حین شیر خوردن بی قراری می‌کند باید چه کاری انجام شود؟
در هنگام بروز رفتار‌های عصبی و بی قراری از جانب کودک مادر باید دست کودک را به آرامی بگیرد و حرکتی لذت‌بخش را جایگزین رفتار آزار‌دهنده کند، به طور مثال دست کودک را نوازش کند، ببوسد و به حالت نوازش به روی صورت و بدن خود بکشد؛ تکرار این حرکت و برقرای ارتباط فیزیکی آرام بخش بین مادر و کودک تا حد زیادی می‌تواند مانع این رفتارها شود.

اگر کودکی به رفتار‌های خشونت‌آمیز هنگام شیر خوردن عادت کرده باشد چه باید کرد؟
در صورتی که مادری از این روش‌ها اطلاع نداشته و این رفتار‌ها و کنش‌های آزار‌دهنده برای کودکش به عادت تبدیل شده یک راهکار ساده پیش روی شما قرار دارد و آن هم این است که در هنگام بروز این رفتارها مادر تحت هر شرایطی آرامش خود را حفظ کند. ممکن است بارها شاهد این صحنه بوده باشید که مادری در هنگام شیردهی به خاطر بی قراری‌ها و رفتار‌های غیر عادی کودکش عصبانی شده و رفتاری مشابه با رفتار کودک را با او داشته است، این برخورد به طور قطع اشتباه‌ترین کار است و وضعیت را بدتر می‌کند. در این پروسه این مادر است که متحمل عذاب بیشتری می‌شود و حالت عصبی او به صورت مستقیم روی کودک اثر می‌گذارد.نحوه شیردهی به نوزاد، زمان مهم است؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • نحوه شیردهی به نوزاد، زمان مهم است؟


  شیردهی باید در محیطی آرام و خالی از هر گونه تنش و اضطراب هم برای کودک و هم برای مادر باشد و حتما در زمان گرسنگی انجام شود.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، زمان و مکان مناسب


  همه‌ گریه‌ها و بی قراری‌های نوزاد دلیلی بر گرسنگی او نیست که بخواهیم هر گریه‌ای را با شیر دادن به نوزادمان از بین ببریم.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، خوب سیر شود


  همه‌ی مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند دل‌شان می‌خواهد نوزاد‌شان خوب شیر بخورد.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، روش صحیح آن


  خانمهایی که برای بار اول مادر شدن را تجربه می‌کنند، نیاز است تا روش صحیح شیر دادن به نوزاد را آموزش ببینند.
 • نحوه آروغ زدن نوزاد، بعد از شیردهی


  برای درمان نفخ شکم نوزادم چیکار کنم؟
 • نحوه شیردهی به نوزاد، ممکنه خفه بشه؟


  نیم ساعت بعد از شیر خوردن شیر از بینی او بیرون میاد و چون دماغش پر شیر می شه راه تنفسش بسته می شه و دست و پا می زند.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، فقط از یک پستان


  دخترم یازده ماهشه از دوماهگی از سینه چپم تغذیه میکرد و سینه راستم خشک شده. احساس میکنم شیرکافی ندارم امکانش هست بازم شیردهی از سینه راست داشته باشم؟
 • نحوه شیردهی به نوزاد، دوقلوها


  باور های غلطی در مورد شیر دادن به دو قلو ها وجود دارد، برخی بر این باورند که بهتر است فقط به یکی از نوزادان شیر مادر بدهند ولی این حرف کاملا غلط است.
 • نحوه شیردهی صحیح به نوزاد، فوت و فن


  در اینجا چند نکته برای اینکه شیردهی به نوزاد عزیزتان را بصورت صحیح و بدون مشکل انجام شود برای تان ذکر می کنیم.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، انواع روش‌ها


  اگر فرزندتان شیر خشک هم می خورد باید بلد باشید چطور به او شیر بدهید؛ اصلا شیر خوردن آدابی دارد، از موقعیت بدن مادر و کودک تا اینکه مادر بفهمد شیرش به طور صحیح خارج می شود یا نه؛ با خواندن این مطلب در شیردهی به نوزادان متخصص خواهید شد.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، آموزش چند مدل مختلف


  اولین چیزی که بعد از مادر شدن یاد می گیرید این است که می فهمید شیردهی به ظاهر ساده چقدر کار سخت و دشواری می تواند باشد.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، دختر و پسر دارد؟


  اولین کلماتی که پزشک در پاسخ به پرسش نهفته یا آشکار مادر بر زبان می آورد این است که پسر است یا دختر.
 • نحوه شیردهی به نوزاد نارس، چگونه است؟


  در این مطلب می‌توانید با ضرورت شیر مادر برای نوزادان زودرس، چگونگی شیردهی به نوزاد زودرس و راهکارهای رفع مشکلات شیردهی به نوزاد زودرس آشنا شوید.
 • نحوه شیردهی به نوزاد، چگونه عمل کنیم؟


  همه ما می دانیم که شیر مادر مناسب ترین تغذیه برای نوزاد به شمار می رود و شامل انواع مواد مغذی لازم برای رشد کودک می باشد.
 • تغذیه نوزاد رفلاکسی، نحوه شیردهی


  دخترم امروز سه ماهش تموم میشه ، هفته گذشته سونو گرافی براش انجام دادیم که مشخص شد ریفلاکس شدید داره.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها