بازدید: 58

فناوری تنها راه تولید و اشتغال در کشور / ۱۰ فناوری حوزه سلامت در کشور داریم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 541582
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تولید و اشتغال در کشور از عوامل مهم توسعه‌یافتگی است که فناوری راهکار رسیدن به این مهم می‌باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا خرم خورشید رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم رونمایی از دستگاه حمل بیمار در مرکز رشد فناوری سلامت ابن سینا گفت: امسال سال تولید و اشتغال و اقتصاد مقاومتی است که در این راستا باید به سمت فناوری های مختلف و واحدهای فناور متشکل از اساتید و دانشجویان که پتانسیل شرکت دانش بنیان را دارند پیش برویم، می توان گفت اهمیت فناوری های مرتبط به سلامت از عوامل راهگشا ی بسیاری از مشکلات کشور است.

 وی گفت: در فناوری های مختلف باید به دنبال فناوری هایی با ارزش افزوده بالا باشیم به عنوان مثال تولید سیمان و فولاد هم نیاز کشور است اما با توجه به عوارض زیست محیطی و ارزش افزوده پایین و در قیاس با استنت دارویی چند گرمی با ارزش افزوده بالا باید به سمت فناوری های سلامت حرکت کنیم.

 خرم خورشید اظهار کرد: حدود 10 فناوری حوزه سلامت وجود دارد که برای بهره مندی از فناوری ها و توسعه فناوری ها نیازمند ارتباطات بین بخشی هستیم.

 وی داروهای بیوتکنولوژی، کیت های تشخیصی، بیو انفورماتیک، تجهیزات پزشکی و توانبخشی و غیره را مربوط به فناوری سلامت دانست و افزود: باید برای ارتقای سلامت تمرکز بیشتری روی فناوری سلامت داشته باشیم و از واحدهای فناو ر و مراکز رشد حمایت کنیم.

 رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار کرد: خوشبختانه شرکت دانش بنیان میثیا صنعت یکی از مراکز رشد در خصوص فناوری سلامت است که امروز شاهد رونمایی دستگاه حمل بیمار از این واحد فناو ر بودیم و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با داشتن کلینیک ها و مراکز متعدد میزبان این دستگاه است و اجازه استفاده از دستگاه حمل بیمار برای بیماران ارجاع یافته به مراکز درمانی علوم بهزیستی را می دهد. 

وی تصریح کرد: حمل بیماران اعم از ضایعات نخاعی ، فلج مغزی، ام اس، سالمندان، بیماران روانی بستری شده، زخم بستری ها، بیماران بیهوش و غیره نیازمند توجه و دقت بالاست که دستگاه حمل بیمار از ضرورت های مراکز درمانی و توانبخشی محسوب می شود.

خرم خورشید افزود: در بیمارستان ها حمل بیمار با بیماربران است که این افراد نیز بعد از چند سال دچار کهولت، فرسودگی حرکتی و پیوستن به گروه دیگری از کم توانان می شوند که خوشبختانه دستگاه حمل بیمار در کنگره اینوتک به عنوان طرح برتر شناخته شد به رفع نیاز این بیماران پرداخته است.

وی یادآور شد: با توجه به تولید داخلی و هزینه پایین دستگاه حمل بیمار امیدواریم هلال احمر، بنیاد جانبازان، مراکز بهزیستی، بیمارستان ها و کلینیک های توانبخشی از خدمات این دستگاه بهره مند شوند و شاهد رفع نیاز بیماران در این حوزه باشیم.

انتهای پیام/

 


فناوری تنها راه تولید و اشتغال در کشور / ۱۰ فناوری حوزه سلامت در کشور داریم
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها