بازدید: 47

منصوریان: از فدراسیون فوتبال و ساکت هیچ وقت نمی‌گذرم!

منبع : فردا نیوز کد خبر: 603031
سرمربی تیم استقلال از مردم ایران بابت اتفاقات اخیر برنامه ۹۰ عذرخواهی کرد.

سرمربی تیم استقلال از مردم ایران بابت اتفاقات اخیر برنامه ۹۰ عذرخواهی کرد.

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم استقلال از مردم ایران بابت اتفاقات اخیر برنامه ۹۰ عذرخواهی کرد.
 
علیرضا منصوریان پس از تساوی یک - یک استقلال تهران مقابل ذوب‌آهن، اظهار داشت:  عذرخواهی می‌کنم دیر آمدم، چون داخل رختکن بودم و با بازیکنان صحبت می‌کردم. پیش از اینکه درباره بازی صحبت کنم، ابتدا از پیشکسوتان فوتبال بابت اتفاقاتی که در برنامه 90 افتاد که حتی صدای علی‌پروین و علی جباری را هم در آورده بود، معذرت می‌خواهم. همچنین از مردم ایران که سواد اجتماعی بالایی دارند از آنها هم بابت آن اتفاقات عذرخواهی می‌کنم، چون اتفاقات بدی بود و نقاط تاریکی بود که در آن برنامه به قداست مربیگری توهین شد، از عادل فردوسی‌پور خرده نمی‌گیرم. چون برنامه او در مسیر خوبی در حال حرکت بود که خودش هم گفت نباید اسرار خانواده فاش شود. آن برنامه نقطه تاریکی بود که بابت آن از همه و به خصوص پیشکسوتان عذرخواهی می‌کنم.
 
خدا به جوانی‌ام رحم کرد که هم دربی را بردیم و هم دوم شدیم

وی ادامه داد: سال گذشته حدود 17 - 18 ماه پیش وقتی که به استقلال آمدم یادم هست، در آکادمی فوتبال یک کنفرانس خبری برگزار کردم که خیلی سر حال و با ذوق زیاد می‌خواستم کارم را شروع کنم، طی این مدت مطمئناً هواداران به من کمک زیادی کردند، اما شرایط که جلوتر رفت تیم کم کم با حواشی روبه‌رو شد، من در آن کنفرانس خبری گفتم که دربی را می‌بریم و بعد دیدم که استقلال چهار پنج سال است که موفق نشده در دربی پیروز شود و به خودم گفتم که این چه قولی بود که من دادم. در ادامه در کنفرانس گفتم که تیم را آخر فصل به رده اول یا دوم می‌رسانم، که خدا را شکر خداوند به جوانی‌ام رحم کرد که ما موفق شدیم هم در دربی پیروز شویم و هم تیم را در رده دوم تحویل دهیم.
 
از هوادار استقلال بابت شعارهایی که شنیدم ناراحت نیستم

سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: من در استقلال روز‌های خوبی را داشتم و به نقطه‌ای که فکر می‌کردم نقطه ایده‌آلی است، رسیده بودم، من قبل از اینکه به استقلال بیایم می‌توانستم سال قبل‌تر به‌عنوان سرمربی به استقلال بازگردم، اما صبر کردم. در روزی که ما اولین تمرین‌مان را با استقلال در کمپ برگزار کردیم حدود پنج هزار نفر جمعیت به آنجا آمده بود. این صحنه برای من خیلی لذت‌بخش و بسیار ایده‌آل بود. هوادارانی که امروز روی سکوها شعار حیا کن، رها کن سر دادند، من از آنها اصلاً‌ ناراحت نیستم. به‌هر حال سن این هواداران عوض شده است. درگذشته روی سکوها هواداران پیشکسوتی بودند که حتی تجربه آنها از سرمربی تیم هم بیشتر بود. من به عشق استقلال در سن شش هفت سالگی هوادار این تیم شدم و در سکوهای 18 - 19 و 20 می‌چرخیدم. به همین دلیل الان اصلاً از هوادار استقلال بابت شعارهایی که شنیدم ناراحت نیستم. می‌دانم این هواداری که روی سکو هست روزهای خوبی را با من گذرانده است. هرچند در سال‌های گذشته ما بزرگانی چون مظلومی، دهداری، حجازی و پورحیدری را از دست دادیم اما من هنوز استقلال را با قهرمانانش دوست دارم و از وقتی که وارد این تیم شدم مواظب بودم شأن قهرمانان این تیم شکسته نشود و شعار حیا کن، رها کن برای من به بدتر از آن ختم نشود. هرچند که برای افرادی در گذشته رخ داده بود.
 
به این نقطه رسیدم که هوادار مانند سال گذشته صبر ندارد

منصوریان افزود: بعد از بازی در رختکن با بازیکنانم صحبت کردم و آنها را نصیحت کردم که حرمت‌ها را نشکنند و به پیشکسوتان احترام بگذارند. من می‌توانستم پس از بازی مقابل پدیده از تیم بروم. من نمی‌خواهم بگویم که فلانی پشتم را خالی کرده است یا از اتفاقات برنامه 90 ناراحت هستم. واقعاً درباره این برنامه خنده‌ام می‌گیرد که فکر کنم باید ثابت کنم که دروغی نگفته‌ام. خدا را شکر خودم را در این برنامه کنترل کردم و خیلی از کوره در نرفتم. باید بگویم که مرا به آخر خط رساندند. یک زمانی هست که شما به آخر خط رسیده‌اید، اما شما را در فوتبال ایران به آخر خط می‌رسانند. به این نقطه رسیدم که هوادار مانند سال گذشته صبر ندارد. در دیدار مقابل ماشین‌سازی در فصل گذشته راحت از این تونل می‌رفتم، اما زمانی که امروز می‌خواستم از این تونل رد شوم بهتاش فریبا که اشک در چشمانش جمع شده بود، اجازه این کار را نداد. من با این ادبیات حیا کن، رها کن آشنا نیستم. مگر چه چیزی می‌شود که من از این تونل عبور کنم؟ من دست پرورده همین هواداران هستم. آنها مرا تبدیل به شماره 10 و سپس سرمربی استقلال کردند.
 
بعد از بازی مقابل پدیده می‌خواستم بروم اما دستیارانم گفتند بمان و بجنگ

وی در ادامه تصریح کرد: فکر می‌کنم صبر برای تولیدات داخلی خیلی کم است. من آدم شجاعی هستم و می‌گویم که مرا به آخر خط رساندند. در این دو هفته تنهاترین آدم بودم و خانواده‌ام خیلی اذیت شدند. بازیکنانم هم شرایط سختی را پشت سر گذاشتند. من می‌توانستم پس از شکست مقابل پدیده از استقلال بروم، زمانی هم که به وسط زمین رفتم خدا را شکر کردم و آماده رفتن شدم، اما دستیارانم گفتند بمان و بجنگ. امروز هم که بازی شروع شد با انرژی خوبی بالا آمدم، اما احساس کردم که سکوها ملتهب است. پس از گل ما نیز هواداران 2 شقه شده بودند و خدا را خوش نمی‌آید که هواداران انقدر اذیت شوند. فهمیدم که یک آفساید می‌تواند سرنوشت یک مربی را عوض کند.
 
می‌گویند که انسان‌های بی‌مو خوش‌شانس هستند اما من نبودم!

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: چند وقت پیش محمدرضا ساکت صحبت‌هایی را به بهتاش فریبا گفته بود. نمی‌خواهم بگویم که چه اتفاقاتی رخ داد. آقای تورک مرا به کمیته اخلاق دعوت کرد و برخلاف قوانین 3 بازیکن مرا محروم کردند، به نظرم می‌شد جلوی اینها را گرفت. می‌گویند که انسان‌های بی‌مو خوش‌شانس هستند اما من نبودم!
 
هواداران استقلال گفتند حیاکن و رها کن اما بازهم آنها را دوست دارم

منصوریان همچنین گفت: روی صحبتم با مهدی تاج است. می‌خواهم بگویم که فوتبال ادامه دارد و باید فوتبالی‌ها در مسند بمانند. یک آفساید می‌تواند سرنوشت یک تیم را عوض کند و شما دیدید که ما پس از گل حریف چند موقعیت را از دست دادیم. امروز آخر خط من است. من هواداران استقلال را با وجود سردادن شعار «حیا کن رها کن» دوست دارم. آنها سال گذشته صبر کردند و من تیم را درست کردم.
 
امروز از تیمی که به عشق آن مربی شدم، جدا می‌شوم

وی اظهار داشت: می‌توانستیم در نیمه اول با دو سه گل به رختکن برویم، اما بازیکنانم به دلیل استرسی که داشتند نتوانستند از موقعیت‌ها استفاده کنند. بازیکنانم خیلی زحمت کشیدند و در صورت هر کدام از آنها می‌دیدم که می‌خواهند برای سرمربی خود جان بدهند. هر کدام از آنها یک خوشه از این کلاف را گرفته بودند. من امروز از تیمی که به عشقش مربی شدم جدا می‌شوم. وقتی یک نفر مربی استقلال می‌شود باید آماده انتقادات نیز باشد و من بابت این مسئله از پیشکسوتان ناراحت نیستم، چون آنها نیز زحمت کشیدند.
 
افتخار می‌کنم که شاگر مکتب استقلال هستم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به بازیکنانم گفتم که روز آخرم است و دیگر نمی‌توانم خانواده استقلال را اذیت کنم. از مربیان و سرپرست تیم تشکر می‌کنم. من عاشق لبخند این دو نفر بودم و افتخار می‌کنم که شاگر مکتب استقلال هستم. نمی‌خواهم هواداران بیش از این اذیت شوند و نمی‌توانم قول بازی بعدی را بدهم و امروز هم از همه خداحافظی کردم.
 
دیگر مقابل استقلال نمی‌ایستم حتی به قیمت فسخ قراردادم!

منصوریان همچنین خاطر نشان کرد: اگر به کار مربیگری ادامه بدهم، ان‌شاءالله بستری فراهم نشود که در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال قرار بگیرم. من در گذشته نمی‌دانستم زمانی که تیمم به استقلال گل می‌زند، باید خوشحالی کنم یا نه. اگر به کار مربیگری ادامه بدهم امکان ندارد در ورزشگاه آزادی جلو استقلال بایستم، حتی اگر این کار به قیمت فسخ قراردادم باشد.
 
از فدراسیون فوتبال و ساکت هیچ وقت نمی‌گذرم

وی خاطر نشان کرد: از فدراسیون فوتبال و ساکت هیچ وقت نمی‌گذرم. باید بگویم که یک آفساید می‌تواند یک زندگی را تمام کند.
 
از برنامه 90 درس گرفتم و دیگر اشتباهم را تکرار نمی‌کنم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به طرح این موضوع که شما در کنفرانس خبری که در آکادمی فوتبال برگزار کردید به هواداران قول دادید که یک روزی افشا می‌کنید که چه کسانی به استقلال ضربه می‌زنند، گفت: از من نخواهید که این را الان بگویم. من از برنامه 90 درس گرفتم و دیگر این اشتباه را تکرار نمی‌کنم. وقتی اسم ساکت و فدراسیون را آوردم، چون واقعاً چیزهایی را به چشم دیدم. من در آبادان دیدم اشتباهات داوری را و همچنین در این بازی که یک گل آفساید سه امتیاز را از ما گرفت. اگر بخواهم اسم بیاورم باید اسم 15 یا 16 نفر را به زبان بیاورم. من به عادل اعتراضی ندارم، چون جریان برنامه‌ای که دارد جریانی چالشی است و دیگر نمی‌خواهم این قضایا تکرار شود. من گفتم نام کسانی را که به استقلال ضربه می‌زنند، اعلام می‌کنم و در این مدت هر یک ماه یک بار دو اسم به ذهنم می‌آمد.
 
استقلال هیولای درون دارد اما پرسپولیس آن را از خود دور کرده است

منصوریان ادامه داد: قدیمی‌ها می‌گفتند استقلال هیولای درون دارد و وقتی که وارد این تیم می‌شوید واقعاً می‌بینید که استقلال هیولای درون دارد. هیولای استقلال خود ما هستیم، کسانی که در این تیم هستند. ما همیشه نگاه می‌کنیم به صندلی داغ سرمربیگری و مدیریت این تیم و این هیولای درون ماست. فکر می‌کنم پرسپولیس در سال 94 موفق شد از این هیولای درون فرار کند. شما الان در این تیم هیچ وقت سر و صدایی از پیشکسوتان این تیم نمی‌شنوید، اما در استقلال این هیولای درون هنوز وجود دارد. قبلاً گفته بودم که تیم رقیب ما چند سال پیش موفق شد این هیولا را از خود دور کند.
 
برای آوردن بعضی‌ها به استقلال واقعاً کار کارشناسی نشده است

وی در ادامه با اشاره به سیستم مدیریت باشگاه استقلال، تصریح کرد: ما در باشگاه تصمیمات شخصی داشتیم. یک مثال می‌زنم که بحث جمع شود، الان فکر می‌کنید اگر من را بردارند و بدون سواد و اطلاعات در یک وزارتخانه به عنوان وزیر بگذارند من چه عکس‌العملی خواهم داشت؟ من ذوق‌زده می‌شوم و در همان ابتدا تصمیمات عجیب و غریب می‌گیرم و دیگر نگاه نمی‌کنم که قبلاً در این وزارتخانه و در این ساختمان چه کسانی کار می‌کردند، تصمیماتی می‌گیرم و بعد هم پای آنها ایستادگی می‌کنم. برای آوردن بعضی‌ها به استقلال واقعاً کار کارشناسی نشده است و آنها به یکباره می‌آیند. از هواداران می‌خواهم شأن مدیریت باشگاه را حفظ کنند، چون مدیر ما 20، 30 سال در فوتبال بوده است، اما شما وقتی آدم‌ها را بدون کارشناسی به مجموعه‌ای وارد می‌کنید، این می‌شود. ما در حوزه فوتبال به اشخاصی احتیاج داریم که فوتبال را بفهمند، برخی از افراد سیاسی وجود دارند که حتی آنها فوتبال را به خوبی می‌شناسند و می‌توانند کارشناسی کنند، که وجود این آدم‌ها هم در فوتبال می‌تواند مفید باشد. من نمی‌خواهم دوباره احساساتی شوم، اما این درخواست را دارم که اجازه بدهیم مدیران خوب به فوتبال بیایند نه این که حتماً از خود فوتبال باشند. یکسری آدم را بیاوریم که به جایگاه خودشان احترام بگذارند، چون وقتی طرف به خودش احترام بگذارد به شما هم احترام خواهد گذاشت.
 
تیم ما فوق‌العاده فضای استرس داشت و با نگرانی به زمین آمد

سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که چرا استقلال تنها یک موقعیت توسط علی قربانی به دست آورد، گفت: من این پرسش شما را به این عنوان که شما یک هوادار هستید، گوش می‌دهم. شما در جایگاه خبری آمده‌اید، اما انگار به‌عنوان یک هوادار احساساتی شده‌اید. در نیمه اول کاملاً مسلط بر بازی بودیم، اما اینکه چرا این عملکرد خوب فنی تیم به سرمنزل مقصود نمی‌رسد باید بدانید که تیم ما فوق‌العاده فضای استرس داشت و با نگرانی به زمین آمد. این در حالی بود که تیم ما پارسال نگران به زمین نمی‌آمد. ما سال گذشته عقب می‌افتادیم و می‌بردیم، 10، 11 بازی را با پیروزی‌های سه گله به پایان رساندیم. برای خلق موقعیت بازیکنان باید فضای روحیه خوبی داشته باشند. به جرأت می‌گویم اگر می‌توانستیم یک بر صفر پیروز شویم شما می‌گفتید استقلال از بحران خارج شده است.
 
نمی‌دانستیم با گریه‌های نورافکن چه کنیم

منصوریان افزود: مقابل پدیده بازیکنان ما پنج بار با دروازه‌بان حریف تک به تک شدند، اما این موقعیت‌ها را از دست دادند که این به خاطر استرس تیم بود. با تمام احترامی که برای گل‌گهر سیرجان قائلم معتقدم استقلال باید این تیم را خیلی راحت شکست می‌داد، اما در این بازی هم موقعیت‌های زیادی از دست دادیم. من هم زمانی مانند شما یک هوادار بودم و از این وضعیت ناراحت می‌شدم، اما بدانید تیم ما استرس زیادی داشت. اگر فیلم نیمه دوم بازی را یکبار دیگر نگاه کنید می‌بینید که ما چند بار موقعیت‌های خوبی را از دست دادیم، اما باید اعتمادبه‌نفس را از روی سکوها بگیریم. بازیکن ما نگران است. آنها در رختکن گریه می‌کردند و نمی‌دانستیم با گریه‌های پشت سر هم نورافکن چه کنیم. این چند پیام دارد، شرایط ما اکنون خوب نیست، برای به موفقیت رسیدن باید حدود 15، 20 آیتم را داشته باشیم. یکی از این آیتم‌ها در ورزشگاه آزادی سکوهاست  و عامل دوم نحوه آمادگی تیم است. ستاره‌ها نیازی به کار تاکتیکی ندارند و زمانی که می‌بینیم ستاره‌ها شرایط مطلوبی دارند و اعتمادبه‌نفس خوبی هم می‌گیرند نباید موفقیت تیم را به پای کارهای تاکتیکی گذاشت.
 
خنده عضو هیئت مدیره باشگاه برایم خیلی عجیب بود

وی با بیان اینکه شب بازی با پدیده فضای بدی را داشته است، اظهار داشت: فردای شب برنامه 90 و زمانی که تکرار این برنامه را دیدم خنده‌ام گرفت و خنده عضو هیئت مدیره باشگاه برایم خیلی عجیب بود. باید حرف‌ فردوسی‌پور را گوش می‌دادیم و از این موضوع بیرون می‌آمدیم، اما الان شب سختی را پشت سر نگذاشتیم. گفتیم که اگر ببریم می‌رویم برای بهبودی شرایط تیم و اگر هم شکست بخوریم پیش‌بینی این اتفاقات را کرده بودیم.
 
50 نفر می‌گویند ما منصوریان را به استقلال آوردیم!

سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال در خصوص صحبت‌های قلعه‌نویی که گفته بود من منصوریان را به استقلال آوردم، یادآور شد: من حدود 45، 46 سال دارم و 50 نفر می‌گویند ما منصوریان را به استقلال آوردیم، بعضی از این افراد که مربی من هم نبودند و به من می‌گویند یادت می‌آید ما تو را به استقلال آوردیم و من هم شک می‌کنم که نکند آنها باعث آمدن من به استقلال شدند، در آمدن من به استقلال چهار نفر دخالت داشتند. یکی نصرالله عبداللهی بود، که زمانی که از بازیکنی خوشش بیاید او را برای حضور در استقلال کاندیدا می‌کند. زمانی که روبه‌روی استقلال بازی می‌کردم اگر حدود 100 نمره خوب بودم، مقابل استقلال 10 هزار خوب بازی می‌کردم تا مربیان این تیم مرا ببینند و به استقلال بیاورند. پس از عبداللهی، بهتاش فریبا بود که باعث آمدن من به استقلال شد. بله، قلعه‌نویی هم برای آمدن من به استقلال خیلی کمک کرد.

منصوریان: از فدراسیون فوتبال و ساکت هیچ وقت نمی‌گذرم!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها