بازدید: 54

داستان غم‌انگیز یک مسلمان روهینگیایی؛ «رشیدا» چگونه 3 فرزندش را از گلوله‌های ارتش میانمار نجات داد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 573900
ارتش میانمار طی هفته‌های گذشته با یورش به محل سکونت مسلمانان این کشور در استان راخین و با آتش‌زدن خانه‌های آنها تاکنون بیش از 4 هزار نفر از آنها را کشته و نزدیک به 270 هزار نفر دیگر در مرزهای میانمار و بنگلادش آواره شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، ارتش میانمار طی هفته های گذشته با یورش به محل سکونت مسلمانان این کشور در استان راخین و با آتش زدن خانه های آنها تاکنون بیش از 4 هزار نفر از آنها را کشته و نزدیک به 270 هزار نفر دیگر در مرزهای میانمار و بنگلادش آواره شده اند.


وب سایت شبکه خبری «الجزیره» در گفتگویی با «رشیدا» یکی از مسلمانان آواره شده گوشه ای از درد و رنج این روزهای مسلمانان روهینگیا را نشان می دهد.


«رشیدا» خانم 25 ساله اهل استان راخین میانمار است که 9 روز پیش و در پی هجوم نیروهای نظامی میانمار موفق به فرار شده تا از مرگ حتمی نجات یابد. رشیدا در ادامه داستان زندگی خود را شرح می دهد.

راشیدا


اسم من «رشیدا» است، 25 سال سن دارم. پیش از انقلاب آراکان (اعتراض مسلمانان علیه ظلم‎های دولت میانمار) زندگی خیلی آرام و ساده ای داشتم. من و شوهرم به همراه سه فرزندمان خانه ای متعلق به خودمان داشتیم و با کشاورزی در زمین‎های کشاورزی مان زندگی مان را می گذراندیم. همه چیز خوب و آرامش بخش بود و احساس خوشبختی می کردیم تا اینکه بحران آغاز شد.


پس ازحمله نظامیان ارتش مجبور شدیم همه دارایی مان را جا بگذاریم و فرار کنیم. نیروهای دولتی خانه و مزرعه هایمان را آتش زدند بنابراین ما دیگر چیزی برای خوردن نداشتیم و دیگر نمی توانیم آنجا زندگی کنیم.


هنگامی که نیروهای ارتش به روستای ما هجوم آوردند بی هدف شروع به تیراندازی به سمت مردم می ‎کردند، من به سرعت به همراه سه بچه ام به سمت جنگل فرار کردیم و تا در انبوه درختان پنهان شویم. بچه ها خیلی ترسیده بودند. هنگامی که بچه ها را در جای امنی در جنگل پنهان کردم و به سمت خانه برگشتم با چشمان خودم دیدم که شمار زیادی از مردم روستا کشته شده اند و جنازه های آنها همه جا پراکنده بود.

میانمار


از جنگل به مدت 8 روز پیاده روی کردیم تا به مرز بنگلادش رسیدیم. خیلی گرسنه بودیم و در این مدت 8 روز هیچی برای خوردن نداشتیم و مجبور بودیم با برگ درختان گرسنگی مان را رفع کنیم. بچه ها مدام از من غذا می خواستند، اما ما از ترس جانمان هیچ چیزی را با خودمان نیاورده بودیم. من تنها خوشحال بودم که توانستم بچه هایم را از مرگ گلوله نجات دهم.


با یک قایق کوچک از مرز عبور کردیم، خیلی ترسناک بودم، در طول مسیر مدام این حس را داشتم که داریم غرق می شویم به همین دلیل بچه هایم را محکم بغل کرده بودم.

میانمار


«رشیدا» که اکنون خود را به خاک بنگلادش رسانده شرایط کنونی خود را اینگونه شرح می دهد: اینجا بسیار غمگینم، ما خودمان حیوان خانگی داشتیم، مزرعه داشتیم ،خانه داشتیم و یک روستای زیبا در کشور خودمانو مجبور شدیم همه اینها را جا بگذاریم و من مطمئن هستم که شما می توانید شرایط کنونی ما را درک کنید. دلم برای خانه مان تنگ شده احساس بی کسی و بی پناهی دارم و نمی دانم که چه سرنوشتی در انتظار ماست.


کسی در بنگلادش از ما حمایت نمی کند. مردم بنگلادش با ما خیلی مهربان هستند، به ما غذا و پوشاک می دهند، اما من تا حالا هیچ سازمان بین الملی را ندیده ام که با ما کمک کند. ای کاش این سازمان‎ها به ما کمک می کردند، ما به غذا نیاز داریم.


«رشیدا» در آخر خطاب به مردم و کشورهای جهان می گوید: پیام من به جهان این است که ما آرامش و صلح می خواهیم ما بدون صلح هیچ آینده ای نداریم.

میانمار


داستان «رشیدا» تنها یک مورد از خیل عظیم مسلمانان مظلومی است که در روزهای اخیر قربانی ساخت وپاخت دولت میانمار و خاندان سعودی شده اندم. بنا برآخرین گزارش سازمان ملل در پی خشونت‎های نیروهای دولتی میانمار علیه مسلمانان تاکنون بیش از 300 هزار تن از مسلمانان روهینگیا آواره شده اند و 4 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/


داستان غم‌انگیز یک مسلمان روهینگیایی؛ «رشیدا» چگونه 3 فرزندش را از گلوله‌های ارتش میانمار نجات داد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها