بازدید: 189

فرانسوی‌ها خطاب به ترامپ: مجسمه آزادی را پس بده!

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 54930
کاربران فرانسوی شبکه‌های اجتماعی، از آمریکا خواستند مجسمه آزادی را، که هدیۀ فرانسه به واشنگتن بود، به این کشور پس بدهد.
فرانسوی‌ها خطاب به ترامپ: مجسمه آزادی را پس بده!به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه العالم، کاربران شبکه های اجتماعی، در واکنش به فرمان های نژادپرستانۀ ترامپ ضد مهاجران، از آمریکا خواستند، مجسمۀ آزادی را که هدیۀ فرانسه به این کشور بود، پس بدهد.

مجسمۀ آزادی، در سال 1886، به مناسبت صدمین سالگرد استقلال آمریکا، به عنوان نمادِ دوستی میان فرانسه و آمریکا، به واشنگتن اهدا شد.

روی این مجسمه شعری نقش بسته که در بیت اولِ آن آمده است: "فقیرانت را به من بده، ضعیفانت را که در آرزوی تنفسِ آزادی، صف بستند."

با امضای فرمان ترامپ ضد مهاجران، به نظر می رسد که آمریکا دقیقاً به کشوری ضد مهاجران تبدیل شده است؛ زیرا بر پایۀ این قانون، سفرِ اتباع 7 کشور به آمریکا ممنوع شده است.

این مساله، سبب شکل‌گیری تظاهرات و اعتراضات متعدد در فرانسه شد و مردم این کشور از خیابان سلیکون تا خیابان های الیزه، تظاهرات کردند.

کاربران شبکه های اجتماعی نیز مجسمۀ آزادی را به عنوان سازوکاری برای اعتراض برگزیدند تا پیامی شدیداللحن به آمریکا برسانند.

یکی از کاربران فرانسوی نوشت: آیا راهی وجود دارد که فرانسه، مجسمه آزادی را پس بگیرد؟ گویا این مجسمه دیگر در آمریکا فایده ای ندارد.

یکی دیگر از کاربران فرانسوی نوشت: آن چه در آمریکا می گذرد، تهوع‌آور است، از مسئولان آمریکایی می خواهیم حداکثر تا ماهی می آینده، مجسمۀ آزادی را به فرانسه پس بدهد.

یکی دیگر از کاربران خطاب به ترامپ نوشت: خندیدن بس است آقای ترامپ، ما فوراً خواهان بازپس گیری مجسمۀ آزادی هستیم.

مجسمه آزادی در جزیرۀ آزادی بر کرانۀ رودخانۀ هادسون واقع شده و نماد آزادی به شمار می رود.
این مجسمه، روبروی جزیرۀ الیس قرار گرفته است که دروازۀ ورود مهاجران به آمریکا در قرن بیستم به شمار می رفت مجسمۀ آزادی همچنین نماد مهاجرت جمعیِ گسترده است که بخشی از هویت آمریکا را تشکیل می‌دهد.انتهای پیام/

فرانسوی‌ها خطاب به ترامپ: مجسمه آزادی را پس بده!
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 152

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها