بازدید: 199

مصرف دارو‌های ضد افسردگی در دوران بارداری با ابتلای کودک به مشکلات سلامت روانی ارتباط دارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 558566
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد کودکان مادرانی که در دوران بارداری دارو‌های ضد افسردگی مصرف می‌کردند درمعرض خطر شدید ابتلا به اختلالات روانی در بزرگسالی قرار داشتند.
مصرف دارو های ضد افسردگی در دوران بارداری با ابتلای کودک به مشکلات سلامت روانی ارتباط داردبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان و به نقل ازخبرگزاری یونایتدپرس، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد کودکان مادرانی که در دوران بارداری دارو های ضد افسردگی مصرف می کردند درمعرض خطر شدید ابتلا به اختلالات روانی در بزرگسالی قرار داشتند.
 
محققان دانمارکی در این مطالعه اطلاعات بیش از ۹۰۵ هزار کودک متولد دانمارک را در فاصله زمانی میان سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۲ بررسی کردند. سلامت این کودکان برای بیش از ۱۶.۵ سال مورد پیگیری قرارگرفته بود.
 
در طول این دوره پیگیری ۳۲ هزار و ۴۰۰ کودک به یک اختلال روانی مبتلا شدند.
 
این درحالی بود که در این دوره بررسی ۱۵ ساله خطر ابتلا به اختلالات روانی درمیان کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری دارو های ضد افسردگی مصرف نکرده بودند، تنها پنج درصد بود.
 
اما این خطر در میان کودکان مادرانی که قبل از بارداری دارو های ضد افسردگی مصرف کرده بودند، ۱۱.۵ درصد بود و در میان کودکان مادرانی که قبل از بارداری و در دوران بارداری دارو های ضد افسردگی مصرف کرده بودند و یا مادرانی که در دوران بارداری شروع به مصرف دارو های ضد افسردگی کرده بودند بیش از ۱۴.۵ درصد بود.
 
با این حال محققان متذکر شدند از آنجاییکه این مطالعه یک رابطه علت و معلولی را نشان نمی دهد، باید یافته های این مطالعه را باید با احتیاط تعبیر کرد.
 
دکتر 'ژیائوکین لو' از دانشگاه اوهوش در دانمارک و همکارانش که از نویسندگان این مطالعه هستند، گفتند: مادران مبتلا به علائم شدید افسردگی بیشتر احتمال دارد که در طول بارداری به درمان ادامه دهند.
 
این محققان همچنین تایید کردند که گرفتن تصمیم برای متوقف ساختن و یا ادامه دادن به مصرف دارو های ضد افسردگی در دوران بارداری باید به صورت مشترک توسط بیماران و پزشکان صورت گیرد.
 
محققان گفتند: میان دو تا ۸ درصد زنان باردار در دوران بارداری داور های ضد افسردگی مصرف می کنند.
 
این مطالعه در شماره ۶ سپتامبر مجله BMJ منتشر شده است.

 
 
 

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

 
منبع: ایرنا

مصرف دارو‌های ضد افسردگی در دوران بارداری با ابتلای کودک به مشکلات سلامت روانی ارتباط دارد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها